Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ankieta-kto płaci za wesele
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Kto płaci za wesele??
Całość opłacamy sami
34%
 34%  [ 46 ]
Połowe my, połowe rodzice
21%
 21%  [ 29 ]
Rodzice większość, my drobniejsze wydatki typu zaliczki dekoracje itp.
31%
 31%  [ 42 ]
Całość rodzice
12%
 12%  [ 17 ]
Wszystkich Głosów : 134

Autor Wiadomość
anjas17
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 631
Skąd: Tarnów/Doncaster

PostWysłany: Pią 19 Gru 2008, 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak dla mnie okazanie swojej dojrzalosci zaczyna sie wlasnie od tego zeby umiec przewidziec czy nas lub naszych rodzicow stac bedzie na wesele, na jakie wesele bedzie nas stac... sam wybor daty slubu jeszcze nie mowi o tym jakie wesele zrobimy i czy w ogole zrobimy. przeciez nikt nie powiadamia rodzicow o weselu na miesiac przed tylko duuuzo wczesniej. owszem jesli mlodzi sa pewni tego ze beda miec kase na cale wesele i nie beda potrzebowac od rodzicow to fajnie, ale jesli nie maja a maja ich rodzice to wsytarczy usiasc i pogadac. jasne, ze samo finansowanie wesela to nie wszystko, bo trzeba wiedziec co po slubie... ja sobie nie wyobrazam mieszkac z rodzicami, ale wiem ze czesto mlodzi musza chocby na chwile zamieszkac u kogos bo niestety taka jest rzeczywistosc smutna w Polsce...
naszym wkladem w wesele bedzie jeszcze nasz przyjazd do Polski, ktory tez kosztuje jak jedzie sie autem, poza tym przez dwa tygodnie w pracy bedziemy miec urlop bezplatny a przeciez za mieszkanie musimy zaplacic mimo ze nas miesiac nie bedzie. na szczescie nie musimy sie martwic o kase jakos szczegolnie, a jakby co to przeciez beda koperty:) poza tym za fotografa czy kamerzyste placi sie pozniej a nie w dniu wesela czy przed uśmiech
ktos mi kiedys powiedzial fajna rzecz: jak sie nie masz o co poklucic, pokluc sie o pieniadze, z kazdym sie uda, szczegolnie z rodzina uśmiech przykre ale prawdziwe
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marttoom
kandydat
kandydat


Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 79
Skąd: z domku:)

PostWysłany: Pią 19 Gru 2008, 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

anjas17 napisał:
ja sobie nie wyobrazam mieszkac z rodzicami, ale wiem ze czesto mlodzi musza chocby na chwile zamieszkac u kogos bo niestety taka jest rzeczywistosc smutna w Polsce...


no właśnie dziewczyny piszecie, w każdym poście prawie, że przecież po ślubie nie będziemy mieszkać z rodzicami. My będziemy, ja od zawsze wiedziałam, że jako najmłodsza zostanę z rodzicami. Teraz już mieszkam tylko ja i moi rodzice, moje siostry mają już swoje domy i oczywiste dla wszystkich jest, że ja będę tu mieszkać.
Nie widzę w tym nic smutnego, nie jest to dla mnie żaden wstyd...
nie bardzo rozumiem dlaczego wszyscy tak się tego wzbraniają, wiem oczywiście, że lepiej gdy nikt się nie wtrąca, że młodzi powinni być sami, ale czy dlatego mielibyśmy szukać mieszkania do kupienia, wynajęcia, czy też budować dom, skoro mamy gdzie mieszkać? Jeśli kilka pokoi stoi pustych to dlaczego mają być nadal puste, rodzice przecież wszystkich ich nie wypełnią. Wiem, że dla nas będzie o wiele łatwiej bo tylko będzie upiększać to co chcemy, rachunki też w połowie tańsze, (ale z czasem planujemy, żeby rodzice w ogóle nie musieli płacić, my jakoś sobie poradzimy). Mama mi już powiedziała, że to my będziemy "gospodarzami domu", a oni nam mogą pomagać.
Czy to, że będziemy mieszkać z rodzicami po ślubie, to znaczy, że jeszcze do ślubu nie dojrzeliśmy? W moim środowisku nikogo nie dziwi fakt , ze zostajemy z rodzicami, ale widzę, że tu jakoś tak wszyscy od tego uciekają, a może to dlatego, że ja z małego miasteczka jestem i trochę zaściankowo myślę Very Happy hehehe Very Happy
wiem też, że to zależy od osobowości, bo np. wszyscy moi szwagrowie moją mamę jako teściową uwielbiają, mama nie jest z tych co się wtrąca i "cudownie: doradza, więc tego się nie boję, a mój T. mówi mi cały czas, że już nie może się doczekać kiedy będzie mógł po ślubie mówić do mojej mamy "mamo" Very Happy

