Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

jak sie zwracac do tesciów poślubie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 98, 99, 100  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PatrycjaS19915
guru
guru


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 2472

PostWysłany: Pon 20 Lip 2015, 9:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może zapytaj bezpośrednio teściów, albo niech mąż poruszy ten temat? Mój tak rzadko widzi się z moją mamą że jak już do niej mówi to stara się jakoś manewrować żeby nie mówić ani mamo ani pani, a to wszystko przez oburzenie mojej mamy jak kilka miesięcy przed ślubem powiedział jej mamo...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasia11889
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 881

PostWysłany: Pon 20 Lip 2015, 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieszkamy z moimi rodzicami i mąż też ciągle mówi do nich "Pan" "Pani" z tym że mi się ostatnio mój tata zapytał jak ja mówię do teściów bo był zdziwiony że T. cały czas mówi mu na "Pan". PatrycjaS19915 szkoda że tak wyszło u Ciebie...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PatrycjaS19915
guru
guru


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 2472

PostWysłany: Pon 20 Lip 2015, 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No szkoda, ale nic nie zrobię ja do jego rodziców mówię mamo/tato a teraz w sumie jak z nimi rozmawiam to zwracam się na "ty" bo mieszkamy w jednym budynku już 1,5 roku więc muszę się czuć w miarę swobodnie. A co do mojej mamy P. chciałby jej mówić mamo bo mówi że problemu z tym nie ma, no ale ona widocznie ma najwyżej bedzie się wstydziła jak zamiast mamo będzie jej mówił babciu oczko

Kasia dlatego najlepiej takie sytuacje unormować na samym początku, bo po dłuższym czasie jest już problem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
efkalinka
maniak
maniak


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 1194

PostWysłany: Sro 22 Lip 2015, 11:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurczaki, teraz się wszystko tak namieszało, że trzeba uważać. Ja na szczęście z dwóch stron mam konserwatywnych w tym temacie rodziców, ale słyszę, że problemów w otoczeniu jest wiele. Jeden chce po imieniu, inny na Pani. Nagle dla wielu rodzic jest tylko jeden i tak to argumentują, aczkolwiek mimo, że to prawda to uważam, że mama i tata od strony małżonka to tez tacy jakby rodzice...
Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji. Warto faktycznie wcześniej zbadać teren.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
brysia25
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Lip 2015
Posty: 38
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 30 Lip 2015, 9:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

efkalinka napisał:
Kurczaki, teraz się wszystko tak namieszało, że trzeba uważać. Ja na szczęście z dwóch stron mam konserwatywnych w tym temacie rodziców, ale słyszę, że problemów w otoczeniu jest wiele. Jeden chce po imieniu, inny na Pani. Nagle dla wielu rodzic jest tylko jeden i tak to argumentują, aczkolwiek mimo, że to prawda to uważam, że mama i tata od strony małżonka to tez tacy jakby rodzice...
Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji. Warto faktycznie wcześniej zbadać teren.


U nas jak się już spotykaliśmy to były żarty, że oni są moimi teściami. Wiec po ślubie z czystej grzeczności mówiłam Pan/Pani to teściowa tak się oburzyła w żartach oczywiście i od tamtej pory mówię mama i tata język
_________________
Jest tylko jedno zło na świecie - strach, jest tylko jedno dobro na świecie - miłość. więcej
Anthony de Mello – Przebudzenie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lexuswarszawa
kandydat
kandydat


Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 24
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 16 Sie 2015, 4:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja pamiętam że po ślubie jakiś czas ( chyba ze 2 lata ) była akcja per Pani i Pan do teściów. Potem naturalnie się to zmieniło ale może inaczej...my z żoną nie mieszkaliśmy z teściami na szczęście...może dlatego to trwało tak długo LOL

Teraz jest mamusiu LOL
A z teściem na ty...po imieniu a jak tam! Z facetem jest inaczej.


_________________
www.LexusDoSlubu.com Warszawa - Najnowsza Czarna Luksusowa Hybryda Lexus IS300h na którą zawsze możesz liczyć oczko Umów się na jazdę próbną Free!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gosza
początkujący
początkujący


Dołączył: 21 Lis 2016
Posty: 8

PostWysłany: Pon 21 Lis 2016, 15:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mówię normalnie Mamo Tato, ale za każdym razem przychodzi mi to z wielkim trudem, dopiero pół roku po ślubie, nie wiem czy się kiedyś przyzwyczaję.

-
ekonomia studia Warszawa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jagódka1
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Paź 2019
Posty: 12

PostWysłany: Wto 22 Paź 2019, 7:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiadomo że mamę ma się jedną, ale skoro mąż i żona stają się "jednym ciałem" to również rodzice stają się dla nich bliżsi i chcąc nie chcąc tak się mówi. Pewnie później to kwestia przyzwyczajenia.
_________________
"Nie wys­tar­czy po­kochać, trze­ba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i prze­nieść ją przez całe życie".

Dla wszystkich zainteresowanych tym, czym się zajmuję: https://krzewyozdobne.net/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bobbie.vandervort
początkujący
początkujący


Dołączył: 06 Lis 2019
Posty: 4
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro 6 Lis 2019, 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ile to może kosztować?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gerhold.hazle
początkujący
początkujący


Dołączył: 15 Lis 2019
Posty: 4
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią 15 Lis 2019, 1:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co sądzicie o waszych teściach ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 98, 99, 100  Następny
Strona 99 z 100

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group