Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

przeniesienie przez próg
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
violinist83
guru
guru


Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 3460
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 24 Maj 2009, 15:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja bardzo nie lubię jak ktoś mnie chce wziąć na ręce (od małego mam taką małą fobię..) No ale przez ten próg weselny to już się jakoś zmuszę smutny

Szczerze się przyznam, że m.in. dlatego zamierzam zgubić 5kg język (choć ważę tak normalnie bo na 170cm - 60 kg..ale i tak fajnie by było schudnąćwykrzyknik!) Dobrze, że jeszcze rok uśmiech
_________________
Ślubowaliśmy 03.07.2010r uśmiech

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dotti1984
maniak
maniak


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1636

PostWysłany: Pon 25 Maj 2009, 7:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a u nas przeniesienie jakos poszło choć mogło skończyć sie wywrotką.Krzysio nie pomyslał o tym ze suknie mam śliską i mu sie wysmyknęłam z rąk ale juz za progiem język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Caliope8
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 813
Skąd: chatka pod lipami

PostWysłany: Sro 27 Maj 2009, 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie chyba nie ma akie zwyczaju, nie zwróciłam uwagi trzeba się popytać Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Violeta
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 85
Skąd: Świebodzin/Lubuskie

PostWysłany: Pią 29 Maj 2009, 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj u nas przeniesienie przez próg to musowo. Na każdym weselu jest praktykowane uśmiech Mój Misio problemu mieć nie będzie wcale bo on ma troszkę mięśnia a ja kruszynka w porównaniu do niego uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
morfina
początkujący
początkujący


Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 2

PostWysłany: Wto 15 Wrz 2009, 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a u nas bedzie tak z przymrózeniem oka: zamias na rece, wskocze mojemu juz mezowi na barana lol troche sie obawialam jak przyjmie te nowine, ale łyknął niespodziewanie dobrze:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Sob 24 Paź 2009, 2:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym chciala... ale suknia ważyc ma ok 10kg lol Wiec musialabym zrzucic jeszcze ze 20 by M. jakos to przełknął.. Takze powiedzialam mu zeby sie nie bał tylko przenosil jak mu bedzie wygodnie jak nie da rady tak "zgodnie z etykietą" Cool
Powiedzial ze zarzuci mnie na ramie, podwinie kiecke i jeszcze złoi pupe po drodze jak bede nogami wierzgac Embarassed
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Iwi
gaduła
gaduła


Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 251
Skąd: Wlochy

PostWysłany: Sob 24 Paź 2009, 9:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajniutki pomysl, Liziii oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lila
gaduła
gaduła


Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 271

PostWysłany: Sob 24 Paź 2009, 9:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobre, dobre! oczko Ja się w sumie jeszcze nad tym nie zastanawiałam...Przeniesienie przez próg nowego mieszkanka, a owszem. Ale czy przez próg sali? Nawet podoba mi się ten pomysł, bo lubię jak mnie mój Misio na rękach nosi Very Happy ale w sumie chyba nie jest to w moich rejonach jakąś tradycją. Moja przyjaciółka np. miała ślub we wrześniu i jej mąż nie przeniósł jej przez próg. Nikogo to nie zdziwiło, a wręcz uświadomiłam to sobie dopiero teraz jak zaczęłam czytać Wasze posty oczko
A słuchajcie - jak to dokładnie z tym wejściem wygląda: wchodzi para młoda (powitanie chlebem i solą) i za nimi wszyscy goście, tak? Czyli to wnoszenie na rękach widzą jedynie od tyłu? Czy jakoś inaczej? Wstyd przyznać -byłam na wielu weselach, ale jakoś nie przywiązywałam wagi do tego, żeby notować sobie w pamięci takie rzeczy oczko
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Sob 24 Paź 2009, 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goście są już na sali,zanim młoda para zostanie przywitana chlebem i solą,więc wnoszenie na rękach(jeżeli tak owe jest) wszyscy widzą uśmiechoczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gosia-1606
gaduła
gaduła


Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 471
Skąd: ok. Gdańska (Kaszuby)

PostWysłany: Sob 24 Paź 2009, 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a u nas jest inaczej... chlebem witaja przed drzwiami i wtedy jest to przenoszenie przez prog a za para młoda ida wszyscy goscie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 4 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group