Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Po jakim czasie związku najlepiej się zaręczyć?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zaręczyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Japonesa
początkujący
początkujący


Dołączył: 21 Cze 2019
Posty: 1
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob 29 Cze 2019, 19:48    Temat postu: Po jakim czasie związku najlepiej się zaręczyć? Odpowiedz z cytatem

Cześć Wam! uśmiech
Chciałabym się Was poradzić w sprawie zaręczyn. Czy według Was dwa lata związku to odpowiedni moment na zaręczyny? Wiem, że jest to sprawa bardzo indywidualna i zdaża się, że pary zaręczają się po kilku miesiącach, ale też i 10 latach.
Po krótce przedstawię Wam swoją obecną sytuację.
Jestem w związku ze swoim chłopakiem już dwa lata (7 lipca będzie 2. rocznica). W poprzednim związku byłam około 6,5 roku, byłam zaręczona, ale zerwaliśmy (nie mieliśmy żadnych poważnych planów na ślub typu termin czy sala, tylko byliśmy zaręczeni). Mój obecny partner również w poprzednim związku był zaręczony (oświadczył się jej po około 8 latach związku), również zerwali (podobnie jak u mnie - nie mając żadnych przygotowań do ślubu). Tak jak wspomniałam, jesteśmy razem dwa lata, mieszkamy razem od ponad roku. Często rozmawiamy o wspólnym życiu, mamy w dalszych planach budowę domu. Mamy podobne podejście do życia i wyznajemy takie same wartości. Oboje wiemy, czego chcemy od życia i jak widzimy siebie za 5 czy 10 lat. Jest nam ze sobą bardzo dobrze, oboje dajemy z siebie waszystko, aby nasz związek był jak najbardziej udany. Czuję się przy nim bezpieczna, potrzebna, kochana i doceniana.
Zastanawia mnie jednak fakt, czy przez to, że oboje mamy za sobą nieudane związki i oboje byliśmy już zaręczeni, to czy on nie będzie pochodzić do tego tematu z "dystansem". Mam na myśli to, że w związku z tym, że on przejechał się na poprzednim związku to, że nie będzie się chciał tak bardzo angażować szybciej niż dopiero za kilka lat. Ja również przejechałam się na poprzednim związku, ale teraz jestem pewna, że dojrzałam do tego, aby założyć rodzinę i spędzić resztę życia właśnie z tym mężczyzną.
Czy powinno mnie to martwić? Nie naciskam na niego w tej kwestii, chcę, żeby ta decyzja była przez niego podjęta w pełni świadomie i odpowiedzialnie.
Kilkukrotnie już pytał mnie o moje gusta, jeśli chodzi o pierścionki, jak to określił - żeby wiedział na przysłość, gdyby miał mi się kiedyś oświadczyć. Wydaje mi się, że nawet kiedyś przeglądał jakieś strony internetowe z biżuterią, ale tego nie jestem pewna na sto procent.
Nie za bardzo wiem, co mam o tym myśleć. Z jednej strony wiem, że oboje tego chcemy, ale z drugiej trochę się boję, że będę czekać na to latami. Nie zależy mi na pierścionku, zależy mi po prostu na tym, abyśmy zaczęli tak na poważnie planować założenie rodziny (i od razu mówię, że nie chodzi mi o spełnienie marzenia o ślubie i weselu, tylko na tym aby założyć tą rodzinę właśnie z NIM).
Z góry dziękuję za Wasze odpowiedzi i liczę na kulturalną dyskusję pod tym tematem uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jagódka1
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Paź 2019
Posty: 12

PostWysłany: Wto 22 Paź 2019, 6:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój narzeczony zaręczył się po 27 tygodniach bycia razem (około pół roku). Z tej okazji dostałam bukiet 27 czerwonych róż - za każdy tydzień razem jedną uśmiech
_________________
"Nie wys­tar­czy po­kochać, trze­ba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i prze­nieść ją przez całe życie".

Dla wszystkich zainteresowanych tym, czym się zajmuję: https://krzewyozdobne.net/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
klara12
początkujący
początkujący


Dołączył: 20 Lis 2019
Posty: 1

PostWysłany: Czw 21 Lis 2019, 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba nie ma dokładnie terminu który jest odpowiedni uśmiech Ważne, żeby to była decyzja podjęta z pełną świadomością uśmiech
_________________
http://lubin.miasta.pl - portal dla kobiet
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
omari97
początkujący
początkujący


Dołączył: 30 Lis 2019
Posty: 4
Skąd: Krynica Zdrój

PostWysłany: Sob 30 Lis 2019, 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest to indywidualna kwestia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
reinger.carole
początkujący
początkujący


Dołączył: 08 Gru 2019
Posty: 4
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 8 Gru 2019, 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciężko powiedzieć, bo każdy musi do tej decyzji dojrzeć. Niektórzy po roku, niektórzy po 5 latach, a niektórzy po 10...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GdzieWeselepl
kandydat
kandydat


Dołączył: 02 Gru 2019
Posty: 40

PostWysłany: Pon 16 Gru 2019, 9:23    Temat postu: GdzieWesele.pl Odpowiedz z cytatem

Po takim czasie aż się poczuje że to ten moment! Pozdrawiam! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
elusia617
początkujący
początkujący


Dołączył: 09 Sty 2020
Posty: 8

PostWysłany: Czw 9 Sty 2020, 7:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moje pierwsze zaręczyny odbyły się tradycyjnie: rodzice, rodzeństwo i my... niestety ten związek nie przetrwał. szybki ślub a z rozwodem się zeszło. od dłuższego czasu mam partnera i zastanawiam się czy to już pora żeby się zaręczyćpytajnikpytajnik już było tyle okazji a ja nadal czekam... czy to kiedyś nastąpi....dodam tylko, ze mojemu partnerowi nie zależy na ślubie itp. dla niego liczy się to ze mieszkamy razem i się kochamy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mosciski.paige
początkujący
początkujący


Dołączył: 09 Sty 2020
Posty: 4

PostWysłany: Czw 9 Sty 2020, 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest, to kwestia indywidualna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mikolaabram0ff
początkujący
początkujący


Dołączył: 22 Mar 2020
Posty: 3

PostWysłany: Pon 23 Mar 2020, 18:46    Temat postu: Re: GdzieWesele.pl Odpowiedz z cytatem

GdzieWeselepl napisał:
Po takim czasie aż się poczuje że to ten moment! Pozdrawiam! Smile


Jest
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gurl
kandydat
kandydat


Dołączył: 25 Cze 2020
Posty: 11

PostWysłany: Czw 25 Cze 2020, 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wtedy gdy czujesz, że chcesz być z tą osobą do końca życia.. Nie ma tu konkretnego czasu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zaręczyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group