Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

wdowa a nauki przedmałżeńskie
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GlebciaG
początkujący
początkujący


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 2
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 3 Lip 2012, 11:04    Temat postu: wdowa a nauki przedmałżeńskie Odpowiedz z cytatem

Hej dziewczyny mam pytanie czy jako wdowa po ślubie kościelnym biorąc drugi raz kościelny muszę zaliczyć nauki przed małżeńskie ? uśmiech Rolling Eyes
_________________
http://suwaczki.slub-wesele.pl/200607125180.html
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20130824570217.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sedlex
bywalec
bywalec


Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 128
Skąd: Swindon - Kraków

PostWysłany: Pią 31 Sie 2012, 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm, na pewno będziesz musiała dostarczyć księdzu akt zgonu pierwszego małżonka (i tym samym poświadczyć wdowieństwo).
Nauki przedmałżeńskie są niejako wpisane w cały akt przygotowawczy do ślubu kościelnego i może się okazać, że będziesz musiała w nich towarzyszyć swojemu narzeczonemu (nawet, jeśli kiedyś miałaś). Ale i tak dowiedz się dokładnie u swojego księdza.
_________________
Dura lex, sed lex.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
autocash
bywalec
bywalec


Dołączył: 15 Cze 2012
Posty: 103

PostWysłany: Czw 6 Wrz 2012, 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może to zależeć od nauk. Ale moim zdaniem, jeśli są one robione profesjonalnie, czyli po to, żeby służyły narzeczonym, to będziecie musieli pójść razem.
W końcu to wy będziecie musieli sobie tam przepracować pewne rzeczy, a nie tylko Twój narzeczony.
_________________
Autocash - Twoja wypożyczalnia samochodów
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
delikatna0
guru
guru


Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 3905
Skąd: Łopolskie ;)

PostWysłany: Czw 6 Wrz 2012, 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież nauki równie dobrze można robić samemu. Nie trzeba chodzić z narzeczonym. Wydaję mi się, że skoro robiłaś już nauki, to kurs masz już odbyty i koniec. Po co więcej razy? Przecież to się nie zmienia w zależności od tego jakiego masz faceta....
_________________
"Śmiało, bądźmy delikatni!" oczko

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
autocash
bywalec
bywalec


Dołączył: 15 Cze 2012
Posty: 103

PostWysłany: Pon 10 Wrz 2012, 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sama nazwa wskazuje, że są to nauki przed-małżeńskie (małżeństwo - związek DWÓCH osób).
Poza tym jeśli nauki są dobrze prowadzone, to nie jest to tylko pogadanka, a konkretna praca, którą dana para musi wykonać. Samemu się nie da.
_________________
Autocash - Twoja wypożyczalnia samochodów
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Pon 10 Wrz 2012, 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

delikatna0 napisał:
Wydaję mi się, że skoro robiłaś już nauki, to kurs masz już odbyty i koniec. Po co więcej razy? Przecież to się nie zmienia w zależności od tego jakiego masz faceta....

To prawda, u nas w grupie na naukach jest babeczka i chodzi sama, gdyż jej przyszły mąż jest wdowcem. Jednak w dwójkę zawsze raźniej uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
autocash
bywalec
bywalec


Dołączył: 15 Cze 2012
Posty: 103

PostWysłany: Sro 12 Wrz 2012, 8:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślałem, że nigdy w to nie uwierzę...
Ktoś jeszcze tak ma? Przecież to jest zupełne niezrozumienie sensu tego całego zamieszania.
_________________
Autocash - Twoja wypożyczalnia samochodów
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Sro 12 Wrz 2012, 8:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

autocash napisał:
Myślałem, że nigdy w to nie uwierzę...
Ktoś jeszcze tak ma? Przecież to jest zupełne niezrozumienie sensu tego całego zamieszania.

Przecież mnóstwo osób odbywało nauki przedmałżeńskie jeszcze w liceum, mało kto robił to ze swoim przyszłym mężem/żoną u boku.
Jak szukałam nauk dla nas, to na większości można było zapisać się pojedynczo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaczka
guru
guru


Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 2365

PostWysłany: Sro 12 Wrz 2012, 9:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Betka napisał:
Przecież mnóstwo osób odbywało nauki przedmałżeńskie jeszcze w liceum, mało kto robił to ze swoim przyszłym mężem/żoną u boku.
Jak szukałam nauk dla nas, to na większości można było zapisać się pojedynczo.

a na nasze wekkendowe przyjmowali tylko narzeczonych, nie można było się zapisywać pojedyńczo, więc to chyba zależy od parafii
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agula85
bywalec
bywalec


Dołączył: 21 Sie 2012
Posty: 113

PostWysłany: Sro 12 Wrz 2012, 18:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaczka napisał:

a na nasze wekkendowe przyjmowali tylko narzeczonych, nie można było się zapisywać pojedyńczo, więc to chyba zależy od parafii


My mieliśmy tak samo, pomimo tego że ja miałam nauki jeszcze w liceum to żeby mój G. miał musieliśmy chodzić razem i tym sposobem mam zrobine nauki 2 razy uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group