Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

nauki przedślubne
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 22, 23, 24  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
oluss89
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 25 Paź 2012
Posty: 530
Skąd: z Wenus :)

PostWysłany: Czw 15 Lis 2012, 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co kraj to inny obyczaj uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Monia31
gaduła
gaduła


Dołączył: 30 Lip 2012
Posty: 414
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pon 19 Lis 2012, 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My byliśmy wczoraj na pierwszym spotkaniu.
Niestety w Ostrowie nie ma możliwości zrobienia nauk weekendowych. smutny
Ale są inne pozytywne strony.
W każdym miesiącu w trzecią niedziele miesiąca sa nauki.
Niedziela początek, potem poniedziałek, wtorek, środa i czwartek msza po niej odbiór zaświadczenia.
Jeśli ktoś w danym miesiącu opuścił np poniedziałek to może go nadrobić w następnym miesiącu lub za trzy czy cztery miesiące jak mu pasuje, pod warunkiem, że jest to poniedziałek, pieczątki są bez dat ważny jest dzień.
Ja sobie obliczyłam, że w styczniu przypadną akurat nauki we ferie także ufff nie będziemy musieli kombinować.
Niedziele mamy zaliczoną uśmiech
I tak jak już w którymś wątku pisałam u nas poradnia ważna tylko 3 miesiące, ksiądz to dwa razy podkreślał.
_________________
Lepiej późno niż wcale Wink
Do ślubu tylko citroenem Wink

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monia-mia
bywalec
bywalec


Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 182
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 25 Lis 2012, 1:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My byliśmy ostatnio u Dominikanów (w Warszawie) i mogę podzielić się własnym spostrzeżeniami:
- bardzo, naprawdę, bardzo konkretne spotkania, wszystko logicznie wyjaśnione i z dobrym podejściem
- ciężkie do wysiedzenia - 2 dni po 10 h jak dla mnie było udręką, zważywszy, że od jakiegoś czasu sypiam po 4 h dziennie, to drugiego dnia udało mi się nawet przysnąć (wbrew mojej woli) na ramieniu mojego N, mimo bardzo interesującego tematu rozmów.
- wykład z Panią na temat naturalnego planowania rodziny bardzo w dobrym tonie prowadzony (tu wyjaśnienie: moja znajoma była na takim spotkaniu gdzieś tam z babką, która sprawiała wrażenie mało ogarniętej w temacie, w dodatku przyszłemu małżeństwu obrzydziła współżycie jak tylko mogła, na każdy sposób - niestety)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda_wiewiórka
moderator
moderator


Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 12149
Skąd: Ze Stumilowego lasu :)

PostWysłany: Nie 25 Lis 2012, 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monia-mia trudno z dostępnością terminówpytajnik Jak wcześnie się zapisywaliście?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monia-mia
bywalec
bywalec


Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 182
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 25 Lis 2012, 14:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jak byłam na naukach, to wtedy przyszła pani z poradni, zrobiła nam wstępny wykład i naprawdę był całkiem sensowny. Po wykładzie zaprosiła nas do poradni, bo wiadomo jeden wykład to za mało i trzeba się jednak spotkać.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tęczówka
maniak
maniak


Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 1822

PostWysłany: Czw 29 Lis 2012, 8:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A my byliśmy cały weekend u Państwa Malickich, w domu rekolekcyjnym u Jezuitów. Nauki były prowadzone metodą dialogową i muszę przyznać, że to był strzał w dziesiątkę. Dużo się dowiedzieliśmy o sobie, innych, małżeństwie.. Poznaliśmy wspaniałych ludzi, no i samo świadectwo miłości jakie było nam dane poznać było bezcenne:).
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Magdusia1988
kandydat
kandydat


Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 65

PostWysłany: Pon 30 Mar 2015, 10:19    Temat postu: nauki- koszty Odpowiedz z cytatem

Mnie najbardziej dziwi, że w jednych miastach trzeba płacić, a w innych nie. Poczytajcie sobie tutaj http://www.planowaniewesela.pl/warto_wiedziec/nauki-przedmalzenskie - takie skondensowane info dotyczące nauk oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kama181
początkujący
początkujący


Dołączył: 17 Paź 2016
Posty: 2

PostWysłany: Pon 17 Paź 2016, 8:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lol
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kogguuto
początkujący
początkujący


Dołączył: 13 Paź 2016
Posty: 5

PostWysłany: Sro 19 Paź 2016, 14:46    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

To racja, dziwne że w jednym płacisz a w drugim nie. Widocznie zależy od księży.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
monika12
początkujący
początkujący


Dołączył: 01 Lis 2016
Posty: 5

PostWysłany: Wto 1 Lis 2016, 1:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

weekendowe zazwyczaj są płatne, przy parafiach w normalnym trybie "teoretycznie" powinny być bezpłatne
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 22, 23, 24  Następny
Strona 23 z 24

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group