Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

harmonogram przygotowań - jak to w koncu jest?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lucyenne
początkujący
początkujący


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 3

PostWysłany: Pon 6 Paź 2008, 19:05    Temat postu: harmonogram przygotowań - jak to w koncu jest? Odpowiedz z cytatem

witam
w internecie wiele jest stron przezentujące harmonogramy organizacji ślubu. W każdym jest informacja iż trzeba się udać do kościoła 3 miesiące przed wymierzoną datą ślubu wraz z dokumentami (zakonczony kurs przedmialzenski).
Nie wiem na ile poprawne są te określenia, czy faktycznie tyle trzeba odczekać - jak chodzilam na nauki spotkalam sie z parami ktore mialy terminy za 2 tygodnie - 4 tygodnie ślub - wiec juz mija sie z prawda.
Zastanawiam się nad tym czy: jeśli pojdziemy do kancelarii z plikiem dokumentów (na 1,5 lub 2 miesiące przed wymarzonym terminem ślubu) to czy ksiądz nie zgodzi się na udzielenie w tym czasie ślubu, czy bedziemy musieli faktycznie odczekać az 3 miesiące?... jaki minimalny okres czasu musi być między wizytą w kościele a ślubem (bez ważnego kryterium typu ciąża,..) aby wszystko bylo OK.
oraz na ile przed trzeba zglosic sie z zapowiedziami (slyszalam ze traja 3 tygodnie - wiec 4 tygodznie przed wystarczy)?

Jak było u Was, czy u waszych znajomych.

z góry dziękuje za pomoc
gorąco pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lotta
gaduła
gaduła


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 298
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 6 Paź 2008, 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze i najważniejsze - nie musicie od razu donieść WSZYSTKICH dokumentów.

Oczywiście będzie ważne czy robicie już nauki czy sobie bimbacie i macie małe szanse, by zdążyć, ale nie trzeba oddawać wszystkiego od razu oczko moi rodzice ostatnie nauki mieli dzień przed ślubem język

Z tego co wiem, to termin jest "NIE WCZEŚNIEJ niż 3 miesiące", dlatego że wszystkie dokumenty mają taką właśnie ważność i chodzi o to, żeby doczekały do ślubu uśmiech
_________________
Kiss me once and I will surely melt and die
Kiss me twice and I will never leave you side
Dreams come true

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lucyenne
początkujący
początkujący


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 3

PostWysłany: Pon 6 Paź 2008, 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lotta napisał:

Oczywiście będzie ważne czy robicie już nauki czy sobie bimbacie i macie małe szanse, by zdążyć (...)


Jesteśmy w trakcie odbywania nauk przedmałzenskich.. brak nam jednego tematu (za 3 tygodnie)... rozpoczelismy spotkania w poradni rodzinnej.
Chodzi mi głownie o termin spisania protokołu przedmałżeńskiego... czy może to być nawet 1,5miesiąca przed (bez podawania ważnej..naglej przyczyny).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marttoom
kandydat
kandydat


Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 79
Skąd: z domku:)

PostWysłany: Pon 6 Paź 2008, 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli chodzi o nauki to pewni moi znajomi chcieli wziąć ślub szybko (czyt. ciąża) to ksiądz nawet nie kazał im robić nauk, zaufał im i poprosił by chociaż po ślubie zrobil,i jeśli przed nie zdążą Very Happy dobre, nie??
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nana
gaduła
gaduła


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 253
Skąd: Silesia

PostWysłany: Pon 6 Paź 2008, 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobre dobre Very Happy
cóż, ja znam księdza a raczej sytuacje gdzie ksiądz nie chciał udzielić ślubu właśnie ze względu na ciążę Rolling Eyes

a ja przy okazji pytanie mam. Jak to jest z rezerwacją sali?? Jak będe chciała zarezerwować dwa lata przed to będzie gruba przesada?? uśmiech
I jak się rezerwuje to podaje się na ile osób czy poprostu się rezerwuje a ilość osób ustala się na ileśtam czasu przed samym ślubem??
_________________

Niczego nie będzie żal!! :*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lotta
gaduła
gaduła


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 298
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 6 Paź 2008, 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nana napisał:
Jak będe chciała zarezerwować dwa lata przed to będzie gruba przesada?? uśmiech

Jak dla mnie będzie, ale w niektórych miejscach Polski to konieczne uśmiech
Ja nie mam jeszcze rezerwacji a ślub za 10 miesięcy...

Nana napisał:
I jak się rezerwuje to podaje się na ile osób czy poprostu się rezerwuje a ilość osób ustala się na ileśtam czasu przed samym ślubem??

Podaje się liczbę osób z reguły ok. 2 tyg. przed ślubem.
Ale żeby ustalić coś, to z grubsza musisz wiedzieć ile osób zapraszasz uśmiech Różne sale mają różną pojemność oczko
_________________
Kiss me once and I will surely melt and die
Kiss me twice and I will never leave you side
Dreams come true

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Nana
gaduła
gaduła


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 253
Skąd: Silesia

PostWysłany: Pon 6 Paź 2008, 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie nie wiem, najpierw musimy się zdecydować dokładnie gdzie i sprawdzić to miejsce... wreszcie mi się uda Puchatego wyciągnąć na romantyczną kolację Twisted Evil każdy sposób dobry Twisted Evil

z grubsza to będzie 80-100 osób Rolling Eyes samej mojej rodziny jest 50 sztuk Rolling Eyes
_________________

Niczego nie będzie żal!! :*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ania87
kandydat
kandydat


Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 76
Skąd: Poznan/Bristol UK

PostWysłany: Wto 7 Paź 2008, 1:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli chodzi o terminy zalatwiania spraw z ksiedzem wszystko zalezy od parafii i miasta. my mamy juz zaklepany termin. kolezanka niedawno chciala na wrzesien ale nietstety byl juz jeden slub tego dnia :/
a apropo "papierow", akty chrztu mamy wyciagnac nie wczesniej niz 6miesiecy przed slubem, nauki zrobilismy dos dawno, w dniu slubu bedzie to 2,5 roku język brak bierzmowania ze strony narzezonego - znaczy sie, ksiadz idzie nam na reke uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Violetta
kandydat
kandydat


Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 41
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Wto 7 Paź 2008, 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z przedmówczynią ustalanie terminu z księdzem zależy wyłącznie od parafii! W sobote wybraliśmy się do mojego proboszcza, żeby ustalic termin, ale on stwierdził, że mamy pojawić sie najwcześniej cztery miesiące przed ślubem.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sro 8 Paź 2008, 9:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na naukach przedmałżeńskich w parafii mojego narzeczonego ksiądz powiedział, że mamy przyjść na rok przed ślubem i zarezerwować termin.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 1 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group