Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

krotkie pytanie o zaproszenia

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sylsor
kandydat
kandydat


Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 47

PostWysłany: Pią 5 Gru 2008, 21:29    Temat postu: krotkie pytanie o zaproszenia Odpowiedz z cytatem

witajcie mam krotkie pytanie czy wiecie albo macie jakies pojecie jak powinnam wydrukowac swoje zaproszenia jesli jestem juz po slubie cywilnym ponad rok i nosze nazwisko meza...
no ii co powinnam napisac moje imie i nazwisko po mezu czy moze moje imie i panienskie nazwisko czy najlepiej tylko nasze imiona...hmmm banalne a jakze skomplikowane!wykrzyknik!
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anjas17
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 631
Skąd: Tarnów/Doncaster

PostWysłany: Pią 5 Gru 2008, 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurcze dobre pytanie! ale wiesz w sumie to nie mam pojecia smutny hmm wydawaloby sie sie ze powinno byc nazwisko ktore juz masz czyli po mezu no bo tak jest. nie wiem ale mnie sie wydaje ze w takiej sytuacji napisalabym nazwisko po mezu a w nawiasie umiescial nazwisko panienskie. pewnie wiekszosc zapraszanych gosci wie o tym, ze jestescie po slubie cywilnym wiec nic ich nie zdziwi. ale niech wiecej forumowiczek sie wypowie, moze ktoras ma jakies doswiadczenia z tym zwiazane?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
betty22
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 667
Skąd: woj.opolskie

PostWysłany: Pią 5 Gru 2008, 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi tez wydaje sie ze najlepiej wpisac nazwisko meza a w nawiasie twoje panienskie!
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Be@tka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 892

PostWysłany: Sob 6 Gru 2008, 8:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja widziałam kiedyś zaproszenia (właśnie od pary w takiej sytuacji) gdzie wpisane było nazwisko męża a pod spodem "z domu... i tu nazwisko panieńskie". Nawet chyba przy zapowiedziach w kościele tak piszą jak mi sie wydaje
_________________

www.beatailukasz.pobieramysie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sylsor
kandydat
kandydat


Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 47

PostWysłany: Sob 6 Gru 2008, 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wlasnie niby takie proste a takie skaplikowane:)) mysle ze dobrym pomyslem bedzie napisanie poprostu dwoch nazwisk...dziekuje za podpowiedzi....
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Murphy
bywalec
bywalec


Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 207
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob 6 Gru 2008, 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Be@tka napisał:
Ja widziałam kiedyś zaproszenia (właśnie od pary w takiej sytuacji) gdzie wpisane było nazwisko męża a pod spodem "z domu... i tu nazwisko panieńskie". Nawet chyba przy zapowiedziach w kościele tak piszą jak mi sie wydaje


Myślę że to najlepsze rozwiązanie uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sol
gaduła
gaduła


Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 299

PostWysłany: Nie 7 Gru 2008, 0:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem Ci jak zrobiła siostra TZ. Ale ona była 2m-ce po ślubie cywilnym. Na zaproszeniu wpisała panieńskie nazwisko. Tylko to był okres 2-m-cy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dotti1984
maniak
maniak


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1636

PostWysłany: Sro 17 Gru 2008, 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na Twoim miejscu napisalabym tak jak poprzedniczki podpowiadają czyli nazwisko męza a pod tym "z domu...". chyba lepiej to brzmi i wyglada niz panienskie w nawiasie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
*AGNIESZKA*
maniak
maniak


Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 1546
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 17 Gru 2008, 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie co dziwnie to tak, naprawdę skomplikowane, ale tak zastanawiając się, to kiedyś były cywilne przed kościelnym i pisano nazwiska panieńskie, wydaje mi się, że dla prawa to już jesteście małżeństwem, ale dla Boga, Kościoła jeszcze nie, więc może wpisać nazwisko panieńskie....wiecie sama już nie wiem, jeśli bym była w takiej sytuacji też bym miala dylemat.... ciekawe co na to ksiądź..
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sylsor
kandydat
kandydat


Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 47

PostWysłany: Pią 19 Gru 2008, 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i tak też zrobilam;)) na zaproszeniach napisalam swoje obecne nazwiskoa zaraz za nim " z domu..." mysle ze to bylo najlepsze rozwiazanie!wykrzyknik
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group