Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Zaświadczenie o katechizacji/ocena z religii na świadectwie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Nie 6 Lut 2011, 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ukończyłam naukę w 1998 roku, ciekawa jestem gdzie teraz znalazłabym swoje świadectwo maturalne ha ha
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natie
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 527
Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: Nie 6 Lut 2011, 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

straszna_dama napisał:
Ja ukończyłam naukę w 1998 roku, ciekawa jestem gdzie teraz znalazłabym swoje świadectwo maturalne ha ha
ja w 2004 ale świadectwa trzymam w biurku uśmiech
_________________
ślub cywilny - 17.11.2010

ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Nie 6 Lut 2011, 23:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje jest gdzieś u rodziców. Ale błagam, chyba wyśmialabym księdza, gdyby kazał nam przynieść świadectwo ukończenia religii. Moj M. skończył edukację duzo przede mną, wtedy jeszcze nie było religii w szkołach lol
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natie
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 527
Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: Pon 7 Lut 2011, 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

straszna_dama napisał:
Moje jest gdzieś u rodziców. Ale błagam, chyba wyśmialabym księdza, gdyby kazał nam przynieść świadectwo ukończenia religii. Moj M. skończył edukację duzo przede mną, wtedy jeszcze nie było religii w szkołach lol
no nie wiem, ślub kościelny to jednak kościelny i trzeba jakoś "udowodnić", że uczęszczało się na religię itp..
_________________
ślub cywilny - 17.11.2010

ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Pon 7 Lut 2011, 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bede sie zastanawiać, zapytam księdza. Oboje uczylismy sie religii tak dawno, że tamte zaświadczenia mogą już nie mieć wartości w porównaniu do wydanych w ostatnich latach. W razie czego bedzie trzeba pójść do kościołów gdzie sie uczylismy i poprosić o takie zaświadczenia Rolling Eyes Albo zrezygnować ze ślubu kościelnego ściana
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sandra88
guru
guru


Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 2877

PostWysłany: Pon 7 Lut 2011, 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
dziwne.. z tego co wiem, trzeba pokazać albo świadectwo szkolne albo jakiś papierek, że się ukończyło religię w szkole.. jesli ktoś tego nie ma to musi chodzić na dodatkowe zajęcia (nie wiem jak to się poprawnie nazywa) a potem zdać egzamin uśmiech

nie prawda u nas ksiądz nic nie mówił o świadectwie czy ocenie i wiem ze w niektórych parafiach tego wymagają a w niektórych nie [/quote]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon 7 Lut 2011, 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas to zaświadczenie o ocenie z rel. było wypisane w wymaganych dokumentach,ale potem nikt o to nie pytał. Gdyby ksiądz robił komuś problemy,że nie ma po latach świadectwa byłoby to wręcz śmieszne:/
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cami
kandydat
kandydat


Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 38
Skąd: centrum

PostWysłany: Sro 9 Lut 2011, 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No własnie jak to jest z tymi świadectwami.
Ja ukończyłam LO 8 lat temu.
Znalazłam świadectwo z religii,takie dodatkowe poza wpisem na swiadectwie maturalnym . Jest tam napisane,że uczestniczyłam na lekcjach religii i na naukach przedmałżeńskich. Tylko słyszałam,że mimo to i tak trzeba przejść ten kurs.Kpina jakaś Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
justynam198
bywalec
bywalec


Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 125

PostWysłany: Sro 9 Lut 2011, 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas z tego co wiem, do wykazu potrzebnych dokumentów nie jest to potrzebne tylko mówią że to trzeba przynieść na dowód że się uczyło religii a jak się tego nie ma to nie zdaje się żadnego egzaminu tylko ksiądz normalnie pyta np. akt żalu, 10 przykazań, wierzę w Boga itp. Ja chociaż naukę skończyłam w 2000 roku też długo szukałam, no ale myślę że chyba nie będą aż tak gnębić? Shocked
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Sro 9 Lut 2011, 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paranoja jakaś Shocked Na szczęście mam normalnego proboszcza, będziemy się starali pójść do niego, a nie do któregoś z księży. Poza tym przepraszam bardzo, ale skoro dopuścili mnie do komunii i bierzmowania to chyba znaczy, że uczęszczałam na lekcje religii, a do LO nie musiałam chodzić (za moich czasów obowiązek nauczania był do 15 r.ż)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group