Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

prośba o błogosławieństwo
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro 31 Mar 2010, 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę mnie błogosławieństwo stresuje :/
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
violinist83
guru
guru


Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 3460
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 31 Mar 2010, 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie mnie też język
Będzie kamerzysta, ale chcę tylko mieć kilka ujęć (bez fonii)
we wstępie filmu (z podkładem muzycznym ), to wszystko oczko
_________________
Ślubowaliśmy 03.07.2010r uśmiech

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
..::Nati::..
maniak
maniak


Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 1030

PostWysłany: Sro 31 Mar 2010, 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marta_ges napisał:
Trochę mnie błogosławieństwo stresuje :/

o jeny mnie też :/ ale zresztą dużo rzeczy mnie stresuje a czym bliżej do ślubu to napewno bedzie stresować jeszcze bardziej.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Sro 31 Mar 2010, 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas wygląda to tak : młodzi stają przed rodzicami i po prostu mówią: prosimy o błogosławieństwo.
Wtedy klękają (u nas rozkłada sie biały obrus lub coś innego białego, na którym klękają)

Zazwyczaj każdy z rodziców mówi: błogosławie Was drogie dzieci na nową drogę życia, w imię ojca i syna i ducha św. Kropi asparagusem z wodą św. każdego z młodych i daje pocałować krzyż. Potem całuje dzieci w czoło. Często dają wtedy pieniążki do buta (żeby się przez całe życie trzymały i za nimi chodziły itp).

Niektórzy rodzice mówią całe przemówienia, ale większość to sobie daruje, bo albo ze zdenerwowania zapomina słów, albo ze wzruszenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Sro 31 Mar 2010, 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla mnie będzie to trochę takie nienaturalne i będę się dziwnie czuła, ale skoro zgodnie z katolicką tradycją ma być, to niech juz będzie .... wkońcu to tylko chwila język
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Sro 31 Mar 2010, 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ruda to z pewnością jest przeżycie, ale chyba większe dla naszych rodziców (jak sobie przypomne moja mamę - wygląda wtedy jak w masce, taka jest przejęta Smile )

Nie zastanawiałam się nad tym, tak było i u nas też będzie. Wiem, że jest to ważne dla moich rodziców, a szczególnie dla mamy. Jej ukochany brat żenił sie dwa razy. I ani razu nie poprosił o błogosławieństwo. Pierwsze zakończyło sie tragicznie (żona po śmierci dziecka rzuciła sie po pociąg), drugie było nieszczęśliwe. Mama wierzy, że dobre słowo rodziców na początek nowego życia, ich blogosławieństwo pomaga.

Tak więc z cała pewnością, o to błogosławieństwo poproszę. Nawet dla niej, jej spokoju uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Sro 31 Mar 2010, 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj tak dokładnie - tu chodzi o rodziców i ich przezycia, dla nich to ważne. Mi pewnie będzie w jakis sposób miło, że mama z tatą mnie przytula i życzy nam szczęścia ale jakoś chyba nie będzie mnie to specjalnie wzruszać.

Dla nich to ważne pewnie z tego względu, że tak jakby to ostatnia chwila przed ślubem, kiedy wypuszczają z domu swoje dzieci i jakoś symbolicznie chcą nas pożegnać .... Mimo że raczej ciężko znoszę od nich życiowe rady i zdania zaczynające się od 'i żebyś była/żebyście byli' , to błogosławieństwo jest do przeżycia i wyraża cos pozytywnego Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lenka1312
gaduła
gaduła


Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 278
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon 26 Kwi 2010, 8:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja najbardziej martwię się o mojego tatę, on na pewno będzie płakał, a jak on, to ja też... straszne to będzie, zwłaszcza, ze ja mam tzw."płacz na wierzchu" i i tak obawiam się jak ja wypowiem przysięgęoczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Pon 26 Kwi 2010, 8:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lenka niech tylko Twój tata nie zrobi jak teść mojego brata lol Żeby nie płakać, wziął tabletki uspokajające i potem caaaały czas ziewał lol I z jego przemowy nic nie wyszło lol
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lenka1312
gaduła
gaduła


Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 278
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon 26 Kwi 2010, 9:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pewnie dziwnie to wyglądało na filmie. Wszyscy pewnie pomyśleli, że wczoraj zabalowałoczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group