Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

denerwujace stereotypy
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy kobieta w ciazy nie moze iść w bieli do ślubu ????
oczywiscie, ze moze
76%
 76%  [ 26 ]
nie, powinna wybrac ecri lub jakis inny kolor
11%
 11%  [ 4 ]
moze, ale nie powinna zakladac welonu
11%
 11%  [ 4 ]
Wszystkich Głosów : 34

Autor Wiadomość
luciola86
bywalec
bywalec


Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 201
Skąd: Zakliczyn

PostWysłany: Czw 19 Mar 2009, 11:54    Temat postu: denerwujace stereotypy Odpowiedz z cytatem

Chcialam was dziewczyny zapytac czy wy tez uwazacie ze jesli kobieta jest w ciazy nie moze isc do slubu w bialej sukni pytajnikpytajnikpytajnikpytajnik

Wczoraj bardzo zdenerwowala mnie pewna sprawa. Otoz bylam na przymiarce mojej sukni, poniewaz miala ona miejsce w salonie wiec bylo tam pare osob chcacych zamowic sukni. Otoz za sciana sali gdzie mialam przymiarke pojawily sie mloda dziewczyna i dwie strasze panie. Nie zebym chciala podsluchiwac ale sciany sa tam bardzo cienkie i wszystko bylo dokladnie slychac. Jak okazalo sie byla to przyszla panna mloda z mama i tesciowa. Jak bylo slychac dziewczyna byla w ciazy i chciala miec biala suknie. Jak tylko tesciowa z mamusia o tym uslyszaly zaczela sie awantura, ze jak to biala suknia i brzuch, zaczely krzyczec ze wstydu nie ma jak chce isc w bialej. Strasznie sie poklocily i wyszlo na to ze dziewczyna ma suknie jednak ecri. Wychodzac zobaczyly mnie w mojej sukience a ze moj brzuszek juz troszke widac uslyszalam komentarz od nich obu : patrz nastepna latawica co pierwszemu lepszemu dala i ma czelnosc isc w bialym do slubu i to z welonem. Oczywiscie nie powiem co im odpowiedzialam bo cenzura mnie nie pusci, ale strasznie mnie to zdenerwowalo.
Czy dziewczyna ktora jest w ciazy nie ma prawa isc w bialej sukience z welonem pytajnik Jak dla mnie jest to nienormalne, przeciez wiadomo ze w dzisiejszych czasach zadko ktora dziewczyna jest dziewica. A ze niektorym zdarzy sie ze wesele bedzie z brzuszkiem to dlaczego maja sobie odmowic bieli pytajnik?
Ja osobiscie bede miec biala sukienke z welonem i nie moge sie doczekac min trzech moich ciotek uśmiech mam nadzieje ze z krzesel pospadaja uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Czw 19 Mar 2009, 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pewne 'przesady' dawno powinny sie w lamusie znalezc.Jak chcesz bialy to miej i sie nie przejmuj.Tylko starsze pokolenie jeszcze zwraca na to uwage.Zreszta co to komu robi za roznice?Twoje zycie i twoja sprawa.Tak dlugo jak nikogo nie zniewazasz ani nie obrazasz to dla mnie mozesz robic co chcesz
A tym komentujacym twoj stan 'damom' to bym odpowiedziala ze powinny sie lepiej przylozyc do wychowania swojej corki zanim sie zabiora do komentowania i oceniania innych.
Z drugiej strony smutna sprawa.Siostra mojego kolegi wychodzila za maz dziewica bedac.Gdy moj kolega i jego zona w rok pozniej wybierali suknie (biala) to od 24 letniej lasi dostali pogawedke o tym ze biala suknia jest nieodpowiednia bo zona mojego kolegi dziewica nie jest.Dziewczyna mojego kolegi zapienila sie i awantura jaka z tego wynikla godna byla uwiecznienia na filmie.Nie pzejmuj sie tylko ciesz slubem i weselem.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
azia
gaduła
gaduła


