Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Zaproszenia-jak wypisac.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ladysunshine
guru
guru


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2659

PostWysłany: Pią 3 Kwi 2009, 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie odmieniam żadnych nazwisk. Lepiej zostawić nieodmienione, niż zrobić błąd czyimś nazwisku. Nawet naszych nazwisk na zaproszeniu nie odmieniam.
A tak z innej beczki. To moja chrzestna jest osoba samotną i wydaje mi się, że jednak trzeba takiej osobie dać zaproszenie z osoba towarzyszącą, mimo tego, że wiem, że i tak przyjdzie sama. Jak myślicie Question
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Botica
maniak
maniak


Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 1108
Skąd: Brzeszcze

PostWysłany: Pią 3 Kwi 2009, 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ladysunshine napisał:
Ja nie odmieniam żadnych nazwisk. Lepiej zostawić nieodmienione, niż zrobić błąd czyimś nazwisku. Nawet naszych nazwisk na zaproszeniu nie odmieniam.
A tak z innej beczki. To moja chrzestna jest osoba samotną i wydaje mi się, że jednak trzeba takiej osobie dać zaproszenie z osoba towarzyszącą, mimo tego, że wiem, że i tak przyjdzie sama. Jak myślicie Question


Chrzestna M. też jest samotna ale zapraszmy ją z osoba towarzyszącą uśmiech Może akurat będzie miała ochotę kogoś zaprosic?pytajnik Wink


Dzięki dziewczynki za podpowiedzi uśmiech Myślę, że lepiej nie odmieniać nazwisk, bo to jednak bezpieczniuejsze oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dziubek
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 300
Skąd: ok. Kielc

PostWysłany: Pią 3 Kwi 2009, 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My też nie odmienialiśmy, choć mój myślał początkowo odmieniać ale mu to wyperswadowałam lol
_________________


http://www.komtechnik.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Pią 3 Kwi 2009, 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie odmieniam.Stosuje taka forme jak w podstawowce w dzienniku klasowym albo w dowodzie ktos ma. Moje moznaby odmienic ale w dowodzie jest forma podstawowa i wydaje mi sie ze taka obowiazuje w oficjalnyh sytuacjach.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Sob 4 Kwi 2009, 7:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tyle, że czasem lepiej jest odmienić. Jeśli w zaproszeniu jest (...) Szanowną Panią Barbarę Cichomską. Wtedy Barbarę Cichomska brzmiałoby jakoś dziwnie.. Ale polonistka mi powiedziała, że tam gdzie się da- można odmienić, chyba że powoduje to śmieszność nazwiska itd.
Są też takie portale, gdzie dyżurują językoznawcy- można pytać specjalistów w tej dziedzinie uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dotti1984
maniak
maniak


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1636

PostWysłany: Sob 4 Kwi 2009, 9:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak wczoraj myślałam jeszcze o tym odmienianiu,i przejrzałam wszystkie zaproszenia jakie ja albo K. dostawał.I w żadnym nie było odmienionego nazwiska.Nawet imienia były nieodmienione.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Be@tka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 892

PostWysłany: Sob 4 Kwi 2009, 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wczoraj dostałam zaproszenie od kuzynki Ł. ( a raczej dostaliśmy) i też nasze imiona i nazwiska są nieodmienione mimo, że z treści wynka tak jakby miały być odmienione. Mi to jakoś różnicy nie robi. Jak będę wiedziała jak odmienić (jeśli będzie to konieczne) to odmienię, jeśli nie -to nie
_________________

www.beatailukasz.pobieramysie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ladysunshine
guru
guru


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2659

PostWysłany: Nie 5 Kwi 2009, 17:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dotti1984 napisał:
Tak wczoraj myślałam jeszcze o tym odmienianiu,i przejrzałam wszystkie zaproszenia jakie ja albo K. dostawał.I w żadnym nie było odmienionego nazwiska.Nawet imienia były nieodmienione.

No właśnie skoro się nie odmienia nazwiska, to wtedy tez bezpieczniej nie odmieniać i imienia. I my tak właśnie raczej też zrobimy.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Nie 5 Kwi 2009, 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Be@tka napisał:
Ja wczoraj dostałam zaproszenie od kuzynki Ł. ( a raczej dostaliśmy) i też nasze imiona i nazwiska są nieodmienione mimo, że z treści wynka tak jakby miały być odmienione. Mi to jakoś różnicy nie robi. Jak będę wiedziała jak odmienić (jeśli będzie to konieczne) to odmienię, jeśli nie -to nie

my też ostatnio dostaliśmy zaproszenie i z nieodmienionymi imionami i nazwiskami. ale nie zwróciłam nawet uwagi czy z treści wynika, ze powinny być odmienione. jakoś tak.... ale my będziemy odmieniać jeśli będzie trzeba.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Caliope8
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 813
Skąd: chatka pod lipami

PostWysłany: Pon 6 Kwi 2009, 9:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też się niepotrzebnie stresować nie będę nas nie odmieniają i ja też raczej nie będę, zresztą skrót SzP to z zasady jest szanowna pani/pan czyli też nie odmienione Wink
a co do chrzestnej to ja jak najbardziej bym napisała z osobą towarzyszącą, jak zdecyduję przyjść sama to będzie jej wybór, zresztą nawet jeśli nie ma partnera to może jakiegoś przyjaciela z którym chętnie by się pobawiła
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 7 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group