Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

DJ, czy jednak orkiestra? Kto miał już wesele niech doradzi
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zabawa do białego rana
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 1 Gru 2011, 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet w temacie jest uśmiech Rozwala mnie zawsze ta "orkiestra". Ale dobrze, niech tam im będzie. Śmieszne tylko, jak same zespoły się tak nazywają język
To tak, jak tu ktoś opowiadał o "miłych " panach fotografach, którzy sie obrażali, bo nie nazwało sie ich "fotografikami". Cool
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DrugaStrefa
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 15
Skąd: Chodzież

PostWysłany: Wto 20 Gru 2011, 14:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę,że opinie będą tutaj podzielone,ale orkiestra=zespół muzyczny i zachęcam właśnie do tej opcji. Poza tym dj nie daje takiego klimatu jak dobry zespół.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 20 Gru 2011, 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zespół muzyczny to NIE orkiestra. Można co najwyżej przyjąć tę nazwę na takiej zasadzie jak "poszłem" jest dopuszczalną potoczną formą (o zgrozo wykrzyknik), bo taki multum tumanów jej używał,że się przyjęła.

I tak- DJ nigdy przenigdy nie da takiego klimatu, co zespół.
zespoły górą wykrzyknik Twisted Evil
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
spasi
maniak
maniak


Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 1036
Skąd: okolice Warszawy

PostWysłany: Sro 1 Lut 2012, 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z doświadczeń z zeszłego roku... byłam na 3 weselach i jednym przyjęciu weselnym.
1- był dj, co fakt nie prezentował się zbyt dobrze i widać było, że nie był rewelacyjny, ale puszczał to co młodzi chcieli i wszyscy super się bawili, pomimo że było nas tylko 40 osób
2- zespół muzyczny- TOTALNA KLAPA! Prawie nikt nie tańczył, fałszowali okropnie i tylko oczepiny miło wspominam. Najwięcej ludzi było na parkiecie gdy zespół szedł odpocząć i puszczał nagrania z płyty
3- dj na przyjęciu- wszystko super i pomimo że całość trwała ledwie do północy to i tak się super wybawiłam, dj pierwsza klasa
4- zespół-świetny, super covery, czysty głos, bardzo duży profesjonalizm- po prostu rewelacja.
Nasz wniosek: nawet przy słabym dj'u ludzie będą się dobrze bawić natomiast słaby zespół może zepsuć całe wesele.
Dodam że jak byłam na targach na Torwarze to byli tacy wokaliści co śpiewali pod oryginalny podkład muzyczny i oni byli na prawdę rewelacyjni! jakbym miała jeszcze raz wybierać to na 100% wzięłabym ich, bo śpiewali bardzo ładnie, czysto i bardzo fajny kontakt z widownią nawiązywali, a pewnie przez to, że była ich tylko trójka i żadne nie grało na instrumencie, to trochę taniej byli niż zespoły muzyczne. Mi i narzeczonemu w każdym razie bardzo się podobali.

popr.pisownię/mod/
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 1 Lut 2012, 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 napisał:
Zespół muzyczny to NIE orkiestra. Można co najwyżej przyjąć tę nazwę na takiej zasadzie jak "poszłem" jest dopuszczalną potoczną formą (o zgrozo wykrzyknik), bo taki multum tumanów jej używał,że się przyjęła.

I tak- DJ nigdy przenigdy nie da takiego klimatu, co zespół.
zespoły górą wykrzyknik Twisted Evil



Karolina - tak samo używanie zamiennie słów strach i lęk, albo przestępstwo z czynem zabronionym jest niepoprawne.. Mówimy o języku potocznym, wypowiedziach osób nie znających branży.. Jest sens się o coś takiego czepiać? Można zwrócić uwagę, ale już nie przesadzajmy, że potocznie używane słowo jest błędem (Nie chcę tu w błąd wprowadzić ale jakiś czas temu rada języka polskiego uznała jakieś słowo za poprawne.. Nie jestem w 100% pewna czy chodziło rzeczywiście o słowo 'poszłem', ale na pewno w wydźwięku podobnie rażące).
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 1 Lut 2012, 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 napisał:
tak samo używanie zamiennie słów strach i lęk, albo przestępstwo z czynem zabronionym jest niepoprawne.. Mówimy o języku potocznym, wypowiedziach osób nie znających branży.. Jest sens się o coś takiego czepiać? Można zwrócić uwagę, ale już nie przesadzajmy, że potocznie używane słowo jest błędem (Nie chcę tu w błąd wprowadzić ale jakiś czas temu rada języka polskiego uznała jakieś słowo za poprawne.. Nie jestem w 100% pewna czy chodziło rzeczywiście o słowo 'poszłem', ale na pewno w wydźwięku podobnie rażące).
Chodziło o "rękami" i "rękoma", a Orkiestra to zespół wielu wykształconych muzyków grających z dyrygentem. Nie można gumowego pontonu nazwać okrętem..
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
picasso
bywalec
bywalec


Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 186
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro 1 Lut 2012, 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyzwała mnie od pontonów ! Obrażam się i robię foch z przytupem !

język
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sro 1 Lut 2012, 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zgadzam się,że nawet przy słabym DJu jest dobra zabawa- ludzie......

Na weselach na których był DJ (i na których byłam ja oczywiście) była totalna klapa..... Ale z zespołami często też język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
spasi
maniak
maniak


Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 1036
Skąd: okolice Warszawy

PostWysłany: Czw 2 Lut 2012, 7:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 napisał:
Nie zgadzam sie,że nawet przy słabym DJu jest dobra zabawa- ludzie......

Na weselach na których był DJ (i na których byłam ja oczywiście) była totalna klapa..... Ale z zespołami często też język


Ja piszę z własnego doświadczenia i wcale nie twierdzę, że u kogoś innego musi być tak samo.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Czw 2 Lut 2012, 7:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
_________________


Ostatnio zmieniony przez limone dnia Pon 19 Lis 2012, 12:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zabawa do białego rana Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 7 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group