Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Wątki osobiste na forum
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zdjęcia, podpisy, avatary itp.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Sro 10 Wrz 2014, 9:03    Temat postu: Wątki osobiste na forum Odpowiedz z cytatem

Tworzę wątek służący przedyskutowaniu sensu tworzenia wątków osobistych, czy to ślubnych, czy ciążowych.

Nie tak dawno temu byłam zmuszona zamknąć wykazy ślubów, gdyż użytkownicy pisali w jednym wątku o wszystkim, zaniedbując tematy służące konkretnym sprawom. Od tego czasu forum trochę odżyło uśmiech Teraz powstał pomysł tworzenia wątków osobistych dotyczących przygotowań do ślubu. No i pojawia się pytanie - czy te wątki nie zdominują forum, nie będą tam poruszane wszystkie możliwe okołoślubne kwestie? Jeśli tak to będziemy mieć powtórkę z rozrywki - wątki osobiste jako niekończące się "śmietniki" (czyli miejsca, gdzie znalezienie konkretnej informacji będzie graniczyło z cudem), a tematy ogólne wiejące pustką.

Podobna sytuacja dzieje się w wątkach ciążowych i dziecięcych. Niejednokrotnie ważne dyskusje toczą sie w wątku którejś użytkowniczki, a później nie wiadomo jak i gdzie to odnaleźć. Tematy o szczepionkach, wyprawkach, wózkach istnieją, a i tak wiele cennych informacji jest poukrywana w wątkach osobistych. Moderatorki niejednokrotnie uczulały na to dziewczyny, poprawa była jednak chwilowa.

No i teraz pytanie - czy jest sens pozostawiania jakichkolwiek wątków osobistych? Czy nie lepiej skupić się na rozwijaniu forum jako takiego zamiast zamykać się w swoich wątkach? Bo choćby wszyscy zarzekali się, że w swoich wątkach będą pisać tylko o sobie, to i tak zrobi się bałagan, nie oszukujmy się.

Mój pomysł jest następujący: zamykamy wszystkie watki narzeczeńskie, ciążowe i dziecięce i skupiamy się na tematach ogólnych. Ewentualnie tworzymy wątki osobiste, ale na jasno określonych warunkach, tzn wątki-galerie. Np. wątek o przygotowaniach do ślubu będzie służył TYLKO do wklejania zdjęć naszych ślubnych wyborów, bez zbędnych komentarzy i dyskusji. Wtedy taki wątek miałby kilka, a nie kilkadziesiąt stron. Podobnie z wątkami dziecięcymi - można stworzyć wątek na temat swojego dziecka i co jakiś czas dzielić się z innymi informacjami i zdjęciami na temat postępów dziecka, ale również na zasadzie takiej "galerii", bez pytań, doradzania itp.

Co wy na to? Na razie nic nie zamykamy, nic nie działamy, jedynie dyskutujemy. Każdy ma prawo głosu i wyrażenia swojej opinii uśmiech Zapraszam!
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sro 10 Wrz 2014, 9:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się pomysł podoba. Choć tematy-galerie też już istnieją a nawet ktoś kiedyś założył wątek "ślubny image" czy coś w tym stylu więc każda może przedstawić co jakie miała zestawieniem zdjęć. W ciążowym też jest galeria brzuszków np.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Sro 10 Wrz 2014, 9:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem przeciw tworzeniu wątków osobistych. Jeśli chodzi o galerie , to myślę, że to nie przejdzie - po chwili wszyscy zaczną komentować - trzeba by bardzo mocno pilnować każdego z takich tematów, a moderatorki i tak mają sporo pracy. Poza tym jestem przekonana, że informacje czy pomysły umieszczane w nich w zdecydowanej większości przypadków nie zostaną przekopiowane do tematów ogólnych. Forum jeszcze mocniej zubożeje.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro 10 Wrz 2014, 9:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym chciała jeszcze tylko o czymś przypomnieć, bo pewnie nie każda nowa użytkowniczka o tym wie.
Forum jest otwarte, tzn, że każdy użytkownik, może zobaczyć zdjęcia. Dostęp do nich mają nawet osoby niezarejestrowane.
Warto o tym pamiętać gdy się coś pisze lub wrzuca jakieś prywatne zdjęcia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda_wiewiórka
moderator
moderator


Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 12149
Skąd: Ze Stumilowego lasu :)

PostWysłany: Sro 10 Wrz 2014, 9:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem wątki nie mają racji bytu, zaraz zacznie się z nich robić śmietnisko a reszta tematów umrze.
Mam na myśli wątki ślubne, nie wiem jak jest w dzieciaczkowych czy ciążowych. Ale mieliśmy przykład takiego burdelu w wątkach wykazowych.
Prośby o udzielanie się w odpowiednich tematach pomagały tylko na chwilę.

