Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

rozgrzeszenie przed ślubem
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 70, 71, 72  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Czw 24 Lis 2011, 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

martita8503 napisał:
Ja pisze tylko o tym co mówi kościół, a nie o moich przekonaniach.

Właśnie problem polega na tym, że nie piszesz o tym co mówi Kościół, tylko powielasz stereotypy. Nieprawdą jest, że w religii katolickiej seks ma wyłącznie funkcję prokreacyjną.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
martita8503
guru
guru


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 2092
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Pią 25 Lis 2011, 8:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette, tak jest napisane w biblii i nie zauważyłam tam zadnego fragmentu w którym Bóg mówi że akceptuje cielesne przyjemności...Wręcz odwrotnie, ale moge się mylić. Prosze wskaż mi taki fragment, a będę mogła zmienić swoje zdanie uśmiech
Poza tym usłyszałam to nieraz od księdza. Jeszcze jedno, jeśli coś jest napisane w biblii to mówienie o tym nie jest powielaniem stereotypów, proszę Cię...
_________________
"[...] miłość trzeba budować, odkryć ją to za mało"



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pią 25 Lis 2011, 8:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Martita nie zgadzam się z Tobą w tym temacie kompletnie. To, że jasno nie jest napisane, że sex ma nam dawać przyjemność nie znaczy, że ta przyjemność jest czymś złym i odczuwając ją popełniamy grzech... no proszę Cię język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
martita8503
guru
guru


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 2092
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Pią 25 Lis 2011, 9:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiecie co, nie chcę się kłócić, używajac biblii bo nie jestem jej znawczynią. OK nie ważne, każdy ma prawo rozumienć ją na swoj sposób i tego się trzymam, zresztą agattt już wcześniej napisałam , że ja nie uważam tego za grzech i nikogo nie probuje tu namawiać do czegoś. ja daję już spokoj bo jest to temat rzeka, a nie chce mi się spierać... mam dużo przyjemniejsze rzeczy teraz na głowie język
_________________
"[...] miłość trzeba budować, odkryć ją to za mało"



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pią 25 Lis 2011, 9:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Martita, proszę:

Cytat:
Mąż niech oddaje powinność żonie, podobnie też żona mężowi. Żona nie rozporządza własnym ciałem, lecz jej mąż; podobnie też i mąż nie rozporządza własnym ciałem, ale żona. Nie unikajcie jedno drugiego, chyba że na pewien czas, za obopólną zgodą, by oddać się modlitwie; potem znów wróćcie do siebie, aby - wskutek niewstrzemięźliwości waszej - nie kusił was szatan.

I Kor 7:5

Cytat:
Dlatego opuści mąż ojca swego i matkę swoją i złączy się z żoną swoją, i staną się jednym ciałem

1 Moj. 2:24

Cytat:
Małżeństwo niech będzie we czci u wszystkich, a łoże nieskalane; rozpustników bowiem i cudzołożników sądzić będzie Bóg

List do Hebrajczyków 13:4

Cytat:
Używaj życia ze swoją ukochaną żoną po wszystkie dni twojego marnego bytowania, jakie ci dał pod słońcem, bo to jest twój udział w życiu i trudzie, jaki znosisz pod słońcem.

Księga Salomona 9:9

Cytat:

„Pij wodę z własnej cysterny i wodę świeżą z własnej studni!
Czy twoje źródła mają wylewać się na zewnątrz, a twoje strumienie na place?
Do ciebie samego mają należeć, a nie do obcych równocześnie z tobą!
Niech będzie błogosławiony twój zdrój, a raduj się z żony twojej młodości!
Miłej jak łania, powabnej jak gazela! Niech jej piersi zawsze ci sprawiają rozkosz, upajaj się ustawicznie jej miłością!


