Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

wieczór panieński
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Koniec wolności
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Sro 1 Kwi 2009, 23:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze.To tez bym sie chyba glupio czula bawiac sie za pieniadze innych.Zadna kasa latwo nie przychodzi.Ani mnie ani innym
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
panna
gaduła
gaduła


Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 360

PostWysłany: Sro 1 Kwi 2009, 23:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taka tradycja, oni/one beda potem bawic sie za Twoje/rodzicow pieniadze na weselu
a poza tym to taki jeden wieczor i skladaja sie na to wszyscy/wszystkie
tak wiec 15 osob skladajacych sieby zaplacic za jedna osobe (bo reszta to kazdy placi za siebie) to jest maly koszt
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Sro 1 Kwi 2009, 23:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze.Jakos mi ta tradycja nie bardzo.Bo przeciez oni sie bawia na twoim weselu ale prezent jakis sie dostaje.Czyli tak jakby zaplacic za siebie.Nie neguje ale ja sie w to bawic nie bede.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
panna
gaduła
gaduła


Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 360

PostWysłany: Czw 2 Kwi 2009, 0:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sadie napisał:
moze.Jakos mi ta tradycja nie bardzo.Bo przeciez oni sie bawia na twoim weselu ale prezent jakis sie dostaje.


ale zadko prezent jest "zwrotem kosztow" zazwyczaj jednak wesele sie nie zwraca- taki mam przekaz od juz malzenstw

no chyba ze wesele organizuje sie na sali i ztrudnia kucharki
a w restauracji gdzie koszty 150-180 + alkohol to zwrot moze jest kosztow restauracyjno alkoholowych jest ale calej reszty...

choc to sie dopiero ookaze ale znajomi juz 5 lat po slubie jeszcze splacaja kredyt "weselny"
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Czw 2 Kwi 2009, 0:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shocked naprawde?pytajnik Przez 5 lat? To kurcze droga impreza musiala byc. My chcemy rodzicow splacic jak najszybciej.Max 2 lata i miec z glowy.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
panna
gaduła
gaduła


Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 360

PostWysłany: Czw 2 Kwi 2009, 0:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak zafundowali sobie dobre wesele-chcili by goscie byli zadowoleni a taki dzien sie nei powtarza wiec poszli na calego, ale z kolei maja dom od rodzicow wiec to jedyny kredyt jaki maja oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Czw 2 Kwi 2009, 1:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my splacamy nasz dom.Super.Inwestycja w cos trwalego.To tez poki co jedyny kredyt ktory mamy.Miejmy nadzieje ze dociagniemy do konca.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ta_z_szafy
kandydat
kandydat


Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 52

PostWysłany: Czw 2 Kwi 2009, 6:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panna napisał:

no chyba ze wesele organizuje sie na sali i ztrudnia kucharki


ja bym powiedziała że to zależy od hojności gości
a co do wieczoru, to myślę że pannę młodą nie powinna interesować organizacja, to jest na głowie świadkowej (tak było u mnie jak ja świadkowałam) a co do kasy... to już zależy co jest organizowane i jakie są zwyczaje, albo świadkowa bierze na siebie, albo tak jak któraś już pisała rozkłada po znajomych, a jeśli z młodą jest w zażyłych stosunkach (a tak być powinno) to moim zdaniem najlepiej porozmawiać i ustalić.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
*AGNIESZKA*
maniak
maniak


Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 1546
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 2 Kwi 2009, 6:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja płace za swój wieczorek panieński, nie wyobrżam sobie, zeby jeszcze kolezanki płaciły i robiły "wyżerkę" - wieczorek w domku, świadkowa zaprasza "gości" i razem przygotowujemy
"papu", a ja się cieszę z otrzymanych prezentów i niespodzianek lol
Juz taka ma natura, inaczej bym nie chciąła Very Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
panna
gaduła
gaduła


Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 360

PostWysłany: Czw 2 Kwi 2009, 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wieczor czesto jest tez takim odstresowywaczem dla pani mlodej, a odnosnie "fundowania" imprezy to nie zdazylo sie Wam by ktos wam zrobil party niespodzianke z okazji np ur-tez wtedy jak to Sadie napisalas dostajesz prezenty i jeszcze bawisz sie , u mnie nikt nie patrzy n ato jako na zabawe na czyis koszt bo tak robimy w naszym towarzystwie i rowniez z panienskimi ja swojego jeszcze nie mialam a bralam udzial w oplacaniu i organizowaniu juz kilkunastu wiec absolutnie nie bede sie czula na swoim tak jakbym bawila sie na czyiś koszt oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Koniec wolności Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group