Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

czy wam tez sie dlużą te miesiące do wesela ??
Idź do strony 1, 2, 3 ... 136, 137, 138  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
luciola86
bywalec
bywalec


Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 201
Skąd: Zakliczyn

PostWysłany: Czw 11 Gru 2008, 22:36    Temat postu: czy wam tez sie dlużą te miesiące do wesela ?? Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy tylko ja tak niecierpliwie oczekuje tego pieknego dnia, ale ja juz sie nie moge doczekac. Gdybym narzeczonego posluchala to mielibysmy juz slub w czerwcu, ale ja sie uparlam na wrzesien i tak musze jeszcze dlugo czekac. Teraz nie wiem czy jakbysmy zdecydowali sie na wesele stac by mnie bylo na takie dlugie oczekiwanie. Ale moze jest w tym tez duzy plus bo jednak strasznie mile jest to oczekiwanie, odliczanie dni i wogole
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Castia
maniak
maniak


Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 1517
Skąd: z serduszka P. ;)

PostWysłany: Pią 12 Gru 2008, 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O tak, doczekać się nie mogę. Też mogłam się zdecydować na czerwiec, ale w czerwcu jeszcze egzaminy, sesja i te sprawy, więc siłą rzeczy pozostał lipiec i sierpień, bo wrzesień to też dla mnie jest jedna niewiadoma, jak nie zaliczę jakiegoś egzaminu, to poprawka we wrześniu ;/
8 miesięcy czekać to dla mnie strasznie dużo... Rolling Eyes
Gdyby ludzie nie tworzyli tej bezsensownej rywalizacji o sale, orkiestry itd to by można było wszystko na spokojnie zacząć załatwiać 6 miesięcy wcześniej Rolling Eyes Mi by to absolutnie wystarczyło.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Pią 12 Gru 2008, 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi bardzo szybko mija czas oczekiwania do ślubu. teraz odliczam czas do porodu i tak sobie myślę że od porodu tu już moment do ślubu Very Happy
jak zaczynałam pisać na forum to wydawało się że to jeszcze TYLE czasu...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anjas17
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 631
Skąd: Tarnów/Doncaster

PostWysłany: Pią 12 Gru 2008, 12:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie to jakos tak szybko leci, ze jak sobie pomysle ze dopiero sie zareczalismy i rezerwowalismy sale w kwietniu a tu juz grudzien, swieta, w styczniu jedziemy do Polski bede kupowac sukienke eeehhh zleci jak nie wiem co. na przelomie lutego marca bedziemy spisywac protokol przedmalzenski, po wielkanocy kurs przedmlazenski, pod koniec czerwca znowu do Polski, a juz 7 wrzesnia zaczynamy 4 tygodnie urlopu na slub:
) zleci jak nie wiem co uśmiech a to oczekiwanie jest bardzo bardzo mile i wceale nie chce przyspieszac:) to ma swoj urok
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
luciola86
bywalec
bywalec


Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 201
Skąd: Zakliczyn

PostWysłany: Pią 12 Gru 2008, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

anjas jak to na przelomie lutego-marca macie spisywac protokół przedmałżenski skoro wazny jest on tylko 3 miesiace pytajnik
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anjas17
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 631
Skąd: Tarnów/Doncaster

PostWysłany: Pią 12 Gru 2008, 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spiszemy ale ksiadz go jeszcze nie wysle, dopiero po naukach jak wszystko zalatwimy, poza tym w naszym przypadku trzeba wyslac go do Polski wiec i tak musimy zrobic to wczesniej, a ksiadz chyba wie co robic...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anjas17
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 631
Skąd: Tarnów/Doncaster

PostWysłany: Pią 12 Gru 2008, 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Protokół powinien być spisany przynajmniej 3 miesiące przed datą ślubu. Prosimy nie odkładać tego na ostatnią chwilę, ponieważ stwarza to ryzyko, że dokumenty nie dotrą na czas do Polski" z tego wynika ze nie ten dokument nie jest wazny 3 miesiace.... chodzi o to, ze wystarczy go spisac na przynajmniej 3 miesiace przed slubem. w naszej sytuacji moze wyglada to inaczej bo my musimy uzyskac jeszcze licencje na slub. po spisaniu protokolu wysylany jest on do biskupa w anglii, pozniej do rektora w Polsce potem do biskupa diecezji w ktorej bierzemy slub nastepnie do kosciola w kotym slub wezmiemy. wczoraj wszystko wyjasnial nam ksiadz naszej parafii w doncaster. nie mamy np. poradni tzn. beda jedne zajecia na naukach przedmalzenskich z poradnictwa rodzinnego, nie ma rowniez dni skupienia dla narzeczonych (bedzie tylko jedno jakies nabozenstwo dla uczestnikow) wiec troszke inaczej to wyglada za granica wiec mna sie nie sugerujcie, tak ja nie sugeruje sie tym jak zalatwia sie te sprawy w Polsce uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Be@tka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 892

PostWysłany: Pią 12 Gru 2008, 14:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi na razie się nie dłuży czas, bo co chwilę jest cos do załatwienia. Poza tym zaraz na uczelni się zaczną zaliczenia itp i jakos poleci... Zacznie się pewnie dłużyć, jak już większość będzie załatwiona i trzeba będzie tylko czekać i odliczać...
_________________

www.beatailukasz.pobieramysie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
luciola86
bywalec
bywalec


Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 201
Skąd: Zakliczyn

PostWysłany: Pią 12 Gru 2008, 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No bo wlasnie w polsce jest tak ze jak sie chce spsiac ten protokol przedslubny to trzeba wziac zaswiadczenie z urzedu stanu cywilnego, a ono jest wazne tylko 3 miesiace
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anjas17
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 631
Skąd: Tarnów/Doncaster

PostWysłany: Pią 12 Gru 2008, 16:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do protokolu przedslubnego nie potrzebujemy zadnego zaswiadczenia z USC, dopiero pozniej idzie sie do USC po 3 formularze ktore podpisuje sie w dniu slubu, jeden dla nas 1 dla ksiedza 1 wysylany do USC. i te wlasnie dokumenty wazne sa tylko 3 miesiace!! do protokolu potrzebne sa dokumenty z parafii o chrzcie i bierzmowaniu
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 136, 137, 138  Następny
Strona 1 z 138

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group