Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

A co z ciastem?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 28, 29, 30  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miki005
bywalec
bywalec


Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 136

PostWysłany: Czw 8 Mar 2012, 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 napisał:
miki005 napisał:
ewelinka89 napisał:
Ja bym zapytała/policzyła ile mniej więcej wychodzi kawałków z blachy (no i o jakich blachach mowa, piekarskich czy domowych bo Karolina chyba będzie piec sama/z rodziną). Liczyłabym z 3 kawałki na osobę na wesele i z 2 na następny dzień. Wiadomo, że większość zje mniej, więc coś na rozdanie zostanie.


Można i tak policzyć. 130 os. x 5 kawałków = 650 kawałków. Jedna blacha domowa to ok. 30 kawałków. Zatem 650 : 30 = 21.6666 blachy:)



Ale Karolina mówiła o 65 osobach, więc pewnie max 60 będzie.. Więc nie bardzo wiem, czemu 15 blach na 130 osób jest ok, a 7 na 60 to za mało.. Szczególnie, że ona raczej nie przewiduje poprawin poprawin i jak w poniedziałek zabraknie ciasta to nie będzie 'już zabrakło'.

Ja pisałam do KaLinka która mówiła o 7 blachach na 130 osób
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 8 Mar 2012, 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale tu ktoś 7 blach planował na więcej osób.... ja się właśnie zastanawiam, czy tak 7-8 blach to ok będzie..... Nie chcę nikogo obciążać ani się jakoś szczególnie prosić język
Ale ze 4 rodzaje ciasta chciałabym..... no, zobaczymy, jak to wyjdzie Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
miki005
bywalec
bywalec


Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 136

PostWysłany: Czw 8 Mar 2012, 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 napisał:
Ale tu ktoś 7 blach planował na więcej osób.... ja się właśnie zastanawiam, czy tak 7-8 blach to ok będzie..... Nie chcę nikogo obciążać ani się jakoś szczególnie prosić język
Ale ze 4 rodzaje ciasta chciałabym..... no, zobaczymy, jak to wyjdzie Rolling Eyes

Jeśli nie dajesz na wynos to powinno wystarczyć Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 8 Mar 2012, 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miki005 napisał:
ewelinka89 napisał:
miki005 napisał:
ewelinka89 napisał:
Ja bym zapytała/policzyła ile mniej więcej wychodzi kawałków z blachy (no i o jakich blachach mowa, piekarskich czy domowych bo Karolina chyba będzie piec sama/z rodziną). Liczyłabym z 3 kawałki na osobę na wesele i z 2 na następny dzień. Wiadomo, że większość zje mniej, więc coś na rozdanie zostanie.


Można i tak policzyć. 130 os. x 5 kawałków = 650 kawałków. Jedna blacha domowa to ok. 30 kawałków. Zatem 650 : 30 = 21.6666 blachy:)



Ale Karolina mówiła o 65 osobach, więc pewnie max 60 będzie.. Więc nie bardzo wiem, czemu 15 blach na 130 osób jest ok, a 7 na 60 to za mało.. Szczególnie, że ona raczej nie przewiduje poprawin poprawin i jak w poniedziałek zabraknie ciasta to nie będzie 'już zabrakło'.

Ja pisałam do KaLinka która mówiła o 7 blachach na 130 osób


Aa.. Do Kalinki. Tylko też pytanie jakie blachy, bo piekarskie są dwa razy większe więc na to samo wyjdzie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Czw 8 Mar 2012, 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie zamierzam dawać gościom ciasta na pożegnanie bo mam zrobione gościńce. Wesele latem więc więcej owoców niż ciasta i uważam, że ok 7 blach powinno starczyć do tego oczywiście tort i masa jedzenia... szkoda, żeby się to wszystko pomarnowało... wolę, żeby owoce zostały niż ciasto.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
miki005
bywalec
bywalec


Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 136

PostWysłany: Pią 9 Mar 2012, 8:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(=KaLinka=) napisał:
nie zamierzam dawać gościom ciasta na pożegnanie bo mam zrobione gościńce. Wesele latem więc więcej owoców niż ciasta i uważam, że ok 7 blach powinno starczyć do tego oczywiście tort i masa jedzenia... szkoda, żeby się to wszystko pomarnowało... wolę, żeby owoce zostały niż ciasto.

Nie chce cię przekonywać na siłe tylko doradzić. Weź pod uwagę to że na 130 osób to 7 blach to rozkroją na pierwszy dzień bo przecież coś na tych stołach musi stać i wtedy na poprawiny nic nie zostaje, chyba że dasz to co zostanie na stołach po weselu, ale ciasto które całą noc stało na stole na drugi dzień to już ryzyko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Pią 9 Mar 2012, 9:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po pół blachy każdego ciasta idzie na stoły, znaczy do rozkrojenia i ułożenia na dolnych półkach patery, górne zajęte będą przez owoce. Ciasta nikt w trakcie wesela nie będzie dokładał więc musi to starczyć ... jednak mam tak bogate menu, że praktycznie co godzinę - półtorej będą gorące posiłki, do tego dochodzi tort ok północy więc uważam, że nie będę podnosiła kosztów zamawianiem większej ilości ciasta
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maja_82
maniak
maniak


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 1613
Skąd: z Asusa...:)

PostWysłany: Pią 9 Mar 2012, 9:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kalinka a mi się wydaje, że mimo tego, że masz dużo owoców, i bogate menu, to 7 blach będzie mało. Ja dla zaspokojenia wzięłabym 10 blach.
_________________



Ostatnio zmieniony przez Maja_82 dnia Pią 9 Mar 2012, 10:47, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Pią 9 Mar 2012, 9:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem sama już... jeszcze raz dokładnie policzę wszystko i może faktycznie troszkę więcej się tego weźmie... bo jak kupuje się tort to liczy się średnio 10 deko na osobę to w przypadku ciasta liczy się od 25-do 30 deko tak mi fachman w cukierni powiedział. Inaczej jeszcze się liczy jak daje się ciasto później gościom a inaczej jak ma jeszcze zostać na parę dni po ślubie. My nie chcemy, żeby nam zostawało.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
martita8503
guru
guru


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 2092
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Pią 9 Mar 2012, 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(=KaLinka=) napisał:
nie wiem sama już... jeszcze raz dokładnie policzę wszystko i może faktycznie troszkę więcej się tego weźmie... bo jak kupuje się tort to liczy się średnio 10 deko na osobę to w przypadku ciasta liczy się od 25-do 30 deko tak mi fachman w cukierni powiedział. Inaczej jeszcze się liczy jak daje się ciasto później gościom a inaczej jak ma jeszcze zostać na parę dni po ślubie. My nie chcemy, żeby nam zostawało.


Kalonko, a czy liczyłaś ciasto np do pracy dla kolegów, czy dla znajmoych których lubisz ale na wesele nie zapraszałaś? Jest wgóle u Was coś takiego?
Bo my po weselu jedziemy do pracy z ciastem i do osób które bardzo lubimy ale nie zaprosimy lub do osób które z różnych przyczyn ( np żałoba na wesele przyjsc nie mogły) myślę więc że jak zamcie te 2 blachy więcej to się nie zmarnuje bo możecie na ten cel przeznaczyć, no chyba że nie planujecie czegoś takiego uśmiech
_________________
"[...] miłość trzeba budować, odkryć ją to za mało"



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 28, 29, 30  Następny
Strona 23 z 30

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group