Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Oczepiny - czyli co, jak, po co i dlaczego? :)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Oczepiny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro 2 Paź 2013, 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kithy, właśnie dlatego my się zastanawiamy czy nie dać sobie z tym spokoju. Bo mi pewnie też byłoby przykro gdyby ludzi do oczepin trzeba było wyciągać siłą a potem przed welonem albo muchą będą uciekać.
Ja oczepiny traktuję jako zabawę, ale nie są one dla mnie obowiązkiem na weselu i nie widzę problemu, żeby z nich zrezygnować.
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Sro 2 Paź 2013, 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze mnie zawsze wkurza że laski idą do kółka łapać welon, a później uciekają, no ludzie jak to wygląda... Rolling Eyes Jakby to parzyło. Momentami, mimo, żem nie panna mam ochotę iść i sama złapać. PM może być przykro z takiej sytuacji...

A co mogą wymyślić? Dawno nie widziałam żadnej żenującej sytuacji z udziałem nowych PM...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro 2 Paź 2013, 14:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na weselu, o którym pisałam kazali "nowym" się całować a potem nowy i stary Młody musieli swoim wybrankom założyć zębami podwiązki. Żeby nie było, że "nie widać" panie musiały wysoko podciągnąć swoje sukienki podczas tego zabiegu. Fakt faktem welon i muszkę złapała para i podobno było to uzgodnione z wodzirejem. Ale np. ja nie miałabym ochoty, żeby mi mój narzeczony zakładał podwiązkę przy ludziach.

Ja na swoim weselu na coś takiego bym nie pozwoliła, ale jeśli ktoś jest negatywnie nastawiony do oczepin, bo właśnie z takimi zabawami mu się kojarzą, to nie będę go wyciągać siłą żeby udowodnić, że tym razem będzie fajnie.
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Sro 2 Paź 2013, 14:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Noo, nie zawsze idą "bo chcą", kilka razy spotykałam się z wyciąganiem język Kasiek, to zdejmij obrączkę (albo zostaw) i idź, przecież nikt Ci nie broni, a jak złapiesz będzie więcej śmiechu język

Wszystko zależy od regionu i fantazji młodych. Zdarza się, że nowych młodych traktuje się jak tych "starych" i śpiewa się im gorzko-gorzko oczekując pocałunków w usta - a na takie coś nawet w ramach zabawy nie mam ochoty.

Cóż, nie wszyscy garną się do łapania welonu, jak i do innych rzeczy i trzeba to zrozumieć. język Wesele ma być przyjemnością dla gości, a nie wyciąganiem na siłę język

Co do całowania, kuzynka mojej przyjaciółki złapała welon, muszki złapał nieznany jej mężczyzna.. Musieli się pocałować. I tak zaczęła się ich wspólna historia. Aktualnie są małżeństwem Very Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Sro 2 Paź 2013, 14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba faktycznie zależy od regionu i ustaleń z PM. Nigdy nie widziałam, żeby kazali się całować w usta. Nawet starszym, jak goście podśpiewują gorzko gorzko, to całus w rączkę i dobry zespół ucina. Na ostatnim weselu nowa Pm miała stanąć na ksześle a nowy PM miał na krześle jak na koniu do niej dojechać i zatańczyć z nową młodą...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Sro 2 Paź 2013, 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzisz, więc różnie bywa. Jeśli zna się młodych i wie wcześniej, że nic głupiego nie kombinują na oczepiny, to spoko. Ale ja jeszcze nigdy nie miałam okazji wypytać o to, więc i wolę dmuchać na zimne, niż później palić buraka. język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Sro 2 Paź 2013, 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mówiłam raczej o ustaleniach Pm z zespołem
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Sro 2 Paź 2013, 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja napisałam zupełnie w oderwaniu od Twoich słów o tych ustaleniach uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Sro 2 Paź 2013, 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytam i jestem w szoku, u mnie większość miała dużą chrapkę na ten welon, ale najbardziej chętnym panienkom przeleciał przed oczami i wpadł prosto w ręce jednej, która chyba nie była z tego zadowolona, na dalszej części oczepin też się nie spisała, nie rozumiem tylko po co w takim razie poszła go łapać? Kilka panienek, które nie miały ochoty, po prostu nie poszły do łapania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
domcia192
guru
guru


Dołączył: 02 Sie 2013
Posty: 2116
Skąd: Stalowa Wola

PostWysłany: Sob 2 Lis 2013, 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my ustaliliśmy ze o 0:00 będzie pokaz sztucznych ogni, a zaraz po tym rzucanie welonem i krawatem i inne zabawy Very Happy
_________________
Jesteśmy parą od 22.04.2007r. ;** <3
Zaręczeni od 14 grudnia 2012r. ;*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Oczepiny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następny
Strona 9 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group