Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Licencja na ślub w innej parafii??
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fefka
kandydat
kandydat


Dołączył: 18 Paź 2008
Posty: 23
Skąd: edenburg

PostWysłany: Sob 18 Paź 2008, 13:11    Temat postu: Licencja na ślub w innej parafii?? Odpowiedz z cytatem

W przyszłym roku mamy ślub, postanowiliśmy ze odbedzie sie w małym kościółku , w którym odbywał sie pogrzeb taty mojego narzeczonego, ale nie jest to ani moja parafia ani jego, wiec bede potrzebowała zaświdczenia od swojego proboszcza, zktórym najlepszych relacji nie mam chociazby dlatego ze do kościola za czesto nie chodze a mieszkam na wsi, wiec zostaje pytanie : CZY JEST TAKA MOŻLIWOŚĆ , ŻE KSIĄDZ ODMOWI MI WYDANIA LICENCJI?? jesli ktos mial jakies problemy albo przejscia zwiazane z tym, chetnie się dowiem Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Czw 23 Paź 2008, 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co wiem nie powinno być problemów z wydaniem licencji. choć podejrzewam, ze to zależy od tego, jak bardzo wredny jest ksiądz.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sasetka
maniak
maniak


Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 1119
Skąd: Kielce

PostWysłany: Czw 23 Paź 2008, 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też się z tym zgadzam!!
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
fefka
kandydat
kandydat


Dołączył: 18 Paź 2008
Posty: 23
Skąd: edenburg

PostWysłany: Czw 23 Paź 2008, 14:32    Temat postu: troche wiecej o mojej sytuacji... Odpowiedz z cytatem

Acha, wiec super jak tak mam nadzieje ze obejdzie sie bez problemowo, ale wciaz mam troche watpliwosci , glównym powodem jest to jesli juz mam byc szczera , w zeszlym roku ten ze proboszcz nie udzielil mi rozgrzeszenia , poniewaz jak to bywa na wsi " babcie " doniosły nowinke ze ja i moj przyszly maz mieszkamy razem, co wsumie nie bylo calkowita prawda bo nie mieszkalismy sami , tylko mieszkanie bylo wynajmowane przez kilka osob (co wsumie jest moja prywatna sprawa) , ale jak to bywa zadne usprawiedliwienie nie bylo dosc zadawalajace nawet takie ze planujemy razem przyszlosc etc. , wiec ksiadz zarzadal zebym mu przysiegla , ze juz nie bede z nim wiecej mieszkala oczko na co ja " to co chce ksiadz zebym ksiedza oszukiwala?" , i tak sie skonczyla moja spowiedz a co najlepsze ksiadz konczac nasza rozmowe dodal : " udawaj ze ci daje rozgrzeszenie ", co z jego strony jak dla mnie bylo oszustwem , no ale.. i tyle ksiedza widzialam...
Wiec , z tad moje obawy..oczko
Czekam na wiecej komentarzy, dzieki za pomoc;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Murphy
bywalec
bywalec


Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 207
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw 30 Paź 2008, 12:28    Temat postu: Re: Licencja na ślub w innej parafii?? Odpowiedz z cytatem

fefka napisał:
W przyszłym roku mamy ślub, postanowiliśmy ze odbedzie sie w małym kościółku , w którym odbywał sie pogrzeb taty mojego narzeczonego, ale nie jest to ani moja parafia ani jego, wiec bede potrzebowała zaświdczenia od swojego proboszcza, zktórym najlepszych relacji nie mam chociazby dlatego ze do kościola za czesto nie chodze a mieszkam na wsi, wiec zostaje pytanie : CZY JEST TAKA MOŻLIWOŚĆ , ŻE KSIĄDZ ODMOWI MI WYDANIA LICENCJI?? jesli ktos mial jakies problemy albo przejscia zwiazane z tym, chetnie się dowiem Question


Halo, wiem że może się zdarzyć sytuacja odmowna (któraś z forumowiczek ładnie to opisała), w takiej sytuacji można udać się do biskupa. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fefka
kandydat
kandydat


Dołączył: 18 Paź 2008
Posty: 23
Skąd: edenburg

PostWysłany: Pią 31 Paź 2008, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heh, mam nadzieje ze obejdzie sie bez biskupa heh, dzieki za odp. mimo wszystko oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sylsor
kandydat
kandydat


Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 47

PostWysłany: Pon 17 Lis 2008, 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam podobny "problem " z licencja na slub w innej parafii tzn . mam ten problem z proboszczem z mojej parafi- totalny materialista...niechce wyrazac zgody na sluby w innych kosciolach i prosto w twarz mowi ze traci na tym pieniadze...od kolezanki zazyczyl sobie 500 zl za tzw "zgode" targali sie z nim przez miesiace i wkoncu wydal licencje ale nie pytajcie co przeszli.... ja zaplanowalam slub w cudnym koscolku u braci zakonnych kiedy powiedzialm im jak wyglada sytuacja z moim proboszczem powiedzieli cytuje " takich ksiezy powinno omijac sie z daleka i zamiast isc sie targac z nim wystarczy poprosic o licencje w parafi przyszlego malzonka...nie ma znaczenia z jakiej parafi jest zgoda od pana czy panny mlodej" taka jest prawda
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
margaretka
kandydat
kandydat


Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 96

PostWysłany: Wto 25 Lis 2008, 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak ! Ja również omijam swojego proboszcza szerokim łukiem i zgodę na ślub w innej parafii załatwia mój narzeczony oczko Fakt faktem, że on także nie ma łatwo bo jego księża jacyś dziwni... :p ale zawsze to lepiej niż załatwianie czegokolwiek z moim
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fefka
kandydat
kandydat


Dołączył: 18 Paź 2008
Posty: 23
Skąd: edenburg

PostWysłany: Wto 25 Lis 2008, 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh, im więcej osób się wypowiada tym bardziej zaczynam się zastanawiać czy poprostu nie pójsc do parafii mojego narzeczonego i poprostu oszczędzić sobie trochę nerwów uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sylsor
kandydat
kandydat


Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 47

PostWysłany: Czw 27 Lis 2008, 9:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fefka wystarczy Ci stresow ze slubem i weselem , organiozacja itp...wiec naprawde proponuje by Twoj narzeczony a najlepiej razem zalatwcie sobie licencje w parafi chlopaka jesli ksiadz jest "bardziej przyjazny dla mlodych" to po co sie targac....
my zaraz po przylocie do polski idziemy do ksiedza mojego partnera i bedziemy zalatwac..napisze jak poszlo, o co pytal i co tzrebabylo miec...mam nadzieje ze przez fakt ze mieszkamy zagranica i mamy male dziecko z naukami tez uda sie cos zalatwic w te dwa tyg kiey bedziemy u niego w miesice!wykrzyknik!hmmm zobaczymy....
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group