Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

PORADNIA RODZINNA- i po krzyku
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 79, 80, 81  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Botica
maniak
maniak


Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 1108
Skąd: Brzeszcze

PostWysłany: Nie 29 Mar 2009, 9:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzielna jak dzielna lol Poprostu jestem ciekawa jak to u mnie jest z tym wszystkim lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Nie 29 Mar 2009, 9:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No mnie tez ciekawi to wszystko, bo ciało wiele mówi (choć nie zawsze tak dokładnie jak by się tego chciało). Macie zamiar stosować tą metodę? Że tak zadam intymne pytanie..
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rita131
bywalec
bywalec


Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 249

PostWysłany: Nie 29 Mar 2009, 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie mam zamiaru tego stosowac, choćby ze względu na to ze zawsze mialam nieregularne cykle więc raczej nic by z tego nie wyszło
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Botica
maniak
maniak


Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 1108
Skąd: Brzeszcze

PostWysłany: Nie 29 Mar 2009, 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja myślę, że będziemy ja stosowac do pierwszego dziecka lol
a później raczej tabletki...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dotti1984
maniak
maniak


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1636

PostWysłany: Nie 29 Mar 2009, 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja stosuję mimo nieregularnych cykli bo juz się dowiedziałam że one nie mają przy tej metodzie większego znaczenia bo wraz z wydłużonym cyklem spóxniają się inne objawy itp. Chcieli byśmy mieć dwoje dzieci i dopóki ich nie będzie to napewno tą metodę nadal będę stosować.A po urodzeniu drugiego jeśli się uda wszystko no to już pomyślę o czymś pewniejszym np.spirali czy coś.Ale póki co zostaje przy NPR.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Nie 29 Mar 2009, 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze, mnie ta metoda by bardzo stresowała... Mimo, że chcemy mieć kiedyś dziecko...
Mam dwie znajome, które na tej metodzie dorobiły się po 3 dzieci.. A niby były to dni niepłodne..
Poza tym to chyba trzeba mieć trochę tych obserwacji, żeby wysnuć jakieś wnioski, tak po jednym cyklu to się raczej nie da?

O spirali nam pani z poradni opowiadała wiele- widać specjalistka w tym temacie oczko Że za to grozi ekskomunika i takie tam inne straszne rzeczy Wink Twisted Evil
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agbar
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 743

PostWysłany: Nie 29 Mar 2009, 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też mam zamiar stosować tę metodę, a dokładnie metodę prof. Rotzera. W tej chwili nie stresuję się ciążą, bo i tak w krótkim czasie po ślubie planujemy dziecko. Zaczęłam obserwacje i pomiary temperatury już kilka miesięcy temu i różnie mi to wychodzi. Na spotkanie w poradni pojadę już z gotowymi wykresami po to, żeby powiedzieli mi, czy dobrze je interpretuję. Po dobnie jak Botica mam problemy z opisaniem śluzu. Co do nieregularnych cykli. Też mam ten problem, ale po prostu pewne objawy przesuwają się w czasie i tyle.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Sob 25 Kwi 2009, 8:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daliśmy radę. Choć umówieni byliśmy na 20, a weszliśmy przed 21.... Nienawidzę czekać, poziom cierpliwości miałam zerowy!
W międzyczasie weszła druga para (ich już poznaliśmy ostatnio) i też się wściekali.
Pokazałam wykresik- który wymalowałam sobie z teorii, nie ściągnęłam z internetu, tylko narysowałam na podstawie przeczytanych rzeczy (żeby choć trochę zachować ramy przyzwoitości Wink ) i wyszło nieźle. Przynajmniej w teorii wiem co kiedy jak i dlaczego... Może kiedyś zastosuję na sobie, kto wie.
Pani poopowiadała na temat okresu po ciąży i po krzyku.
A tak się denerwowałam, taka byłam zbuntowana. Widać czasem trzeba odpuścić...

Aha- co do kolejnej rewelacji z poradni, to dowiedzieliśmy się, że nie można ufać położnej. Bo nawet jak mówi, że się na czymś (np. na karmieniu piersią) zna, to się nie zna.
I jeszcze wyszliśmy z jedną radą- jak w szpitalu nie będą chcieli tuz po urodzeniu dziecka przystawić do piersi- to trzeba się rozpłakać. Bo tuż po urodzeniu malec musi possać, a nie zawsze na to pozwalają, bo mówią, że matka i dziecko muszą odpocząć. Płacz to jedna skuteczna metoda, na wyegzekwowanie swoich praw.
I jak tu nie zgłupieć?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ladysunshine
guru
guru


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2659

PostWysłany: Sob 25 Kwi 2009, 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agbar napisał:
Ja też mam zamiar stosować tę metodę, a dokładnie metodę prof. Rotzera. W tej chwili nie stresuję się ciążą, bo i tak w krótkim czasie po ślubie planujemy dziecko. Zaczęłam obserwacje i pomiary temperatury już kilka miesięcy temu i różnie mi to wychodzi. Na spotkanie w poradni pojadę już z gotowymi wykresami po to, żeby powiedzieli mi, czy dobrze je interpretuję. Po dobnie jak Botica mam problemy z opisaniem śluzu. Co do nieregularnych cykli. Też mam ten problem, ale po prostu pewne objawy przesuwają się w czasie i tyle.

Ja też mam pewne problemy z obserwacją śluzu. I tak, jak Tobie, raz lepiej wychodzi, a raz gorzej. Na 5 cykli/wykresów, tylko dwa da się odczytać bez większych trudności. Crying or Very sad
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pon 27 Kwi 2009, 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lusilla napisał:
Że za to grozi ekskomunika i takie tam inne straszne rzeczy Wink Twisted Evil

bla bla bla... a co grozi za gadanie bzdur?? Twisted Evil nie słyszałam, zeby ekskomunika groziła za stosowanie antykoncepcji, raczej za aborcję. poza tym jak zabiję narzeczonego to mnie z Kościoła nie wywalą, a jak będę stosować gumki, bo w tym momencie nie jestem gotowa na dziecka to tak?? bezsens. no cóż, niedługo się dowiem, że ekskomunika grozi w ogóle za grzeszenie i posiadanie własnego zdania.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 79, 80, 81  Następny
Strona 3 z 81

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group