Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

A co z ciastem?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
korcia1802
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 14 Sty 2014
Posty: 695
Skąd: podlaskie

PostWysłany: Czw 16 Paź 2014, 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje wesele było w wielkie upały ale były różne ciasta, niektóre z masami i dały radę, bo klima działała w miarę sprawnie uśmiech

A były to różne serniki( z rosą, z kokosem, z czekoladą i moga być jeszcze inne opcje), makowiec, piernik z powidłem śliwkowym, szarlotka, ciasta z masami budyniowymi, stefanki z herbatników, i wiele ciasteczek: orzeszki, babeczki, rurki z kremem, wafle, i fontanna czekoladowa z owocami uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasia11889
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 881

PostWysłany: Czw 16 Paź 2014, 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Angela27.06.2015 myślę że nie ma co się obawiać uśmiech...od razu ciasta Ci się nie rozpłyną. Wszelkie galaretki i pianki będą ok, tym bardziej że macie klimatyzację. Słodkie też nie stoi na stołach nie wiadomo jak długo więc bez obaw. Jedyne czego bym unikała to ciast z bitą śmietaną.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agatka.kruk
bywalec
bywalec


Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 170

PostWysłany: Pon 20 Paź 2014, 18:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Angela27.06.2015 najlepsze byłyby ciasta z owocami sezonowymi. Jest to czerwiec, także sezon na truskawki i tutaj jest wiele kombinacji. Tak jak napisała Kasia11889 unikałabym jedynie ciast z bitą śmietaną, no chyba że dodadzą jakiś stabilizator, co by się bita śmietana nie rozpłynęła oczko Jest też kwestia, że kremy w upalne dni mogą się popsuć, ale jeżeli na sali jest klimatyzacja, to w mojej opinii nie macie się czego obawiać i możecie wybierać takie ciasta jakie uwielbiacie uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Pon 20 Paź 2014, 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasia11889 napisał:
Słodkie też nie stoi na stołach nie wiadomo jak długo więc bez obaw. Jedyne czego bym unikała to ciast z bitą śmietaną.


U nas ciasto stoi od samego początku do samego końca. Wiem, że są regiony gdzie faktycznie dają i zabierają i nawet byłam na takim weselu...i wkurzyłam się jak mi ciasto sprzątnęli Twisted Evil

U nas ciasta były różne i nic im się nie stało.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasia11889
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 881

PostWysłany: Pon 20 Paź 2014, 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nimfa napisał:
U nas ciasto stoi od samego początku do samego końca. Wiem, że są regiony gdzie faktycznie dają i zabierają i nawet byłam na takim weselu...i wkurzyłam się jak mi ciasto sprzątnęli


A to nawet nie wiedziałam że to może być inaczej język U nas ciasta podają po obiedzie (ale nie od razu język) zazwyczaj + deser dla każdego i zabierają po jakimś czasie uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Wto 21 Paź 2014, 7:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do bitej śmietany można dodać żelatyny i będzie ok uśmiech
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gofix
kandydat
kandydat


Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 11
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie 22 Lut 2015, 9:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wiem, ja wiem!! Very Happy Na samo wesele liczy się półtora kawałka na osobę. Powiedzmy, że blacha dzieli się na 20 kawałków, może 25, ale liczmy z niewielką tolerancją, że jednak na 20. Na 40 osób proponowałabym zatem trzy blaszki, aby był wybór, bo dwa rodzaje to tak "łyso". Najlepiej jeden "suchy", np. drożdżowy, babka, biszkopt, jeden z kremem, np. karpatka, czy żabie oczka a jeden z galaretką, żeby patera wyglądała atrakcyjnie, a dzieci miały łakocie dla siebie oczko
a wy jak liczycie?
_________________

Jacuś <3
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Wto 24 Lut 2015, 23:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie na 80 osób było 10 blach. I wcale za dużo nie zostało. Akurat tyle, żeby dać w pracy + sąsiadom.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annawloska
początkujący
początkujący


Dołączył: 24 Mar 2015
Posty: 7

PostWysłany: Sro 25 Mar 2015, 9:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mamy swoje ciasto ( bardzo mi na tym zależało ) zamówiłam 20 blach na 110 osób mam nadzieje że wystarczy uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kolor76
kandydat
kandydat


Dołączył: 19 Lip 2019
Posty: 41

PostWysłany: Pią 19 Lip 2019, 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy takich dużych zamówieniach ważny jest czas. Żadnych efektów cukierniczych nie osiąga się tak, jak za pomocą magicznego urządzenia o nazwie oblewarka uśmiech Moja znajoma z branży cukierniczej długo zastanawiała się, czy w nią inwestować, ale odkąd ją posiada, robi zamówienia dużo szybciej.
_________________
sklep akwarystyczny online
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następny
Strona 26 z 30

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group