Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

A co z ciastem?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 28, 29, 30  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Pią 9 Mar 2012, 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie nie ma takiej tradycji a wszyscy Ci którzy powinni być zostaną zaproszeni, jeśli ktoś nie przyjdzie to tylko dojezdna rodzina a ja nie będę jechała 100 km żeby im później dawać ciasta. Z kolei do pracy N. poniesie flachę dla każdego z kolegów a ma ich tylko 5. Ciasta chłopom nieść nie będzie. Ja z kolei mam gościńce dla gości więc to ciasto w naszym przypadku to niepotrzebny dodatkowy wydatek.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 9 Mar 2012, 10:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co to goścince?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Pią 9 Mar 2012, 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w naszym przypadku to takie woreczki z organzy w środku coś takiego jak winetka tylko, że z podziękowaniami za przybycie a do tego pare cukierków, i miód w słoiczkach w podziękowaniu za przybycie. Zamiast ciasta mamy to. i w moim regionie mówi się na to gościniec oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
miki005
bywalec
bywalec


Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 136

PostWysłany: Pią 9 Mar 2012, 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(=KaLinka=) napisał:
nie wiem sama już... jeszcze raz dokładnie policzę wszystko i może faktycznie troszkę więcej się tego weźmie... bo jak kupuje się tort to liczy się średnio 10 deko na osobę to w przypadku ciasta liczy się od 25-do 30 deko tak mi fachman w cukierni powiedział. Inaczej jeszcze się liczy jak daje się ciasto później gościom a inaczej jak ma jeszcze zostać na parę dni po ślubie. My nie chcemy, żeby nam zostawało.


A tak z ciekawości to ile płacisz za 1 blache, my płacimy 40 zł za blachę wielkości takiej jak domowa. Ja to bym wzieła więcej sernika albo szarlotki a jak zostanie to trochę dla rodziców i teściów, reszta na kawałki do zamrażarki i póżniej masz z mężem do kawki jak znalazł Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Pią 9 Mar 2012, 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niby tak ale tego jedzenia pozostaje tyle, że zamierzamy po rodzinie rozdawać a co dopiero bawić się z Ciastem.. za kilogram ciasta płacimy 13 zł. średnio na blachę wychodzi ok 2,5 kg...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
miki005
bywalec
bywalec


Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 136

PostWysłany: Pon 12 Mar 2012, 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(=KaLinka=) napisał:
niby tak ale tego jedzenia pozostaje tyle, że zamierzamy po rodzinie rozdawać a co dopiero bawić się z Ciastem.. za kilogram ciasta płacimy 13 zł. średnio na blachę wychodzi ok 2,5 kg...

To naprawdę przyzwoita cena, no ale skoro nie chcesz żeby zostało, ja bym się bała że braknie no ale ja po moim weselu mam uraz Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pon 12 Mar 2012, 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ale jak zabraknie ciasta, to goście mogą jeść cukierki........... Nie rozumiem całego tego zamieszania " a jak zabraknie"....rozumiem,że wódki mogłoby nie zbraknąć....... ale jak wypiją któryś rodzaj napoju i zostaną tylko inne, albo zjedzą ciasto- na weselu jest kilkanaście przystawek, sałatki, owoce, słodycze, ciasta. Każdy znajdzie coś dla siebie, nawet jak zabraknie czegoś tam........
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Wto 13 Mar 2012, 8:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 napisał:
No ale jak zabraknie ciasta, to goście mogą jeść cukierki........... Nie rozumiem całego tego zamieszania " a jak zabraknie"....rozumiem,że wódki mogłoby nie zbraknąć....... ale jak wypiją któryś rodzaj napoju i zostaną tylko inne, albo zjedzą ciasto- na weselu jest kilkanaście przystawek, sałatki, owoce, słodycze, ciasta. Każdy znajdzie coś dla siebie, nawet jak zabraknie czegoś tam........
ktoś mnie w końcu zrozumiał uśmiech zbyt dużo będzie innych pierdół żeby tracić kasę na niebotyczne ilości ciasta!
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
miki005
bywalec
bywalec


Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 136

PostWysłany: Wto 13 Mar 2012, 8:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(=KaLinka=) napisał:
Karolina1984 napisał:
No ale jak zabraknie ciasta, to goście mogą jeść cukierki........... Nie rozumiem całego tego zamieszania " a jak zabraknie"....rozumiem,że wódki mogłoby nie zbraknąć....... ale jak wypiją któryś rodzaj napoju i zostaną tylko inne, albo zjedzą ciasto- na weselu jest kilkanaście przystawek, sałatki, owoce, słodycze, ciasta. Każdy znajdzie coś dla siebie, nawet jak zabraknie czegoś tam........
ktoś mnie w końcu zrozumiał uśmiech zbyt dużo będzie innych pierdół żeby tracić kasę na niebotyczne ilości ciasta!

To też w sumie racja. No ale po to jest to forum żeby sobie coś doradzić, rozwiać wątpliwości itp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Wto 20 Mar 2012, 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(=KaLinka=) napisał:
Karolina1984 napisał:
No ale jak zabraknie ciasta, to goście mogą jeść cukierki........... Nie rozumiem całego tego zamieszania " a jak zabraknie"....rozumiem,że wódki mogłoby nie zbraknąć....... ale jak wypiją któryś rodzaj napoju i zostaną tylko inne, albo zjedzą ciasto- na weselu jest kilkanaście przystawek, sałatki, owoce, słodycze, ciasta. Każdy znajdzie coś dla siebie, nawet jak zabraknie czegoś tam........
ktoś mnie w końcu zrozumiał uśmiech zbyt dużo będzie innych pierdół żeby tracić kasę na niebotyczne ilości ciasta!


zawsze jest tyle jedzenia, że nie wszyscy jedzą ciasta ( z moich obserwacji )
ciast to nigdy nie zabraknie , i tak wyżerka na całego , także w ogole bym się tym nie martwiła, lepiej żeby wyszły " na styk" niż ma się później marnować albo wciskać sąsiadom pozostałości ( tak czasem robią u mnie)

coś to mało płacicie za te ciasta , my na miejscu zamawiamy, ale jedno ciasto to koszto ok 50-60 zł(w restauracji, pieką na miejscu, więc odpada nam wożenie..)
może "sami" coś będziemy piec
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 28, 29, 30  Następny
Strona 24 z 30

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group