inna sprawa, że mieszkania u teściów to sobie nie wyobrażam Surprised
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Castia
maniak
maniak


Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 1517
Skąd: z serduszka P. ;)

PostWysłany: Pią 19 Gru 2008, 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzisz, ale nie każdego rodzice chcą żeby ich dzieci u nich mieszkały po ślubie nie wiadomo ile. Moi raczej by nie chcieli dłużej niż 2 lata z nami mieszkać, bo nie mamy zbyt wielkiego mieszkania. Moi teściowie mają większe mieszkanie, tam już mieszka brat P. młodszy z dziewczyną, oni chcą tam sobie mieszkać, chociaż wiem, ze np. teściowi się to nie uśmiecha żeby oni tam jeszcze tak długo mieszkali, skarżył się mojemu tacie ostatnio...
Ja uważam, że nie ma w tym nic złego, ale wszystkie strony muszą być z tej sytuacji zadowolone. Ja w sumie to bym chciała mieszkać od razu na swoim, bo lubię wszystko robić sama, mieć kuchnię dla siebie, wszystko poukładać jak chcę, a moja mama uwielbia mi przeszkadzać w kuchni i przekładać wszystkie moje rzeczy, strasznie mnie to irytuje.
My z rodzicami daty nie ustalaliśmy za bardzo, oczywiście teściowie woleliby żebyśmy tak zrobili, ale my w ogóle nie myśleliśmy, że będą chcieli nam dokładać na wesele, a na skromne przyjecie byłoby nas stać z własnych pieniędzy.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
luciola86
bywalec
bywalec


Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 201
Skąd: Zakliczyn

PostWysłany: Pią 19 Gru 2008, 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My wesele finansujemy sobie sami. Ale nie powiem, ze rodzice nie chcieli nam dolozyc. Ale my doszlismy do wniosku, ze skoro jestesmy w stanie sami sobie sfinansowac to niechcemy od nich pieniedzy. Rozwiazanie podsuneli nam sami rodzice. Na wesele nam nic nie dokladaja ale w prezencie slubnym dostaniemy od nich po pewnej kwocie. Nam to rozwiazanie bardzo odpowiada, bo jesli rodzice chca nam dac to czemu mamy nie wziac. A co do mieszkania, to moja mama nam zaoferowala gore naszego domu. Wiec bedziemy mieli wlasne mieszkanie bo zamierzamy sobie odzielne wejscie zrobic. Moja mama wie o tych planach i odrazu po slubie chce na nas przepisac polowe domu. U nas to jest zwyczajne, ze zostaje sie w domu. Ale to jest tez tak ze my mieszkamy w domku na wsi. Ja równiez nie wyobrazalabym sobie zycia z rodzicami w malutkim mieszkanku.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dotti1984
maniak
maniak


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1636

PostWysłany: Pią 19 Gru 2008, 15:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="marttoom"]
anjas17 napisał:
ja sobie nie wyobrazam mieszkac z rodzicami, ale wiem ze czesto mlodzi musza chocby na chwile zamieszkac u kogos bo niestety taka jest rzeczywistosc smutna w Polsce...


