Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Poradnia rodzinna - przy kościele, stowarzyszenie, inna?

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Archiwum postów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Sob 13 Mar 2010, 15:06    Temat postu: Poradnia rodzinna - przy kościele, stowarzyszenie, inna? Odpowiedz z cytatem

Co prawda do ślubu jeszcze daleko, ale wiadomo, że z tym czasem to różnie i nie bardzo chciałabym zostawiać "coś do załatwienia" na ostatnią chwilę. Inna kwestia, że mój narzeczony pracuje za granicą i pewne sprawy musimy dostosować do czasu, kiedy będziemy razem tu w Polsce. Oczywiście realnie takich sytuacji jest bardzo mało, bo poza świętami, kiedy to wszystko prawie zamknięte na cztery spusty, zostają wakacje.
Nauki przedmałżeńskie mamy wstępnie zaklepane u Dominikanów, zostaje jeszcze poradnia. W sumie jest mi to bez różnicy jaka będzie, ważne, aby ważna. I tu moje pytanie - czy poradnia musi być koniecznie z tych stacjonujących obok kościołów, czy to mogą być inne miejsca, albo stowarzyszenia. Znalazłam taką, dla mnie osobiście wszystko gra i buczy, tylko, żeby mnie ksiądz później z kwitkiem nie odprawił, że to nie to co trzeba.

http://psnnpr.com/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

Pomożecie? Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
violinist83
guru
guru


Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 3460
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 19 Mar 2010, 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie wiem Rolling Eyes
W sumie to potrzebne jest zaświadczenie z Poradni Rodzinnej...
trzeba by było się zapytać księdza w parafii...albo zadzwonić do tego stowarzyszenia i zapytać czy wydają takie zaświadczenia ? oczko
_________________
Ślubowaliśmy 03.07.2010r uśmiech

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Pią 19 Mar 2010, 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówili, że wydają takie zaświadczenia, pytanie, czy ksiądz je zaakceptuje. Z drugiej strony nie wiem czy ksiądz w ogóle będzie kojarzył wszystkie poradnie warszawskie, potem przyniosę świstek, a on mi powie, że nie do przyjęcia. Chyba poszukam jednak takiej "przykościelnej".
A przy okazji, powiedzcie mi, czy na te spotkania do poradni mogę chodzić sama, czy musimy tam bywać we dwoje?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pią 19 Mar 2010, 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli oboje jesteście katolikami to oboje poradnie musicie "zaliczyć". Chyba że chodzi Ci o to że ty chodzisz kiedy indziej, a narzeczony kiedy indziej... ale nie wiem czy tak można.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Pią 19 Mar 2010, 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oboje jesteśmy katolikami, ale życie to nie tylko wiara i religia. Chodzi mi o to, że Marek pracuje za granicą i przyjeżdża tutaj oprócz wakacji tylko na okres świąt, a wtedy wiadomo wszystko zamknięte na cztery spusty. Zostaje więc tylko letni urlop, tylko, że znowu, gdzie nie "zapukam", w sierpniu zamknięte. Moglibyśmy zostawić wszystko na maj-czerwiec przyszłego roku, ale to znowu będzie na ostatnią chwilę. I jestem w kropce.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
violinist83
guru
guru


Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 3460
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 20 Mar 2010, 7:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym poszła na nauki i do poradni z narzeczonym.
To zawsze jakoś tak jednoczy i jest po prostu milej oczko
Poszukaj jakiś weekendowych kursów 2 w 1 w wakacje
- nawet gdzieś dalej poza Wawką.
Będziecie mieć chwilę tylko dla siebie i na swoje sprawy oczko
_________________
Ślubowaliśmy 03.07.2010r uśmiech

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Sob 20 Mar 2010, 7:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nauki przedmałzenskie, owszem, jesteśmy zapisani do Dominikanów na przygotowanie weekendowe. Mam tylko problem z poradnią, bo na nią będziemy mieli tylko dwa tygodnie w sierpniu, albo... sama nie wiem kiedy pózniej smutny Drażni mnie to. Confused
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Archiwum postów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group