Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Jaka kwota co łaska?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 108, 109, 110  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
butibuma
początkujący
początkujący


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 7

PostWysłany: Sro 19 Mar 2008, 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znam parafie gdzie ksiadz ma oficjalny cennik i za slub bierze 1000 zeta, a sowja pazernosc usprawiedliwia tym ze jak cie stac na wesele to cie stac i zaplacic za msze 1000.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Sro 19 Mar 2008, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mnie zastanawia jeszcze jedna sprawa. ok chcę zapłacić za mszę ślubną, ale po jaką cholerę mam płacić za zapowiedzi?pytajnikpytajnikwykrzyknikwykrzyknikwykrzyknik Mad
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
m.a.r.t.a
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 45

PostWysłany: Sro 19 Mar 2008, 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z zapowiedziami jest różnie, niektóre Kościoły nic nie biorą inne życzą sobie symboliczne sumy, moja znajoma musiała płacić 150 zł za zapowiedzi w jednym Kościele, a że Pan Młody był z innej Parafii to jeszcze tam trzeba było zapłacić. Masakra.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Czw 20 Mar 2008, 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a za organistę płacicie oddzielnie?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Wto 25 Mar 2008, 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie też tak będzie że będzie trzeba zapłącić za zapowiedzi u Bartka i u mnie niestety... niestety bo u mnie to co łąska - W WARSZAWIE - gdzie słyszałam już o sytuacjach obowiązujących cenników..
a u Bartke w małej pipidówce - bez obrazy uśmiech 150zł od osoby zapowiedzi, a jeszcze ciekawa jestem ile za dokument, ze miał bierzmowanie.....

a co do organisty, ksiądz mówił, że coś się daje, jeżeli chce się żeby zaśpiewał coś innego niż standard...
u nmas organistka jest naszą znajomą, chodziliśmy na chór, więc mamy nadzieję, że nam po znajomosci zagra, a my w zamian kupimy coś dla jej nowonarodzonej dzidzi uśmiech

zobaczymy... ale przykre jest że tyle to wszystko kosztuje... bo nieraz robienie wesela to niestety nie kwestia zamożności, tylko dumy i honoru, że rodzice biorą kredyty albo młodzi żeby zrobić bo rodzina sie obrazi, bo wypada.. a wcale na to nie mają...
my sami na wszystko zbieramy.. nie ma pomocy rodziców.. mamy prace i przeszlo rok, wiec ciagle ciulamy ciulamy język zeby odlozyc... ale boje sie tego ile kosciol nam dowali.. jeszcze ten gdzie slub, to ok, bo oni wszystko prowadza.. ale jak zabierasz dokumenty i te zapowiedzi, to tak jakby placic im "kare" za to ze slubu nie bierze sie w ich kosciele...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ania_411
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 96
Skąd: kujawsko-pomorskie

PostWysłany: Wto 25 Mar 2008, 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas też daje sie co łaska, ale tak na prawde to nie wiem komu i za co mam zapłacić no bo tak:
1. ksiądz bedzie z innej parafii bo to mój znajomy i przyjedzie specjalnie na moje zaproszenie (no własnie, czy uważacie że jemu także się "coś" należy?)
2. za granie zapłace oddzielnie bo wynajmujemy zespół
3. dekoracje bedzie robiła osoba ktora udekoruje również sale i to też opłacane jest extra
4. za zapowiedzi u narzeczonego na wsi też płaci sie extra co łaska co w moim miemaniu nie znaczy więcej niż 100zł
więc zostaje jeszcze tylko siostra zakonna która przyjdzie otworzyć drzwi kościoła, czy nie?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Sro 26 Mar 2008, 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale obawiam się że mimo tego, że wszystko jakby z zewnątrz kościółka załąwtione, to za samo miejsce też bedziesz musiała zapłacić..

a co do ksiedza - to chyba kwestia indywidualna, coś chyba wypada dać, ale skoro to znajomy to może lepiej jakiś upominek? nie wiem.. moze delikatnie zagadaj..
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Czw 27 Mar 2008, 0:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zostaje jeszcze tylko siostra zakonna która przyjdzie otworzyć drzwi kościoła

dobry tekst!wykrzyknik Very Happy ale jajca...najgorsze jest to że naprawdę są tacy ludzie...

słyszałam o pewnej parze, która płaciła organiście za to aby nie przychodził na mszę bo jest beznadziejny i nie chcieli sobie kwasu narobić
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Czw 27 Mar 2008, 1:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też o takim czymś słyszałam.. dlatego stwierdzam, że z całym tym ślubem z roku na rok do coraz większej paranoi dochodzi..

kiedyś wesela w stodołach, gotowały mamy, babcie, najbliżsi, a teraz pałacyki sa po 300zł od osoby i jeszcze gdyby załatwić nocleg i dojazd to byłoby ok....
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Pią 28 Mar 2008, 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja chciałbym mieć scholę zamiast organisty. sama kiedyś śpiewałam i właśnie coś takiego sprawiło by mi radość. może się uda jak się postaram... jeśli do sierpnia 2009 nie rozpadnie się schola w moim kościele.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 108, 109, 110  Następny
Strona 2 z 110

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group