Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Oczepiny - czyli co, jak, po co i dlaczego? :)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Oczepiny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
monikabranicka
początkujący
początkujący


Dołączył: 11 Lut 2014
Posty: 1
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto 11 Lut 2014, 9:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nasze oczepiny były tradycyjne ale dość długie. Mieliśmy świetną orkiestrę, która tak to zaaranżowała, że była kupa śmiechu i wszyscy się dobrze bawili. A jeśli chodzi o welon i muchę to też zaaranżowaliśmy żeby złapał ją mój brat i jego narzeczona uśmiech nie było problemu z uciekaniem, bo ona lubi takie zabawy a mój brat nie miał później wyjścia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
krisband
początkujący
początkujący


Dołączył: 03 Gru 2013
Posty: 2
Skąd: Przechlewo

PostWysłany: Wto 11 Lut 2014, 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I właśnie na tym oczepiny powinny polegać. To ma być zabawa przeznaczona dla wszystkich, a nie zabawa czyimś kosztem. Ludzie powinni uśmiechać się z radości, a nie kryć po kątach czy uciekać z sali z zażenowania. Ale to wszytko przecież można osiągnąć bardzo łatwo - wystarczy porozmawiać z DJ-em bądź z zespołem z którym podpisujemy umowę na oprawę muzyczną i ustalić jakie zabawy czy konkursy mają być przeprowadzone a jakich absolutnie sobie nie życzymy. W końcu któż zna lepiej naszych zaproszonych gości weselnych od nas samych? uśmiech Zatem jeśli już byłaby jakaś obsuwa to raczej miejmy pretensje do siebie, że pozostawiliśmy coś kwestii przypadku - zespół zespołem, DJ DJ-em a każde wesele tak samo jak i goście weselni są niepowtarzalni. I tak powinno być - w końcu wesele ma być niepowtarzalną uroczystością - jedyną w swoim rodzaju uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
amelkaa
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 837
Skąd: polska

PostWysłany: Pią 7 Mar 2014, 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ladysunshine napisał:
Tak szczerze, to my byśmy chętnie zrezygnowali w ogóle z oczepin. Tyle, że to jest bardziej zabawa dla gości, tyle, że kosztem młodej pary... i tych "nieszczęśników", który złapią welon i muszkę. Więc pewnie trzeb będzie też zrobić oczepiny, ale najpierw dobrze będę musiała przemaglować zespół, żeby z jakąś głupią zabawą nie wyskoczył. I ograniczyć to wszystko do kompletnego minimum...

Super pomysł. Byłam kiedyś na weselu na którym oczepiny zaczęły się o 1 trwały do 3:/ Większość ludzi wyszłasmutny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Czw 8 Maj 2014, 9:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazłam bardzo ciekawe pomysły na zorganizowanie oczepin w nieco inny sposób niż tradycyjny taniec w kółeczku. Zastanawiam się tylko jak mocno zakorzeniona jest wizja tańca w kółku i czy przez jego brak gości będą czuli niedosyt Rolling Eyes

1. Zabawa w szukanie welonu. Chętne panny opuszczają na chwilę salę, w tym czasie welon, stroik czy wianek panny młodej chowany jest pod krzesłem, na stole, w bukiecie ślubnym, w kieszeni wodzireja. Po powrocie dziewczyny szukają przedmiotu, dopingowani przez weselników głośnym śpiewem. Panowie natomiast staja w kole i przejmują od młodego jego muchę czy krawat i podają kolejnym kawalerom. Przedmiot przekazywany jest tyle razy, ile razem mają świeżo upieczeni małżonkowie. Wygrywa mężczyzna, w którego dłoniach mucha zakończy "wyliczankę”

2. Konkurs związany z oczepinami wymaga wcześniejszych przygotowań i... silnych płuc (lub sprawnej pompki wesoły, ale jest dość spektakularny i z pewnością rozbawi weselników. Należy bowiem napompować około 100 balonów, a w dwóch z nich umieścić karteczki z napisem “pan młody” i “panna młoda” lub grafiki symbolizujace welon i muchę. Panny i kawalerowie, zaopatrzeni w szpilki, próbują odnaleźć właściwe balony. Kto pierwszy przekłuje balon z zawartością - wygrywa!
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 8 Maj 2014, 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mani_ani napisał:


2. Konkurs związany z oczepinami wymaga wcześniejszych przygotowań i... silnych płuc (lub sprawnej pompki wesoły, ale jest dość spektakularny i z pewnością rozbawi weselników. Należy bowiem napompować około 100 balonów, a w dwóch z nich umieścić karteczki z napisem “pan młody” i “panna młoda” lub grafiki symbolizujace welon i muchę. Panny i kawalerowie, zaopatrzeni w szpilki, próbują odnaleźć właściwe balony. Kto pierwszy przekłuje balon z zawartością - wygrywa!

