Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Jaka kwota co łaska?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 108, 109, 110  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Nie 30 Mar 2008, 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i cała "indywidualność" jałmużny znika... to tak jakby kosciół ingerował w to co ktoś je w dzien, kiedy trzeba poscic...

wedlug mnie to jest wielka przesada... ale niestety trzeba sie podporzadkowac ....
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Pon 31 Mar 2008, 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tu podejmujesz ważny problem tego że to powinna być tajemnica kto ile daje . o tak to ciekawa sprawa.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Pon 31 Mar 2008, 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i nie powinno byc tak, ze proboszcz ustala "cennik" i zaglada w portfel...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agbar
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 743

PostWysłany: Pon 31 Mar 2008, 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dianicho napisał:
ja się boję ile będziemy musieli zapłacić u mojego Bartka w kościele, za odebranie potrzebych dokumentów i za zapowiedzi...
Bo podobno w jego kosciele (jest to kościołek na wsi, bez obrazy, chodzi mi o mentalność ludzi tam żyjących) 150zł od osoby, jeśli są zapowiedzi to 300złwykrzyknikwykrzyknik za nie się płaci, bo wiara tamtejsza wyznaje - że kto więcej da, tym lepszy jest...


Wybacz, ale to nie są "wiejskie" zwyczaje. Sama mieszkam na wsi i wiem jak to wygląda. To zależy od parafii, a w zasadzie od proboszcza. w mojej okolicy akurat "miejskie" śluby są droższe. A mówiąc o okolicy mam na myśli m.in. Trójmiasto.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agbar
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 743

PostWysłany: Pon 31 Mar 2008, 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

magdaberbec napisał:
o tak w małych miejscowościach wszyscy wiedzą kto ile daje na kościół. okropność...


O co wam chodzi z tymi małymi miejscowościami? Powtarzam to kwestia tego jaki proboszcz jest w danej parafii. I z tego co wiem to nikogo nie interesuje ile kto dał na zapowiedzi, no chyba, że sam planuje ślub i chce zorientować się ile sam ma przygotować.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agbar
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 743

PostWysłany: Pon 31 Mar 2008, 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co do obowiązków księdza. Zgadzam się z wami, że wygłoszenie zapowiedzi jest obowiązkiem księdza. Bez nich ślubu praktycznie nie może być, no chyba że w wyjątkowej sytuacji. Ale prawda jest tez taka, że udzielanie sakramentów jest obowiązkiem księży. A ślub jest jednym z sakramentów. To samo dotyczy chrztów, bo z tym to tez różnie bywa.

Co do dodatkowych opłat. Zastanawiam sie, że organista ma grac na moim ślubie. Nic do niego nie mam. Tylko zespół zaproponował mi granie podczas ślubu za dodatkową opłatę 100 zł i zastanawiam się, czy tak nie byłoby taniej.

Oczywiście dodatkowo trzeba zapłacić osobie opiekującej sie kościołem za wystawienie krzeseł i klęczników. Tak jakbym sama tego zrobić nie mogła oczko
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Pon 31 Mar 2008, 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agbar - mówiąc o mniejszych miescowościach nie chciałam uogólniać, ale niestety i moje koleżanki i mój narzeczony potwierdzają, że tam patrzy się ile, kto i za co daje..
u mojego Bartka jego mama nauczycielka dała po kolędzie 100zł, bo "ksiądz potrafi wyczytać u sąsiadów ile dała"... a nie stać ją na takie rzeczy.. wypominki - masza za kogoś - 150zł od osoby....

kolezanka musi płacić 700zł za ślub i 600zł za wzięcie papierów z parafii w której była chrzczona, bo potrzebne są do kościoła w którym biora ślub.... a ja u siebie - w warszawie co łaska mam zapłacić za ślub i nikt mi nie powiedział ile...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agbar
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 743

PostWysłany: Pon 31 Mar 2008, 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To trzeba napisać że ksiądz jest łasy na pieniądze, a nie uogólniać na małe miejscowości. Kiedy czytam, co robi ten ksiądz, to dziwię się, że nikt nie napisał jeszcze skargi do kurii. Tutaj jest coś nie tak.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Pon 31 Mar 2008, 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz Agbar, to chyba lęk - bo mała wieś, więc się roznosi.. i ludzie boją się, że nie będzie dyskrecji... nie wiem... jeszcze nie miałam okazji osobiście spotkać się z proboszczem u mojego bartka, zobaczymy co powie... i co ja odpowiem...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Sro 9 Kwi 2008, 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem cierpliwą osobą, ale jak ostatnio się nasłuchałam od koleżanek ile kosztuje ślub w mojej parafii to coś mnie trafia. czemu tak jest do cholery Exclamation Question
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 108, 109, 110  Następny
Strona 4 z 110

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group