Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Kto płaci za obrączki?
Idź do strony 1, 2, 3 ... 27, 28, 29  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nomika
bywalec
bywalec


Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 112
Skąd: Pszczyna

PostWysłany: Sro 17 Lis 2010, 21:34    Temat postu: Kto płaci za obrączki? Odpowiedz z cytatem

Jak to u Was jest? Narzeczony płaci za obrączki?
Myśmy chcieli zapłacić za nasze wspólne pieniądze, które zaoszczędziliśmy na wesele i trzymamy na lokacie ale Mama powiedziała że to Pan Młody płaci
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sro 17 Lis 2010, 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale jeżeli wy chcecie zapłacić razem to w czym problem? Kiedyś tak rzeczywiście było, że "wypadałoby", aby to pan młody zapłacił za obrączki, ale po co się takim "wypadaniem" przejmować język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sony85
maniak
maniak


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 1152
Skąd: śląsk

PostWysłany: Sro 17 Lis 2010, 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas płaci narzeczony..ale nie dlatego że taka jest tradycja tylko datego że akurat on ma pieniądze w danym momencie....wogóle płacimy za wesele wspólnie..ale on zarabia 3 razy tyle co ja więć siłą rzeczy nieda się po równo...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Sro 17 Lis 2010, 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sony85 napisał:
u nas płaci narzeczony..ale nie dlatego że taka jest tradycja tylko datego że akurat on ma pieniądze w danym momencie....wogóle płacimy za wesele wspólnie..ale on zarabia 3 razy tyle co ja więć siłą rzeczy nieda się po równo...


To dokładnie tak samo jak u nas uśmiech

Kiedyś były inne podziały, teraz kiedy mamy zupełnie inny finansowy punkt przyłożenia to te tradycje naszych mam są już dawno nieaktualne.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sony85
maniak
maniak


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 1152
Skąd: śląsk

PostWysłany: Sro 17 Lis 2010, 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

racja..kiedyś podstawowy podział był..za co płacą rodzice panny młodej a za co rodzice pana młodego...czasy sie zmieniają..
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Vella
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 349
Skąd: Lublin -> Warszawa

PostWysłany: Sro 17 Lis 2010, 22:42    Temat postu: Re: Kto płaci za obrączki? Odpowiedz z cytatem

Nomika napisał:
Jak to u Was jest? Narzeczony płaci za obrączki?
Myśmy chcieli zapłacić za nasze wspólne pieniądze, które zaoszczędziliśmy na wesele i trzymamy na lokacie ale Mama powiedziała że to Pan Młody płaci

To powiedz Mamie, ze zgodnie z tą samą tradycją za wesele płacą rodzice Panny Młodej.
Razem zbieracie na wesele, to i razem możecie płacić za obrączki, jak najbardziej postępowanie właściwe i rozsądne.

A u nas? Od lat mieszkamy razem i mamy wspólne finanse, więc jakie to ma znaczenie z czyjego konta idzie przelew? oczko
_________________
4 grudnia 2010. No to mam już z głowy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaja
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 887

PostWysłany: Sro 17 Lis 2010, 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My płacimy pół na pół- za wszystko.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Sro 17 Lis 2010, 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm.wychodzi ,ża za obrączki zapłaciłam ja...bo robiłam przelew z polskiej karty,a tylko ja takową mam język

a tak serio,to konta mamy dalej oddzielne jak i przed ślubem ale wydatki wspólne. za wszyztko po prostu płaciliśmy,bez zastanowienia i dzielenia-na moje czy twoje
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
niunia32
maniak
maniak


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1310
Skąd: Tychy

PostWysłany: Czw 18 Lis 2010, 9:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myśmy chcieli razem zapłacić, ale dostaliśmy złoto i kasę na obrączki od Teściowej
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yenna
maniak
maniak


Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 1339
Skąd: Gliwice/Zabrze

PostWysłany: Czw 18 Lis 2010, 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Vella, dorotam - dokładnie!
My mamy osobne konta, po ślubie nie ulegnie to zmianie. Ale tylko pierwszy miesiąc wspólnego życia (mieszkamy razem od ponad dwóch lat) rozliczaliśmy, żeby było po równo. Po tym miesiącu stwierdziliśmy, że to bez sensu. I chyba nie o to chodzi w związku.
_________________
04.06.2011
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 27, 28, 29  Następny
Strona 1 z 29

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group