Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

wykupiny
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sony85
maniak
maniak


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 1152
Skąd: śląsk

PostWysłany: Sro 28 Sty 2009, 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Umnie niema tłuczenia..ale pare razy widziałam...moja kolezanka miała..narzekała..że zamiast sie odprężac przed slubem to musiała gości przyjmować..i ze swoimi świeżo zrobionymi paznokciami sprzatac te szkło cały dzień uśmiech..
Jest za to u mnie zwyczaj wykupin.....jakies to dla mnie naturalne bo na kazdym weselu sie z tym spotykam....czasem takie sytuacje wychodza bardzo fajnie, wszyscy sie smieją i ogolnie mi sie podoba......niktórzy maja ciekawe pomyśły na wykupiny...nie takie banały jak rulon drukowanych pieniedzy czy karta kredytowa uśmiech
..Ale tylko w wypadku jak pan młody i swiadkowa czy swiadek sa przygotowani(wiadomo ile razy pan młody dostanie odmowe itd) i wygląda to interesujaco a nie jak sie jąkają i pan mlody niema co dac na "tace"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dotti1984
maniak
maniak


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1636

PostWysłany: Sro 28 Sty 2009, 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

japcio_80 napisał:
Polter to dzień, a właściwie wieczór przed weselem, więc machać miotłą nie będę w sukni ślubnej uśmiech


u nas tego też nie ma,ale u koleżanki było.jak już posprzątali to jeszcse liczyło się ile szkła ominęli to tyle dzieci.u nas jeśli juz tak jest to po rzucaniu kieliszkami na weselu.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Sro 28 Sty 2009, 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja ani razu nie widziałam fajnych i pomysłowych wykupin i pewnie dlatego nie chcę mieć u siebie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Czw 29 Sty 2009, 0:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja nigdy żadnych nie widziałam!wykrzyknikwykrzyknik
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LuterAnka
Gość





PostWysłany: Czw 29 Sty 2009, 9:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi też się nie podobają wykupiny i nie widziałam ani razu takich fajnych. Zawsze to było takie bardzo sztuczne i wyreżyserowane, albo meganegocjacje handlowe o pannę młodą Rolling Eyes
U mojej kuzynki to jedynie jak pan młody pod bramę podjechał to go nie wpuścili, póki go nie wylegitymowali. Było śmiesznie oczko Ale przynajmniej nie było "handlu żywym towarem" (jak nazywam wykupiny).
Powrót do góry
niunia32
maniak
maniak


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1310
Skąd: Tychy

PostWysłany: Wto 24 Lut 2009, 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do tłuczenia to u mnie jest. No zależy też kto z jakiego regionu pochodzi.

Polterabend - u mnie nie stosuje się takiej nazwy, przynajmniej ja nie słyszałam

a co do wykupin to spotkałam się z tym zarówno u kuzynki jak i u brata na weselu.
u brata nawet była znajoma przebrana za panią młodą - z firanką na głowie i z laską, ale pan młody jej nie chciał.
młodzi mieli ustalone (bizuteria) kiedy ma wyjść już prawdziwa panna mloda

a czy na swoim bede miec wykupiny to nie wiem..
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Wto 24 Lut 2009, 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="LuterAnka"]"handel żywym towarem" (jak nazywam wykupiny).

Świetne określenie jak dla mnie koszmarnej tradycji. Panna młoda prawie jak towar na targu.
Zastanawiam się czemu niektórzy wciąż kultywują nic nie wnoszące do naszej kultury tradycje?
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Korek
maniak
maniak


Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 1312
Skąd: śląskie

PostWysłany: Sro 4 Mar 2009, 1:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i skąd te 'tradycje' się biorą Question Question u nas (na Śląsku) jest polter, ale nie będzie go u nas czyli u mnie i K., natomiast nie kojarzę tych wykupin i na pewno na coś takiego się nie zgodzę lol za stara jestem, żeby ktoś za mnie 2 wielbłądy dawał lol lol Wink Wink
_________________
ślub cywilny uśmiech

ślub kościelny uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sro 4 Mar 2009, 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie poltra nie będzie... wykupin też nie planujemy. ale z wykupinami spotkaliśmy się jednak na śląsku. znajomi rodziców przyjaciela pobierali się w tamtym roku i wykupiny były, a para jest z Katowic, więc niedaleko mnie. z kolei u mnie tego u nikogo nie widziełam Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
panna
gaduła
gaduła


Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 360

PostWysłany: Sob 14 Mar 2009, 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm ja tez sie nigdy nie spotkalam z tym zwyczajem wogole pierwsze o nim slysze/czytma tutaj
czyli jesli dobrze zrozumialam to pan mlody ze swiadkiem swoim musi wykupic panne mloda od jej rodzicow pytajnikpytajnik
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 3 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group