Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

alkohol-ile, jaki?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 207, 208, 209 ... 217, 218, 219  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mel_Si
gaduła
gaduła


Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 431
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Nie 16 Lis 2014, 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z alkoholem jest tak, że w różnych rejonach Polski, w różnych kręgach, czy rodzinach na stole króluje inna wódka. Dana wódka jest bardziej popularna u kogoś, a ta sama u innej osoby jest negowana. Ja np. nie znam w ogóle wódki Zawisza, o której była mowa wcześniej. Nigdy się z nią nie spotkałam. Tak więc, chcę tylko powiedzieć, że dla każdego inna wódka będzie wiodła prym na stołach. W moich stronach, na weselach, najczęściej spotyka się Pana Tadeusza, Pałacową, Bolsa, na mniejszych imprezach króluje Biała Żubrówka lub Soplica. Dlatego takie wódki wymieniłam w pierwszej kolejności. Także nie rozumiem, dlaczego jankes tu kogoś wyśmiewa. Dla mnie np. Pałacowa jest numerem 1, a dla kogoś może być najgorszą wódką, jaka może być - i ja to rozumiem. Podobnie jest z ową Zawiszą. Dla kogoś jest najlepsza, a dla innych najgorsza, tylko nie wiem, po co ktoś wyraża się w taki chamski sposób porównując czyjś wybór(czyjąś wódkę) do wódki z czerwoną kartką. To jest zwykła bezczelność.
Zatem Panie Jankes, jak chcesz się tu wypowiadać i otrzymywać rady, to przede wszystkim nie wyśmiewaj czyjegoś zdania. Chcesz mieć Wyborową, to proszę bardzo. Trzeba było od razu tak powiedzieć...
_________________
Dum spiro, spero...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tynka2506
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sie 2014
Posty: 1316
Skąd: Śląskie

PostWysłany: Pią 21 Lis 2014, 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie z nazw które wymieniacie mało które znam. U mnie to też jest problem jaką wybrać.... kilka rodzai to chyba nie jest dobry pomysł> Prawda jest taka , że wszystkim i tak nie dogodzisz.

Ja walczę z moim Ł bo chce Krupnik teraz ta wódka jest dość tania, a tato mój mówi , że całkiem przyzwoita mimo swojej ceny. Często też w moim rejonie ludzie ją mają na weselu...

Dla mnie to tylko alkohol ale dla niektórych to niestety bardzo ważne
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Pią 21 Lis 2014, 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mieliśmy Moroshę i goście BARDZO ją chwalili i chwalą! uśmiech Również ci alkoholowi smakosze uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mel_Si
gaduła
gaduła


Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 431
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sob 22 Lis 2014, 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam jeszcze takie pytanie... ile wyniósł (lub wyniesie) was sam alkohol?

My przymierzamy się teraz do zakupu i po naszych wyliczeniach wyjdzie około 6 tysięcy... Shocked W tym wódka czysta (ok. 20 zł/0,5l) i kolorowa (19zł/0,5l), na razie bez win. Alkohol jest wyliczony na ok. 130 osób + zabawy, podziękowanie gościom, korona i oczywiście zastawy, których będzie przynajmniej 10...

Zaczynają mnie przerażać te wydatki... a to dopiero początek... heh język
_________________
Dum spiro, spero...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
malenka00
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 615
Skąd: OH

PostWysłany: Sob 22 Lis 2014, 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nam wyszło niecałe 3 tysiące. 135 butelek wódki + wino, planowane było 120 osób, a wyszło na niecałe 100 uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasia11889
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 881

PostWysłany: Nie 23 Lis 2014, 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mel_Si wg mnie 6tys za alkohol to strasznie dużo. My co prawda nie będziemy mieli tyle osób co Wy bo max 100 ale zakup wódki + trochę wina wyniesie nas 2000-2500 zł.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mel_Si
gaduła
gaduła


Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 431
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon 24 Lis 2014, 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to tak... Kupiliśmy 150 butelek wódki 0,5l na 130 osób (wódka jest na zapasie, bo jeszcze z tego będzie na podziękowanie gościom + jakieś konkursy), do tego mój R dokupił 60 butelek dodatkowo (na koronę, zastawy, kawalerskie, kolegom do pracy, itp.)
+ wódka smakowa - 30 butelek i likier - 15 butelek (z tego też część może pójść na podziękowanie gościom).
I jak na razie to nam wyszło 5 tys. (nie 6, jak wcześniej pisałam język), ale jeszcze trzeba kupić trochę wina, więc wyjdzie dodatkowo + 300/400 zł.

Kwota wyszła ogromna, bo za butelkę płaciliśmy średnio 20 zł i wszystkiego jest na zapasie. No cóż... wesele robi się raz w życiu. A jak alkoholu zostanie, to przynajmniej zaoszczędzi się przez kolejne lata, bo nasz barek będzie sowicie zaopatrzony Very Happy
_________________
Dum spiro, spero...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pon 24 Lis 2014, 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi wyszło 2 tys za alkohol, na 70 osób wesele, a byłam mega oszczędna we wszystkim.....
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
geoAsia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 29 Wrz 2014
Posty: 732
Skąd: Śląskie

PostWysłany: Pon 24 Lis 2014, 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My idąc za radą forumowiczek kupujemy alkohol w tym roku jeszcze. Zdecydowaliśmy się na Pana Tadeusza, ponieważ piliśmy u przyjaciółki na weselu i dobry był. Kupujemy około 70 butelek 0,5 l dlatego, że na weselu mimo 80 gości wiele jest takich 12-16 lat i sporo starszych, którzy wiem, że nie piją. Liczyliśmy około 2tysięcy na samą wódkę - zobaczymy ile wyjdzie jak kupimy.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gofix
kandydat
kandydat


Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 11
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie 22 Lut 2015, 9:40    Temat postu: Dużo wódki! Odpowiedz z cytatem

Zależy, jak w rodzinie lubią alkohol uśmiech Jak lubią, to normalne, że wypiją więcej, także polecałabym 0,5/os. Natomiast kiedy piją mniej, to 0,7/para wystarczy. Dodajcie jeszcze stolik z alkoholami, bo nie każdy też wódkę lubi. Postawcie tam kilka różnych win, likiery (domowej roboty u mnie na pewno się pojawią), whisky albo coś innego, wtedy każdy znajdzie coś dla siebie. Nas alkohol wyniesie zapewne koło 2000zł. Moim zdaniem alkoholu nie powinno zabraknąć. oczko Pamiętajcie też o kucharkach i kelnerkach, wiele razy spotkałam się z tym, że na koniec daje się po flaszce dla każdej z nich. Od przybytku głowa nie boli, może trochę portfel się kurczy.
_________________

Jacuś <3
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 207, 208, 209 ... 217, 218, 219  Następny
Strona 208 z 219

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group