Byłem na przyjęciu z taką zabawą..
Tylko nie było balonów a kolorowe pudełeczka, nie znaleziono zwycięzcy, weryfikowano wylosowane wcześniej kartki, szukając ich po kieszeniach i śmietnikach. Nie znaleziono wygranej ..
Po wielkiej konsternacji przeprowadzono normalne oczepiny.

Późniejsze wnikliwe śledztwo ujawniło, że pudełko ze strategiczną karteczką wylosowała mała dziewczynka, która nie umiała czytać, nisko oceniła atrakcyjność wygranej i nieświadoma posiadania bezcennej zdobyczy poszła sobie na dwór bawić się z rówieśnikami.
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sreg
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 356
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 24 Lis 2014, 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z mojego wieloletniego doświadczenia najmniej ulubioną zabawą oczepinową jest Karoca, czyli "Był sobie Król i Królowa" lub wersja druga: wycieczka do ZOO... Z kolei te naj naj to taneczne, np. zespół mówi "teraz ma zostać jedna ręka i dwie nogi" Very Happy
_________________
Zapraszam http://www.idmultimedia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
domcia192
guru
guru


Dołączył: 02 Sie 2013
Posty: 2116
Skąd: Stalowa Wola

PostWysłany: Pon 24 Lis 2014, 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sreg napisał:
Z mojego wieloletniego doświadczenia najmniej ulubioną zabawą oczepinową jest Karoca, czyli "Był sobie Król i Królowa" lub wersja druga: wycieczka do ZOO... Z kolei te naj naj to taneczne, np. zespół mówi "teraz ma zostać jedna ręka i dwie nogi" Very Happy


i majtki dziewczyny w mini na wierzchu. Nie przepadam. Zabawa "wycieczka do zoo" jest fajna. Brałam udział i polecam. z mężczyznami dobieranymi w pary i tańczącymi w perukach i sukienkach do różnych kategorii też jest super uśmiech
_________________
Jesteśmy parą od 22.04.2007r. ;** <3
Zaręczeni od 14 grudnia 2012r. ;*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sreg
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 356
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 26 Lis 2014, 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

domcia192 napisał:
sreg napisał:
Z mojego wieloletniego doświadczenia najmniej ulubioną zabawą oczepinową jest Karoca, czyli "Był sobie Król i Królowa" lub wersja druga: wycieczka do ZOO... Z kolei te naj naj to taneczne, np. zespół mówi "teraz ma zostać jedna ręka i dwie nogi" Very Happy


i majtki dziewczyny w mini na wierzchu. Nie przepadam. Zabawa "wycieczka do zoo" jest fajna. Brałam udział i polecam. z mężczyznami dobieranymi w pary i tańczącymi w perukach i sukienkach do różnych kategorii też jest super uśmiech


Jak kto lubi Very Happy Jeśli dziewczyna ma za krótką sukienkę to przy zabawie w ZOO też ktoś zobaczy lol
_________________
Zapraszam http://www.idmultimedia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sro 26 Lis 2014, 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troszkę jakaś żenada.

Powiedzcie, a Was ogólnie męczą oczepiny pytajnik Ja zawsze lecę dla jaj brać udział lol .

Jako panna młoda też się nie najgorzej bawiłam ....
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mel_Si
gaduła
gaduła


Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 431
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Czw 27 Lis 2014, 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co jest męczącego w oczepinach? Oczepiny jak oczepiny, trochę zabawy według tradycji to chyba nie zaszkodzi nikomu. W końcu wesele ma się raz w życiu (przynajmniej powinno mieć).
_________________
Dum spiro, spero...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Oczepiny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Następny
Strona 10 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group