Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Jaka kwota co łaska?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasiulka59
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 333
Skąd: ojj tam daleko :)

PostWysłany: Pią 10 Lip 2015, 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To już lepiej niech wisi cennik za ,,usługi " i to przed wejściem do kancelarii . Dasz co łaska to za mało albo nosem pokręcą i tylko fukać będą. Za dużo nigdy nie jest. Ostatnio poniżej 900 nie schodzą...
_________________


"Małżeństwo – zdarzenie, po którym mężczyzna przestaje kupować kwiaty, a zaczyna kupować warzywa. "
A.Uniechowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
efkalinka
maniak
maniak


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 1194

PostWysłany: Pią 10 Lip 2015, 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasiulka59 napisał:
To już lepiej niech wisi cennik za ,,usługi " i to przed wejściem do kancelarii . Dasz co łaska to za mało albo nosem pokręcą i tylko fukać będą. Za dużo nigdy nie jest. Ostatnio poniżej 900 nie schodzą...

900?! ooo nieee...lekka przesada. Niedługo się dowiem cichaczem ile u nas wystarczy.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tynka2506
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sie 2014
Posty: 1316
Skąd: Śląskie

PostWysłany: Pią 10 Lip 2015, 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja byłam u siebie zdziwiona mieliśmy ślub w kościele gdzie ogólnie jest bardzo duże oblężenie więc myślałam że będzie standardowy teks " co łaska ale zazwyczaj dają ... " a tym czasem Pani w kancelarii powiedziała co łaska, naprawdę co łaska daliśmy 200 zł księdza mieliśmy swojego.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka59
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 333
Skąd: ojj tam daleko :)

PostWysłany: Sob 11 Lip 2015, 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tynka jak więc sama widzisz , są parafie gdzie nie liczy się pieniądz lub jest naprawdę symboliczny a liczy się człowiek i to z czym przychodzi do Kościoła i księdza.uśmiech Gratuluję zaślubin uśmiech
_________________


"Małżeństwo – zdarzenie, po którym mężczyzna przestaje kupować kwiaty, a zaczyna kupować warzywa. "
A.Uniechowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
efkalinka
maniak
maniak


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 1194

PostWysłany: Nie 12 Lip 2015, 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tynka2506 napisał:
Ja byłam u siebie zdziwiona mieliśmy ślub w kościele gdzie ogólnie jest bardzo duże oblężenie więc myślałam że będzie standardowy teks " co łaska ale zazwyczaj dają ... " a tym czasem Pani w kancelarii powiedziała co łaska, naprawdę co łaska daliśmy 200 zł księdza mieliśmy swojego.

No to sama widzisz. To jest paranoja, że są parafie i są PARAFIE.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka59
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 333
Skąd: ojj tam daleko :)

PostWysłany: Pon 13 Lip 2015, 9:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie samą paranoją jest płacić prawie 800 zł za 45 min pracy
_________________


"Małżeństwo – zdarzenie, po którym mężczyzna przestaje kupować kwiaty, a zaczyna kupować warzywa. "
A.Uniechowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
efkalinka
maniak
maniak


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 1194

PostWysłany: Pon 13 Lip 2015, 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasiulka59 napisał:
Dla mnie samą paranoją jest płacić prawie 800 zł za 45 min pracy

A potem usłyszeć od tego samego księdza, że młodzi są niepoważni, bo myślą, że ślub to pieniądze. I potem żyją na kocią łapę. - BEZCENNE
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka59
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 333
Skąd: ojj tam daleko :)

PostWysłany: Pon 13 Lip 2015, 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

efkalinka napisał:
kasiulka59 napisał:
Dla mnie samą paranoją jest płacić prawie 800 zł za 45 min pracy

A potem usłyszeć od tego samego księdza, że młodzi są niepoważni, bo myślą, że ślub to pieniądze. I potem żyją na kocią łapę. - BEZCENNE


To nie paranoja to hipokryzja uśmiech ślub to biznes i księża doskonale o tym wiedzą , a skoro inni mogą na nim zarobić ( zespoły, restauracje, salony sukien itp ) to czemu i w Kościele by nie zarobić ?
Ja rozumiem , że czas to pieniądz i że ksiądz też wykonuje swoją pracę i że też chce mieć nie wiem na swoje potrzeby , rozumiem też że sam kościół jako budynek też wymaga remontów, konserwacji jeśli jest on zabytkiem , czy nawet opłacenie Pań sprzątających też kosztuje i jestem w stanie to zrozumieć , ale kwoty jakich oczekują księża od nowożeńców są kolosalne i nieracjonalne plus kwoty za dokumenty i zaświadczenia....szok
_________________


"Małżeństwo – zdarzenie, po którym mężczyzna przestaje kupować kwiaty, a zaczyna kupować warzywa. "
A.Uniechowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
efkalinka
maniak
maniak


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 1194

PostWysłany: Pon 13 Lip 2015, 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Księża ślubują ubóstwo prawda? Czy się mylę?
Ofiara na remont kościoła czy Panie sprzątające powinna być dobrowolna.
Jeżeli coś jest dobrowolne i co łaska to dlaczego pojawiają się krzywe miny i co gorsza paskudne komentarze?
Tutaj jest problem. Jakbym miała dużo kasy to bym im dała ile bym mogła, ale mnie nie stać.
Jak płacę kamerzyście, to on wystawia mi fakturę, odprowadza od tego podatek i musi opłacić ZUS.
A ksiądz?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto 14 Lip 2015, 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

efkalinka napisał:
Księża ślubują ubóstwo prawda? Czy się mylępytajnik


Nie, księża ubóstwa nie ślubują. Księża w ogóle nie składają ślubów, tylko przyjmują święcenia, które upoważniają ich do udzielania innym sakramentów. Śluby zakonne, jak sama nazwa wskazuje są składane przez braci zakonnych np. franciszkanów, dominikanów itp.
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110  Następny
Strona 106 z 110

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group