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 381

PostWysłany: Czw 19 Mar 2009, 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

racja trzeba było powiedzieć, że trzeba było patrzeć jak wychowało się własne dziecko a dopiero póżniej oceniać innych...
ja osobiście nie poszłabym do ołtarza z brzuchem, bo mi się to nie podoba ale nie widzę nic złego, że taka kobieta idzie w białej sukni do ślubu.. jestem jak najbardziej za!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
japcio_80
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 987

PostWysłany: Czw 19 Mar 2009, 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może, może i jeszcze raz może uśmiech Nie przejmuj się głupimi babami. Gdybym była na Twoim miejscu, też bym nie wytrzymała i powiedziała im, co myślę uśmiech Głupotę trzeba tępić na każdym kroku uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Czw 19 Mar 2009, 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wypalac ogniem i zelazem lol
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
luciola86
bywalec
bywalec


Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 201
Skąd: Zakliczyn

PostWysłany: Czw 19 Mar 2009, 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja sie wcale nie przejmuje i tak zawsze robie na przekor innym. Ale powiem szczerze ze strasznei zal mi bylo tej dziewczyny, nie dosc ze zaszla w ciaze to jeszcze mama zamiast ja wspierac tak jej ublizala. Nasze rodziny na cale szczescie podeszly do sprawy zupelnie inaczej i nie ma zadnych awantur a mama bardzo sie cieszy ze wnuka/wnusie bedzie miala. A co do pojscia do oltarza z brzuchem powiem ze wcale mi to nie przeszkadza, co prawda pokrzyzowalo nam to plany bo porod mam zaplanowany trzy dni przed data jaka wymyslilismy wczesniej, ale jak sobie pomyslalam ze znowu mamy to odsuwac na dalsze miesiace to sie zdecydowalismy na wczesniejszy termin uśmiech i wcale mi nie bedzie przeszkadzalo ze ta mala istotka juz bedzie w moim brzuszku uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Czw 19 Mar 2009, 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wazne zebys ty sie dobrze czula.Przyszlej mamie nie wolno sie stresowac.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dotti1984
maniak
maniak


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1636

PostWysłany: Czw 19 Mar 2009, 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie komentarze zawsze były są i będą i ludzi zawsze będą gadać. Ja nie rozumiem czemu dziewczyna w ciąży miała by rezygnować z bieli czy welonu.Na palcach jednej ręki można policzyć dziewice idące przed ołtarz.Biel już wg mnie dawno przestała być oznaką czystości tylko jest poprostu zwykłą tradycją,a może nawet nie tradycją a przyzwyczajeniem.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eedytka
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 192

PostWysłany: Czw 19 Mar 2009, 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ludzie zawsze 'gadali' i gadać będą . A tu chodzi o to że jak się kochacie to ciąża nie przeszkadza lecz daje radośćwykrzyknik!
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
betty22
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 667
Skąd: woj.opolskie

PostWysłany: Czw 19 Mar 2009, 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem tych staroswieckich pogladów! Kazda kobieta marzy zeby pojśc do slubu w bialej sukni( zazwyczaj), wiec nie widze powodu zeby kobiety bedace w ciazy musialy z tego marzenia rezygnowac! Osobiscie bylam juz na kilku ślubach, gdzie panna mloda byla ciezarna i byla w bialej sukni! Nurtuje mnie inny pogląd- otóż mój kuzyn wpadl ze swoja dziewczyna, wzieli slub cywilny, bo na koscielny moze ich niebylo stac albo niechcieli- niewiem !Na ten fakt moja bacia sie strasznie oburzyla, ze mogli jednak wzisc koscielny, zrobic male wesele (nawet na kredyt) i bylo by ok! Na to ja znowu sie wkurzylam ze istnieje nadal takie glupie przekonanie ze trzeba od razu brac koscielny i niedogadam sie z babcia- bo ona swoje a ja swoje!
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group