Jeśli miałyby istnieć takie tematy każdej forumki, to tylko na zasadzie galerii, nic więcej oprócz zdjęć i kilku słów od siebie. Bez zbędnych pytań o coś co można znaleźć w innych tematach.

Pamiętajcie też, że forum jest ogólnodostępne, każdy może zobaczyć Wasze zdjęcia, opisy, wypowiedzi... Warto przemyśleć.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asiulaaa019
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 5438
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Sro 10 Wrz 2014, 9:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o ciążowe, czy dzieciaczkowe wątki myślę że mogą zostać.
Fajnie jest zajrzeć do nich i poczytać co u kogo słychać.
Jednak "pamiętniki" z przygotowań ślubnych wydają mi się zbędne.
Jest tyle tematów w których można się udzielić, dowiedzieć, czy napisać coś odnośnie przygotowań.
Wydaje że mi się że faktycznie może się przez to zrobić śmietnik..
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Sro 10 Wrz 2014, 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako osoba jeszcze nie starająca się o dziecko, ale bacznie obserwująca takie tematy, to wolałabym w późniejszym czasie przekopywać jeden konkretny temat np. o badaniach przed/w tracie ciąży niż czyjeś własne tematy ciążowe lub ten ogólny "forumowe ciężarówki", który mi przypomina tematy z wykazami ślubów, bo z tego co widzę jest tam mowa o wszystkim. język

Co do osobistych wątków z przygotowań ślubnych, to na forum jest mnóstwo tematów dotyczącej chyba każdej sprawy z przygotowań i nie widzę sensu w zakładaniu swojego tematu, poza tym, że faktycznie sprawi to iż tylko takie tematy będą żyły, a reszta...



Dlatego podoba mi się Twój pomysł agattt.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Sro 10 Wrz 2014, 10:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie również wątki dzieciowe i ciążowe nie przeszkadzają (myślę, że to kwestia przyzwyczajenia, bo te wątki były już wtedy, kiedy pojawiłam się tu na forum), ale jakby tak patrzeć obiektywnie, to jest niesprawiedliwe, że na forum ślubno-weselnym większe prawa mają osoby, których forum z założenia nie dotyczy.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Sro 10 Wrz 2014, 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem wątków ciążowych i dzieciowych jest za dużo. To końcu forum ślubne więc kiedy wchodzę i widzę, że tematy o zupkach, bucikach czy innych rzeczach mnożą się jak grzyby po deszczu to trochę mi się to nie podoba. To zapewne odstrasza potencjalne forumowiczki chcące pogadać o ślubie i weselu. Więc może lepiej nie ograniczać wątków ślubnych, za to ciążowe starajmy się ograniczyć do mniejszej ilości.
O osobistych wątkach ciążowych i dzieciowych się nie wypowiadam bo sama takich nie zamierzam zakładać, właśnie ze względu na tę prywatność.

Mani, a jakie większe prawa masz na myśli?
Mi się wydaje, że dziewczyny po ślubie powinny na tym forum być bo jakby nie patrzeć, lepiej Ci doradzą niż koleżanki, które do ślubu czy wesela się dopiero przygotowują.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Sro 10 Wrz 2014, 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam tu na myśli wątki dzieciowe i ciążowe, których zakładanie przechodziło bez echa (bądź tylko ja nie kojarzę dyskusji nt słuszności ich istnienia), natomiast pierwszy pamiętnik narzeczonej spowodował ogólną dyskusję, dotyczącą słuszności ich zakładania. Podobnie jak wykazy ślubów, które zostały zamknięte, a przecież w nich był podobny misz-masz informacji, co w wyżej wspomnianych tematach.
Justyno ja tu nic nie mówię o tym, jakoby nie podobałaby mi się obecność dziewczyn po ślubie na forum, nie wiem czemu tak odebrałaś moje słowa. Mam tu tylko na myśli pozwolenie na posiadanie przez mamy swoich wątków i jednocześnie zakazywanie dziewczynom zakładania wątków, dotyczących ich przygotowywania się do ślubu (na forum de facto ślubnym i weselnym). W skrócie jedni mają coś, a drudzy nie mogą mieć odpowiednika tego samego - tu widzę tę niesprawiedliwość.
Uważam, że powinno się pozwolić albo na te 3 rodzaje wątków, albo wszystkie tego typu tematy pozamykać. Przy czym skłaniam się ku tej drugiej możliwości.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zdjęcia, podpisy, avatary itp. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group