Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Budujemy domki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 41, 42, 43  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Pon 10 Lis 2014, 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 napisał:
Pearl, ale Wiewiórka pisała o domku, a działka osobno. No i trochę w szoku jestem, bo mieszkanie 60 metrowe to koszt ok. 300 tysięcy i to na obrzeżach miasta, do tego wykończenie tanim kosztem, bez jakiś fajerwerków, jak się większość zrobi samemu to z 50 tysięcy, więc albo mamy inny obraz wykończenia "pod klucz" (u nas np. oznaczało to płytki, farby na ścianach, położone podłogi, łazienka z całą sanitarką i chcieli za takie wykończenie 600 zł za m2), więc przy 60 metrowym mieszkaniu prawie 340 tysięcy. A tu dużo więcej materiałów, robocizny, dwie łazienki, więc dziwnie mało;p Wychodzi na to, że jak ktoś ma szczęście ma działkę, to mieszkania nie opłaca się w ogóle kupować.



No dobra, ale jak podliczysz domek + działka to nie ma znaczenia. I tak musisz mieć kasę na to i na to.
U nas dom na obrzeżach to koszt około 1mln złotych.....A domy z drugiej ręki ok. 600-700 tys (takie za 1,5mln też są)- można dostać też takie za 500 - ale do generalnego remontu.
Po prostu ceny działek są tak kosmiczne, że budowa zaczyna się opłacać od 50-60km od miasta(co jest bez sensu bo praca jest tu a nie na zadupiu - więc trzeba będzie dojeżdżać - dwie osoby - dwa auta, bo i tak praca na różne godziny, do tego szkoła dla dzieciaków, zajęcia dodatkowe - osrać się idzie). Można owszem 30km od mojego miasta kupić szeregowiec za 340tys w stanie deweloperskim ale ogród ma wielkość mojego salonu....no i jest to jednak ze schodami....i jednak szeregowiec...
Dwa, że nie wzięłabym kredytu na 500 czy 600tys bo zwyczajnie jak jedno z nas by miało lipę z pracą to leżymy i kwiczymy - a nigdy nie wiadomo jak się życie poukłada.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Pon 10 Lis 2014, 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ruda_wiewiórka napisał:
Nimfa gdybym takim tropem myślała to bym mieszkała w 20metrow mieszkanku w blokowisku oczko nie dziekuje...


ależ zgadzam się z Tobą całkowiecie...ja mam 180m^2 i wcale nie wydaje mi się to mało...ale mycia okien nie znoszę. No i jak myślę o remoncie kuchni i kupnie mebli to czasem żałuję, że mam tak dużą kuchnię bo koszty urządzenia jej też większe Twisted Evil
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda_wiewiórka
moderator
moderator


Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 12149
Skąd: Ze Stumilowego lasu :)

PostWysłany: Pon 10 Lis 2014, 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale jaka przyjemność gotowania w takiej kuchni dużej Very Happy


Pearl mogę spytać w jakim województwie mieszkasz, ze to AZ takie ceny macie?pytajnik
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Wto 11 Lis 2014, 8:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ruda_wiewiórka napisał:
Ale jaka przyjemność gotowania w takiej kuchni dużej Very Happy


oj tak...ale w świetle tego ile nas kosztuje remont góry to już mi się nie chce myśleć o remoncie kuchni, szczęśliwie mamy sprzęt AGD już pokupowany więc chociaż to odpadnie lol
No ale co dom to dom, każda z dziewczyn będzie mieć swój pokój, my swoją sypialnie, 2 łazienki, duuuuużo miejsca na moje buty Twisted Evil jadalnie, piwnicę, spiżarnię, garaż na samochód (u nas niestety tylko na jeden bo jak dziadki dom budowali to samochodów tyle nie było i to był garaż na traktor Twisted Evil ) no i taras, podwórko. Dorotka ma gdzie biegać, jeździć na rowerze, piaskownicę ma...i swoje owoce, warzywa (nie muszę 40km jeździć po eko-warzywa bo mam swoje).
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Wto 11 Lis 2014, 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ruda_wiewiórka napisał:
Ale jaka przyjemność gotowania w takiej kuchni dużej Very Happy


Pearl mogę spytać w jakim województwie mieszkasz, ze to AZ takie ceny macie?pytajnik


Wielkopolskie. I oczywiście to nie są ceny dla całego województwa, tylko dla stolicy. http://otodom.pl/sprzedaz/dzialka/poznan pierwszy lepszy link...
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Sro 12 Lis 2014, 9:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ruda_wiewiórka napisał:

Pokażę Wam nasz projekt:
Jest już po zmianach pierwszych (z tą różnicą, ze jeden pokój na piętrze przerabiamy właśnie na pralnię/suszarnię)

Świetny projekt i domek.
Oby Wam się wszystko ułożyło po waszej myśli z kredytem i budową. uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sonina
początkujący
początkujący


Dołączył: 07 Sty 2015
Posty: 5

PostWysłany: Sro 7 Sty 2015, 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kwoty za działki padają tu astronomiczne smutny na południu Polski ceny klarują się optymistyczniej - choć wiadomo, że to nie centralna Polska i nie te płace i prace ;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kithy
maniak
maniak


Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 1310

PostWysłany: Wto 13 Sty 2015, 9:37    Temat postu: iiiii Odpowiedz z cytatem

My jesteśmy w fazie szukania działki, ceny zaczynają się od ok 95 zł /m2, póki co kiepsko to wszystko widzę ...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 13 Sty 2015, 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

95 za metr to bardzo mało oczko .

U nas powstaje dach język .

Jak skończą, jeszcze tylko trzeba będzie zabezpieczyć folią i deskami otwory okienne i drzwiowe- i voila język .
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Wto 13 Sty 2015, 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tia... sensowna działka 1200m - 114tys oczko - Karolina to nie jest mało.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 41, 42, 43  Następny
Strona 17 z 43

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group