Tak na szybko, co mówi Biblia uśmiech
Według mnie, nie ma tam negowania seksu. Wszak to Bóg stworzył nas, a widząc to powiedział, że jest to dobre. No i to Bóg wymyślił seks, wymyślił, że będzie dawał on ogromną przyjemność.
Wg Biblii i Kościoła, seks jest dobry tylko w ramach małżeństwa, i w jego ramach powinien się odbywać. Przy przyjemności nie można zapominać o jego celu- czyli powoływaniu do życia nowego człowieka, ale nie przesadzajmy, że Bóg każe nam szybko, po ciemku i bez przyjemności oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Pią 25 Lis 2011, 9:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ŹRÓDŁO
Cytat:
2362 Akty... przez które małżonkowie jednoczą się z sobą w sposób intymny i czysty, są uczciwe i godne; a jeśli spełniane są prawdziwie po ludzku, są oznaką i podtrzymaniem wzajemnego oddania się, przez które małżonkowie ubogacają się sercem radosnym i wdzięcznym. Płciowość jest źródłem radości i przyjemności:

Sam Stwórca sprawił... że małżonkowie we wspólnym, całkowitym oddaniu się fizycznym doznają przyjemności i szczęścia cielesnego i duchowego. Gdy więc małżonkowie szukają i używają tej przyjemności, nie czynią niczego złego, korzystają tylko z tego, czego udzielił im Stwórca. I w tym jednak powinni małżonkowie umieć pozostawać w granicach słusznego umiarkowania
Cytat:
2363 Przez zjednoczenie małżonków urzeczywistnia się podwójny cel małżeństwa: dobro samych małżonków i przekazywanie życia. Nie można rozdzielać tych dwóch znaczeń, czyli wartości małżeństwa, bez naruszenia życia duchowego małżonków i narażenia dobra małżeństwa oraz przyszłości rodziny.
Miłość małżeńska mężczyzny i kobiety powinna więc spełniać podwójne wymaganie: wierności i płodności.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
martita8503
guru
guru


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 2092
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Pią 25 Lis 2011, 9:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardziej chodziło m o przyjemność czerpaną z sexu nie na zasadzie płodzenia dzieci tylko innych form sexu- jak sex oralny. Czyli chodzi mi o to ze przyjemność owszem, ale wtedy gdy staramy się o dzidziusia. Nie jako tylko zaspokojenia żądzy.
Bo całość pisałam do wypowiedzi Smuzki o nakazie wytrysku do pochwy.
Bo tak jak naposała Elmuszka "2363 Przez zjednoczenie małżonków urzeczywistnia się podwójny cel małżeństwa: dobro samych małżonków i przekazywanie życia"

za cytaty dziękuje bardzo uśmiech
_________________
"[...] miłość trzeba budować, odkryć ją to za mało"



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sob 26 Lis 2011, 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

martita8503 napisał:
Juliette, tak jest napisane w biblii i nie zauważyłam tam zadnego fragmentu w którym Bóg mówi że akceptuje cielesne przyjemności...Wręcz odwrotnie, ale moge się mylić. Prosze wskaż mi taki fragment, a będę mogła zmienić swoje zdanie uśmiech

Czy my rozmawiamy o religii protestanckiej? Bo nie wiem czy wiesz, ale w katolicyzmie obok Biblii ważne jest również to, co mówi Kościół. A nauka Kościoła wyraźnie mówi, że seks nie ma jedynie funkcji rozrodczej.

martita8503 napisał:
Czyli chodzi mi o to ze przyjemność owszem, ale wtedy gdy staramy się o dzidziusia.

Jeżeli tak by było, to w dni niepłodne seks byłby grzechem, podobnie seks z kobietą po menopauzie, która już nie może być zapłodniona itp, a tak nie jest. Seks oralny czy analny jest grzechem, bo jest niezgodny z naturą człowieka. Nie po to mamy usta i odbyt. To jest zasadniczy powód dlaczego jest zabroniony, a nie to, że nie prowadzi do poczęcia.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Sob 26 Lis 2011, 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm, ale seks oralny jako element gry seksualnej przecież nie jest zakazany.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wrzos2012
bywalec
bywalec


Dołączył: 18 Lis 2011
Posty: 130

PostWysłany: Sob 26 Lis 2011, 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na głęboką wodę poszłyście uśmiech Teraz to całkowicie nie wiem , jak podejsć do tej spowiedzi. Na prawdę w konfesjonale będzie mnie ktoś przesłuchiwał z pozycji sexualnych?? Very Happy A co oni mogą wiedzieć o tym? Muszę zapytać co mój połówek o tym myśli Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 70, 71, 72  Następny
Strona 71 z 72

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group