Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

prośba o błogosławieństwo
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marzena
gaduła
gaduła


Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 284
Skąd: znienacka :))

PostWysłany: Nie 26 Paź 2008, 23:04    Temat postu: prośba o błogosławieństwo Odpowiedz z cytatem

Zaczęłam się zastanawiać ostatnio, jak to będzie, kiedy w dzień ślubu mój narzeczony do mnie przyjedzie - pewnie wszyscy będą zestresowani, więc chciałabym to jak najlepiej zaplanować, żeby mieć choć trochę mniej powodów do denerwowania się język konkretnie - chodzi mi w tym miejscu o błogosławieństwo rodziców. Chciałabym, żeby to jakoś miło wyszło, a nie tak "z drogi", i zastanawiam się nad jakimś tekstem, który moglibyśmy np. przeczytać - takim z prośbą o błogosławieństwo. Żeby nie wyszło to tak jakoś chaotycznie, ale właśnie wzruszająco i żeby rodzicom było miło, że to trochę "zaaranżowaliśmy". Czy znacie jakieś teksty tego typu? A jak Wy sobie to wyobrażacie?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Castia
maniak
maniak


Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 1517
Skąd: z serduszka P. ;)

PostWysłany: Pon 27 Paź 2008, 7:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na szczęście nie muszę się tym martwic, bo mój tata zawsze wie co powiedziec i na pewno jakieś przemówienie małe wygłosi.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marzena
gaduła
gaduła


Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 284
Skąd: znienacka :))

PostWysłany: Pon 27 Paź 2008, 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chodzi mi o przemówienie, ale raczej o to, żeby jakoś ładnie rodziców poprosić o błogosławieństwo... Póki co, znalazłam na necie taki tekst:

"Kochani Rodzice! Jesteśmy głęboko przekonani, że bez Waszego błogosławieństwa nie możemy dostąpić błogosławieństwa Bożego. Dlatego prosimy, abyście zechcieli nam pobłogosławić na nową drogę życia we wspólnocie małżeńskiej".

Chyba bym to trochę przerobiła, żeby nie brzmiało też jakoś tak strasznie oficjalnie, ale może jeszcze coś znajdę lub w końcu sama ułożę uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Pon 27 Paź 2008, 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja się zastanawiałam czy należy klękać gdy rodzina błogosławi młodą parę czy jednak wystarczy stać. spotkałam się z jedną i drugą wersją i obie ładnie wyglądały.
nad tekstem też się nie zastanawiałam a warto nad tym pomyśleć. podoba mi się Marzeny propozycja aby podkreślić że "bez waszego błogosławieństwa nie możemy dostąpić Bożego".
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ladysunshine
guru
guru


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2659

PostWysłany: Wto 25 Lis 2008, 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas młodzi klęczą, a rodzic ich błogosławią. W sumie, to podoba mi się ten tekst, ale szerze, to trochę za długi i oboje nie damy go rady powiedzieć równocześnie. Pewnie zostaniemy przy standardowym "Kochani rodzice prosimy o błogosławieństwo".
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marttoom
kandydat
kandydat


Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 79
Skąd: z domku:)

PostWysłany: Sro 26 Lis 2008, 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ładny tekst, ale też mi się wydaje troszkę za długie i ciężko byłoby go równocześnie powiedzieć...

"Kochani rodzice prosimy o błogosławieństwo" moje siostry też tak mówiły uśmiech i my pewnie też uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Sro 26 Lis 2008, 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moje siostry nie wypowiadały prośby o błogosławieństwo razem z narzeczonymi. to panowie przejęli tą rolę.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ladysunshine
guru
guru


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2659

PostWysłany: Czw 27 Lis 2008, 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moja koleżanka ćwiczyła z Narzeczonym tekst prośby do błogosławieństwa. A potem, jak przyszło co do czego, to z nerwów, sama na prędce zaczęła coś tworzyć, a On stał i patrzył na nią, jakby ją pierwszy raz w życiu widział...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anka_hey
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 36
Skąd: Gniezno/Poznań

PostWysłany: Sob 29 Lis 2008, 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdy siostra mojego narzeczonego brała ślub i rodzice udzielali im błogosławieństwa, młodzi klękali (chyba nie wygłaszali żadnej prośby, przynajmniej nie widziałam tego na filmie, bo niestety wtedy ja i T bylismy na etapie koleżeństwa i na ślubie nie byłam smutny) Rodzice błogosławili i kropili parę młodą wodą święconą. Co o tym sądzicie?? Siostra T płakała, ja chyba też się porycze, bo jak patrzyłam na to, to samej mi sie łzy zbierały, a co dopiero gdy nasi rodzice będą nam błogosławić...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dotti1984
maniak
maniak


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1636

PostWysłany: Sro 17 Gru 2008, 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie tez to w pewnym sensie przeraza. Moja mama jest bardzo wrazliwa i na sama mysl o blogoslawienstwie mnie juz placze.Mi sie to udziela i tez mam łzy w oczach.Na blogoslawienstwie mojej siostry to nawet moj tata-twardziel mnial mokre oczy.wiec czuje ze to blogoslawienstwo to bedzie jeden wielki zbiorowy placz:P
Ale za to bedzie to tez mega przezycie ktorego nigdy nie zapomnimy:)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group