Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Biblioteka
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 49, 50, 51  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Książka, film, muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Inka83
guru
guru


Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 2075
Skąd: z piekła rodem

PostWysłany: Pią 10 Cze 2011, 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O, jakże się cieszę. uśmiech
Czytałam chyba ze dwie biografie Jackie, wszystkie napisane jak artykuły w kolorowej prasie: sukienki, kapelusze, dzieci, zdrady męża, stosunki z rodziną...Nic o jej roli w Białym Domu albo niewiele. Ta książka jest inna, bo oparta na dokumentach i za to ją polubiłam.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Pią 10 Cze 2011, 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No więc właśnie uśmiech
ja sama, muszę przyznać, do tej pory postrzegałam ją bardziej jako ikonę mody, wzór Pierwszej Damy, klasykę kobiecości i dyskrecji, która była jak wierny cień męża prezydenta.

I dopiero tutaj, już po pierwszym rozdziale czytam o jej sposobie myślenia, taktyce zarządzania Białym Domem i ludźmi tam pracującymi.

Teraz doczekać się nie mogę lektury Eleanor Roosevelt Beaty de Robien uśmiech Twoja zasługa, Inko!
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Inka83
guru
guru


Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 2075
Skąd: z piekła rodem

PostWysłany: Pią 10 Cze 2011, 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie moja tylko mojego fioła oczko Albo tego, że mamy podobny gust, bo przecież są i tacy, którzy wolą poczytać o życiu Pierwszych Dam w wydaniu prasy brukowej, a nie mocno faktograficznej.
A odnośnie książki o E. Roosevelt to powiem Ci, że najlepsze jest to, że Beata de Robien jest Polką, mieszkającą w Paryżu, więc w tej książce jest dużo faktów, a mało sentymentalnych uniesień i budowania kolejnego mitu. Dlatego ją kupiłam.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Pią 10 Cze 2011, 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eleanor... przyjdzie do mnie na początku przyszłego tygodnia, więc muszę do tego czasu 'skończyć' z Jackie Wink

Wiesz, to też chyba zależy w jakim zakresie i jak bardzo ktoś chce poznać daną postać, z której strony. Czy właśnie od strony ubioru, wyjść towarzyskich i plotek, czy od strony całkowicie prywatnej, wręcz psychologicznej, jak to jest np. w przypadku Jackie. Bo czytając prasę kolorową nie dowiemy się, że miała zbrukane ego, była pełna kompleksów a jednocześnie błyszczała inteligencją, poczuciem humoru i miała zmysł organizacyjny.

Cóż, dla jednych może się to wydawać nudne, a dla innych (np. ja i Ty) ciekawe i wciągające uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Inka83
guru
guru


Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 2075
Skąd: z piekła rodem

PostWysłany: Sob 11 Cze 2011, 17:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawi mnie Twoje zdanie na temat książki o E. Roosevelt. To ja teraz grzecznie poczekam aż przyjdzie i napiszesz kilka słów recenzji. uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AniaKicia87
guru
guru


Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3846
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sob 11 Cze 2011, 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja na dziś wieczór mam świeżutką książeczkę, "Musiałam odejść" wspomnienia żony i syna Osamy Bin Ladena..zapowiada się ciekawie. uśmiech Mój S baluje na kawalerskim a ja myju kołderka i książeczka.... uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Sob 11 Cze 2011, 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inka83 napisał:
Ciekawi mnie Twoje zdanie na temat książki o E. Roosevelt. To ja teraz grzecznie poczekam aż przyjdzie i napiszesz kilka słów recenzji. uśmiech


Inko, coś na pewno napiszę, ale nie ręczę za styl - recenzje nie są moją mocną stroną Wink
wspominałaś wcześniej o ostatniej przeczytanej przez Ciebie książce, Skrwawione ziemie. O czym to? uśmiech

Kiciu, czytałam o tej książce, ale nie słyszałam jeszcze niczyjej opinii na jej temat. Jak tylko skończysz, podziel się z nami wrażeniami i odczuciami prosi
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Inka83
guru
guru


Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 2075
Skąd: z piekła rodem

PostWysłany: Nie 12 Cze 2011, 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

metko, mnie wystarczy kilka słów, bo ciekawi mnie Twoje zdanie na temat tej książki. uśmiech
Skrwawione ziemie mają podtytuł: Europa między Hitlerem a Stalinem, czyli rzecz o naszym kraju od lat trzydziestych po czasy powojenne (dokładnie autor bierze pod lupę obszar od środkowej Polski po zachód Rosji, poprzez Ukrainę, Białoruś i kraje bałtyckie). Snyder to profesor z Yale, więc na jego plus działa to, iż łatwiej mu być obiektywnym. Powiem szczerze, że z dystansem podchodziłam do tej książki, bo była mocno reklamowana, a już kilka razy na takie reklamy się nadziałam i okazywało się, że jest dużo hałasu o nic. Ale ta pozycja bardzo mi się podoba, zwraca uwagę, że eksterminacja Polaków była największą czystką etniczną w historii Związku Sowieckiego, po Wielkim Głodzie na Ukrainie. I dobrze się czyta, bez męki wewnętrznej.
Kiciusiu, ja też tylko słyszałam o tej książce. Napisz kilka słów po lekturze.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Wto 28 Cze 2011, 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekawe tytuły czytacie Smile mi ostatnio brakuje ambicji tak samo jak czasu, by się zając porządnie książkami... w każdym razie moja biblioteczka powiększyła się o kolejne 2 tutyłu, jakże ambitne, bo po angielsku język choć już tematyka mniej ambitna i poważna, bo z serii BtVS "Slayer" Keith'a Topping'a i "The Origin" lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro 6 Lip 2011, 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zeszłym tygodniu przeczytałam "Cmętarz Zwieżąt" - S. Kinga, mogę śmiało polecić. Bardzo dobrze się czyta i momentami zaskakuje, tylko zakończenie może pozostawić lekki niedosyt uśmiech

Zaczęłam czytać "Zaginiony symbol" Dana Browna, ale póki co mnie nie wciągnął, a z racji, że Małż kupił mi wczoraj książkę Pilipiuka "Wampir z M-3" (uwielbiam książkowe niespodzianki) Brawn chwilowo poszedł w odstawkę uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Książka, film, muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 49, 50, 51  Następny
Strona 20 z 51

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group