my tez na początku bedziemy mieszkac z moimi rodzicami.nie wiem czy bedzie to miesiac,czy pol roku,czy rok,ale innego wyjscia nie mamy.i tez sie tego niewstydze.chcielismy wziac kretyd na mieszkanie ale osobno nie mamy takiej mozliwosci.wynajac mozna-tylko szkoda placic komus tyle kasy gdyby to samo mogloby isc juz na splate wlasnego.
Na szczescie nasi rodzice nie mają nic przeciwko temu,wręcz nam zabronili wynajmować.Zarówno jedni jak i drudzy.Wybralismy moich rodzicow bo mamy wieksze mieszkanie niz rodzice K.
mam nadzieje ze bedzie to sytuacja przejsciowa i po slubie gdy juz bedziemy miec zdolnosc kjredytowa to znajdziemy sobie mieszkanko,ale przewidziec ile co i jak nie jestesmy wstanie/zwlaszcza jak patrze na ceny mieszkan,to koszmar jakis co sie dzieje/
ale nie wstydze sie tego.wazne jest dla mnie to ze owszem rodzice dają nam dach nad glowa-ale oplaty jedzenie i wszystko z tym zwiazane bedziemy placic rowno z nimi,a z czasem w koncu sie wyniesiemy.
ale nie widze w tym ani powodu do wstydu ani niedojrzalosci.gdybysmy byli obibokami,nic nie robili to tak.ale oboje pracujemy na pelnym etatcie,ja mam mozliwosc dorabiania po godzinach dyzurami jako ze pracuje w naszej "cudownej" sluzbie zdrowia,dlugi czas mialam 2 etaty,ale co z tego jak zarobki nie sa na tyle wysokie zeby zyc sobie spokojnie nie martwiac sie o kase i zeby miec na podstawowe rzeczy?
ciezko teraz w Polsce zacząć samodzielne zycie...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Be@tka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 892

PostWysłany: Pią 19 Gru 2008, 20:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podejrzewam, że jakby moi rodzice lub teście mieszkali w domkach, a nie w mieszkaniach to też zdecydowalibyśmy się mieszkać z nimi. Ale mają małe mieszkanka... U mojej babci jest cały parter w domu wolny więc jeśli moja siostra nie będzie chciała tam mieszkać, to przynajmniej na początek my się tam wprowadzimy uśmiech A na przyszłość chcielibyśmy swój własny domek, ale pewnie jak będzie to życie pokaże...
_________________

www.beatailukasz.pobieramysie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dotti1984
maniak
maniak


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1636

PostWysłany: Pią 19 Gru 2008, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my niestety mamy mieszkanko.ale siostra sie wyprowadzila wiec sie pomiescimy.ale marze zeby to byl naprawde olres przejsciowy,bo to jednak nie to samo co byc na swoim:)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anjas17
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 631
Skąd: Tarnów/Doncaster

PostWysłany: Sob 20 Gru 2008, 0:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale dziewczyny ja wcale nie ktytykuje nikogo za fakt ze bedzie mieszkal z rodzicami czy z tesciami, ja poprostu wypowiedzialam SWOJE zdanie na ten temat, a przeciez kazdy ma do niego prawo. ja nie wiem jak by sie potoczylo gdybysmy byli w Polsce? pewnie tez byloby tak, ze na poczatku mieszkalibysmy z kims, bo wynajmowac szkoda by mi bylo, lepiej odlozyc jak niektore z was pisza i maja racje bo ja zrobilabym to samo. pisze tylko i wylacznie o sobie i wcale nie uwazam ze jesli ktos po slubie bedzie mieszkal z rodzicami jaest gorszy czy niedojrzaly. Bo fakt, jesli jest wielki dom to po co szukac czegos innego....
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dotti1984
maniak
maniak


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1636

PostWysłany: Sob 20 Gru 2008, 0:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nikt nie wie jak to sie dalej potocza jego losy.moze ja jutro wygram w totka i wykupie sobie caly blok hehe:P
a tak powaznie to mysle ze nie wazne gdzie co i jak,najwazniejsze zeby byc razem i radzic sobie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anjas17
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 631
Skąd: Tarnów/Doncaster

PostWysłany: Nie 21 Gru 2008, 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dotti1984 napisał:
nikt nie wie jak to sie dalej potocza jego losy.moze ja jutro wygram w totka i wykupie sobie caly blok hehe:P
a tak powaznie to mysle ze nie wazne gdzie co i jak,najwazniejsze zeby byc razem i radzic sobie.

zgadzam sie w 100% z Toba:) najwazniejsze zeby mlodzi sie kochali i byli szczesliwi, chocby mial byc to karton pod mostem język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Następny
Strona 2 z 18

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group