Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

zaproszenie na poprawiny
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kiewka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 532

PostWysłany: Pon 14 Gru 2009, 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My zarezerwowalismy osrodek z pokojami dla naszych wszystkich gosci.
Nie robimy zadnych ''notatek'' na zaproszeniu. Bedziemy informowac o zapewnionym noclegu i porawinach ustnie rozdajac zaproszenia.
A do tych ktorzy dostana zaproszenia poczta zadzwonimy.

Moze bedzie nas to kosztowalo troche ''zachodu'' ale zaproszenie bedzie czytelne a nie z milionem ''notatek'' o kwiatach, misiach, potwierdzeniu przybycia, porawinach i noclegu. O nie!
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Nie 21 Mar 2010, 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas to zazwyczaj jak młodzi prosze to podczas tak zwanej gadki-szmatki mówi się, że dwódniowe, wtedy goście są nastawieni na poprawiny a pod koniec wesele orkiestra zaprasza w imieniu mlodych już na konkretną godzinę, zazwyczaj w okolicy 16 i młodzi przy pożegnaniu jeszcze ponawiają zaproszenie. No i u mnie zaprasza się wszystkich, nie spotkałam się, zeby zaproszeniu byli tylko wybrani.

A swoją drogą to my robimy wesele jednodniowe język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Pon 22 Mar 2010, 0:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie no, bez jaj .... osobne zaproszenia na poprawiny to by było jakieś przegięcie. Poza tym są już o wiele mniej oficjalne od wesela, więc ustnie wystarczy oczko

ha.... się wypowiadam a i tak u mnie będzie jednodniowe wesele język
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Pon 22 Mar 2010, 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no osobne zaproszenie na poprawiny to lekka przesada... dając zaproszenia na wesele informuje się o tym,że wesele jest dwudniowe,a orkiestra pod koniec zabawy w dniu pierwszym zaprasza wszystkich na dzień następny...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madzia85
maniak
maniak


Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1190

PostWysłany: Pon 22 Mar 2010, 23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem dodatkowe zaproszenie jest niepotrzebne, wystarczy jak przy pożegnaniu z gośćmi zaprosić ich na następny dzieńuśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
..::Nati::..
maniak
maniak


Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 1030

PostWysłany: Wto 23 Mar 2010, 8:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie będe rozdawała specjalnie dodatkowych zaproszeń na poprawiny,będe ustnie to przekazywała,później na odchodne każdemu przypomne no i orkiestra też może to zaznczyć.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Wto 23 Mar 2010, 8:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sie spotkałam z zapraszaniem na poprawiny w zaproszeniu ślubnym. Nawet przez chwilę też chciałam tak zrobić, ale jeszcze nie wiem o której się zaczynają, wiec dałam sobie spokój. Wpis o poprawinach był umieszczony zaraz po podaniu adresu przyjęcia weselnego. Nawet fajnie to wygladało uśmiech

Sama mam zamiar powiadamiać o poprawinach przy zapraszaniu gości, a potem przypomni o tym zespól na przyjęciu. Poza tym w naszym regionie poprawiny są tak naturalne, że i tak goście z okolicy by się pojawili uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Milagros
bywalec
bywalec


Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 209
Skąd: woj. Zachodniopomorskie

PostWysłany: Sro 28 Kwi 2010, 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jeszcze nigdy nie słyszałam, że w zaproszeniu piszę się o poprawinach. Na wszystkich weselach na, których byłam u rodziny i znajomych były z poprawinami ale nikt na zaproszeniach o tym nie pisał. Very Happy Mówi się o tym ustnie jak goście wychodzą z wesela, chyba, że ktoś z daleka przyjeżdża, to należy go o tym wcześniej poinformować. U nas raczej to jest normalne, że po każdym weselu przychodzi się na poprawiny uśmiech
_________________
ślub cywilny

ślub kościelny

[u
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lenka1312
gaduła
gaduła


Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 278
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro 12 Maj 2010, 16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas również jest to zdecydowanie naturalne i oczywiste, że wesele jest dwudniowe. Z tym, że w mojej rodzinie przyjął się taki zwyczaj, że poprawiny są tylko dla najbliższej rodziny, oraz dla tych, którzy nie byli na weselu[znajomi, sąsiedzi itd...] Najczęściej [w moim przypadku również] miejsce poprawin jest też inne, bo wesele jest w restauracji czy na dworku, a poprawiny to mała wynajęta salka i pani kucharka, która za stówkę podgrzeje jedzonko, które zostało z weseliska uśmiech
Ale zaproszeń na poprawiny u nas nie ma. Z resztą za dużo zachodu, żeby drukować trzy różne wzory zaproszeń: najpierw te dla gości, którzy są zaproszeni na całe wesele, potem tylko ci, którzy w dzień ślubu, i na końcu ci, którzy tylko na poprawiny.... lepiej ustnie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Madziex
bywalec
bywalec


Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 222
Skąd: Kraków/Hrubieszów

PostWysłany: Sro 19 Maj 2010, 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My chyba robimy tylko obiad dla gości odjezdnych... A potem poprawimy się w domu, na luzie uśmiech Bo większość gości musi wyjechać w niedzielę, po weselu, więc nie ma za bardzo dla kogo tych poprawin robić... a w domu też może być fajowo Very Happy I na to liczę!, że się wtedy odstresuję oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group