Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Biblioteka
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 49, 50, 51  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Książka, film, muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Inka83
guru
guru


Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 2075
Skąd: z piekła rodem

PostWysłany: Sob 4 Cze 2011, 10:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To mam nadzieję, że w przepastnych zasobach Świata Książki jeszcze się ta pozycja znajduje. uśmiech
Joe Alex znam, mam, ale nie wszystkie pozycje czytałam. Jedną mam po rosyjsku. lol
Chciałam Cię jeszcze zapytać, czy lubisz książki typu: Życie codzienne we Francji w czasach Ludwika XIV albo Życie codzienne w osiemnastowiecznym Londynie?
Tego typu literaturę poznałam na studiach i bardzo polubiłam.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Sob 4 Cze 2011, 14:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inko, przyznam że nie czytałam ale brzmi ciekawie. Sprawdziłam sobie te dwa tytuły i zapewne, jeśli tylko udałoby mi się je zdobyć, przeczytam.

Ty masz Joe Alex po rosyjsku, a mi kiedyś znajoma z Kanady przysłała Agatkę Christie po angielsku... i francusku, bo mieszka w Quebec Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyś:)
maniak
maniak


Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 1754
Skąd: Ruda śląska

PostWysłany: Sob 4 Cze 2011, 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja teraz czytam Sekretną Szkatułę, moim zdaniem ta książka jest bardzo pokręcona i ciężka...
_________________

(...) żadne serce nie cierpiało nigdy, gdy sięgało po swoje marzenia...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Wto 7 Cze 2011, 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justyś, dlaczego? opowiedz o niej.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Inka83
guru
guru


Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 2075
Skąd: z piekła rodem

PostWysłany: Wto 7 Cze 2011, 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli autorem wspomnianej "Sekretnej szkatuły" jest Martin Langfield, to znam tę pozycję. Justyś masz rację, jest pokręcona, ciężka i zwyczajnie nudna. Kupiłam ją na dworcu PKP w ubiegłym roku, moje wydanie liczy ponad 500 stron, więc pomyślałam, że będzie co czytać, a podróż miałam długą, bo dwudniową. Zachęciło mnie zdanie, że jest to powieść-zagadka. Jako wielbicielka kryminałów chwyciłam. Moim zdaniem tam jest trochę za dużo wszystkiego, wątków, ludzi, walki dobra ze złem, aneksów i dopisków, trochę jakby autor przewidział, żem blondynka i trzeba mi łopatą włożyć do głowy. W zasadzie klasyka gatunku, bo dobro walczy ze złem, główny bohater ratuje świat, ale to wszystko męczące.

A do metki mam "intymne" Wink książkowe pytanie. Czy masz taką półkę, na którą ustawiasz sobie książki do przeczytania? Najpierw te które koniecznie trzeba przeczytać, trochę dalej te które można przeczytać później... uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Wto 7 Cze 2011, 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inka83 napisał:
A do metki mam "intymne" Wink książkowe pytanie. Czy masz taką półkę, na którą ustawiasz sobie książki do przeczytania? Najpierw te które koniecznie trzeba przeczytać, trochę dalej te które można przeczytać później... uśmiech


Inko, ależ oczywiście! I to nawet nie półkę, ale parapet Wink
Stawiam tam wszystkie nowo zakupione tytuły i czytam je według ustawienia. Po czasie, przeczytane znikają na półki, zostawiając miejsce na parapecie na nowości. Oczywiście pierwsze z lewej to są te na "już". Im dalej na prawo, tym dłużej mogą poczekać.

Mój Połówek liczy, że kiedyś ten parapet będzie pusty, ale to chyba tylko pobożne jego życzenie. Bo chociaż myślałam sobie, że może faktycznie tak będzie, tak puste miejsce bije mi po oczach i szybko zapełniam tą pustkę Wink np. dziś doszła jedna książka autorstwa Guido Knoppa, a druga Emily Wu i Larry Engelmann'a Piórko na wietrze.

Nie mów Inko, że masz podobnie? uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Inka83
guru
guru


Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 2075
Skąd: z piekła rodem

PostWysłany: Sro 8 Cze 2011, 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

metko uśmiech mam bardzo podobnie uśmiech
Dlatego zapytałam, czy masz takie miejsce, bo pomyślałam o tym, kiedy porządkowałam książki na swojej świętej półce pt.: do przeczytania.
Jak masz duży parapet, to bardzo dobre miejsce, ja w poprzednim mieszkaniu miałam pod parapetem takie "coś", jakby półko-skrzynkę z rattanu, gdzie trzymałam tego typu książki. Teraz już dorobiłam się półki. oczko
A książki Piórko na wietrze nie znam. Napisz kilka słów. prosi
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Czw 9 Cze 2011, 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inko, jeszcze nie wzięłam się za Piórko..., ale oto kilka słów o niej, wzięłam z tylnej okładki.

Poruszająca, autobiograficzna historia młodej Chinki, dorastającej w czasach rewolucji kulturalnej pod rządami Mao Zedonga w latach 1960/70. Maomao urodziła się w "czarnej" rodzinie, oskarżonej o "skrzywienie prawicowe". Dzieci z takich rodzin musiały dźwigać brzemię winy swoich ojców. Izolowana w szkole, także i w domu miała mniejsze prawa niż jej bracia...

Pełna szczegółów z codziennego życia opowieść o przetrwaniu i nadziei w czasach głodu i terroru, które pochłonęły w komunistycznych Chinach miliony ofiar.


Czytałam bardzo dobre recenzje na jej temat, również wątek komunistycznych Chin mnie zainteresował. Ale głównie przemawia przez nią smutek, niestety.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Inka83
guru
guru


Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 2075
Skąd: z piekła rodem

PostWysłany: Pią 10 Cze 2011, 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

metko, dziękuję. uśmiech Opis brzmi naprawdę dobrze, rozejrzę się za tą pozycją.
Wczoraj skończyłam czytać Skrwawione ziemie Timothy'ego Snyder'a. Dobra lektura.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Pią 10 Cze 2011, 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja właśnie jestem w trakcie Pani Kennedy. Lata zagubione w historii Barbary Leaming, z Twojego polecenia uśmiech

Powiem Ci, że już po pierwszych stronach pomyślałam sobie, że absolutnie nigdy bym się pewnych rzeczy nie domyśliła, nie dopatrzyłam się i nie pomyślałabym, że Jackie była taką osobą, jaką przedstawia ją w tej biografii Leaming.

Kiedyś oglądałam program nt. Jacka Kennedy'ego i była mowa o jego chorobach, zdradach i zastanawiałam się po cichu, co na to Jackie? Gdzie ona w tym wszystkim miała swoje miejsce? No... to mam odpowiedź w zasięgu ręki.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Książka, film, muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 49, 50, 51  Następny
Strona 19 z 51

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group