Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

slub konkordatowy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Sro 18 Lut 2009, 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w Szkocji jest latwiej,mniej ograniczen.Ja mam 17 wieczny klasztor.Tak przez przypadek ale jest to naprawde urocze miejsce.W jakim miescie zdecydowalas sie slubowac?
Ja w Selby niedaleko Leeds-Wakefield.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Korek
maniak
maniak


Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 1312
Skąd: śląskie

PostWysłany: Sro 18 Lut 2009, 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sadie, hm... to nie jest miasto lol to urocza wiocha z najsłynniejszym szkockim zamkiem lol Eilean Donan Castle lol zamek, ksiądz i noclegi już zarezerwowane lol lol lol
_________________
ślub cywilny uśmiech

ślub kościelny uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Sro 18 Lut 2009, 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oddam prawa reke za zdjecia!wykrzyknik!
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Korek
maniak
maniak


Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 1312
Skąd: śląskie

PostWysłany: Sro 18 Lut 2009, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozumiem, że piszesz lewą Question lol
_________________
ślub cywilny uśmiech

ślub kościelny uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Korek
maniak
maniak


Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 1312
Skąd: śląskie

PostWysłany: Sro 18 Lut 2009, 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sadie, mam czasami chore pomysły, jak widzisz lol Mój K. się zgodził od razu i jestem do dzisiaj w szoku z tego powodu lol bardzo tolerancyjny i otwarty na wariactwa się okazał lol ma z tego organizowania taką samą radochę jak ja lol ale najpierw nas czeka ślub cywilny i wesele teraz... to też nerwy i preparations..
_________________
ślub cywilny uśmiech

ślub kościelny uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sro 18 Lut 2009, 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Korek napisał:
Miss, ten półślubek to jest właśnie ta licencja Evil or Very Mad to właśnie wyczytałam z różnych postów Evil or Very Mad Evil or Very Mad dlaczego za sakramenty (albo ich brak w danym kościele 'pary młodej') trzeba w ogóle coś płacić Exclamation Exclamation Question Question

sęk w tym, że oficjalnie niema ustalonych cenników, więc tłumacząc na moje wcale płacić nie musisz. ja daję ofiarę na kościół, ale nie mam zamiaru płacić nie wiadomo jak dużych sum. ksiądzmaobowiązek udzielić ślubu za darmo, jeśli trzeba.

z tą licencją to nie wiem jak bedzie.... Confused chyba mnie szlag trafi jak będę te papierki załatwiać Evil or Very Mad
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Korek
maniak
maniak


Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 1312
Skąd: śląskie

PostWysłany: Sro 18 Lut 2009, 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miss, dobrze rozumujesz lol zgadzam się z Tobą, co nie znaczy, że coś się może wydarzyć takiego nieprzyjemnego Evil or Very Mad też jestem przeciwko, ale jak pisałam wyżej, niestety/stety mnie to nie obowiązuje lol lol chociaż taniej mnie to nie wyniesie z drugiej strony, taki ślub, jaki planuję lol lol
_________________
ślub cywilny uśmiech

ślub kościelny uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sro 18 Lut 2009, 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja czuję w kościach, że jakieś nieprzyjemne sytuacje wynikną. dopiero ostatnio mi sie przypomniało, że prawdopodobnie bedziemy musieli załatwić licencję i wcale mi sie to nie spodobało. mamy 'chody' u mnie w parafii i u niego, więc tak naprawdę samym ślubem się nie martwię. ale nie uśmiecha mi się wybulenie nie wiadomo ile jakiemuś księdzu tylko dlatego, ze nie chcemy skorzystać z usług tej czy tamtej parafii Rolling Eyes na dodatek na zapowiedzi będziemy musieli dać nie do 2 parafii tylko do 4 Exclamation Rolling Eyes będę musiała sobie powtarzać jak mantrę, dlaczego ten slub w ogólę biorę....
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kasial42
początkujący
początkujący


Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 7

PostWysłany: Sro 18 Lut 2009, 23:35    Temat postu: slub konkordatowy Odpowiedz z cytatem

violinist83 napisał:
UPS! okazało się, ze mój Narzeczony nie chodził na religię w liceum Rolling Eyes Ale Bierzmowanie ma uśmiech

Naprawdę wymagane jest świadectwo podstawówki i liceum, że się chodziło na religiępytajnik? Nie wystarczą sakramenty?pytajnik Rolling Eyes
osobiscie z tego co wiem to trzeba miec ale nie dwa ....jesli mial w liceum to z liceum . ja niestety mam podstawowke a i tak czuje ze bede pewnie zaliczala religie z liceum. rozmawialam dzis z kolezanka .....chodzila do liceum ale nie bylo w programie religii ze wzgledu na to ze byla to szkola dla pracujacych ,tak mi sie wydaje. i jak miala brac slub to ksiadz jej powiedzial ze musi miec ta religie ,zaznaczyl ze wystarczy ze zda katechizm.moze to zalezy od ksiedza co ma byc zawarte w takiej nauce ale tak jej powiedzial. heh wiec czuje po kosciach ze bede musiala jednak ta religie zrobic .....
jak dla mnie jest to tylko utrudnienie ze strony kosciola i wymysl,bo bardziej powinno sie liczyc to ze sie ma chrzest i chocby to bierzmowanie a tu dodatkowe problemy ech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sro 18 Lut 2009, 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale to też nie chodzi o to czy przyjęłaś sakramenty, ale i o Twoją wiedzę z pewnego zakresu religii, o wiedzę na temat małżeństwa i innych sakramentów. jeśłi ksiadz mówi, że wystarczy tylko katechizm to i tak traktuje daną osobe ulgowo. na szczęście są nauki przedmałżeńskie....
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 4 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group