Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

propozycja modlitwy wiernych podczas ślubu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lenka1312
gaduła
gaduła


Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 278
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto 5 Lut 2013, 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie będą dwa czytania- pierwsze, ze Starego testamentu z Genesis o ustanowieniu małżeństwa, a drugie z NT, to Hymn o miłości.
Co do Ewangelii, to chyba MT 2, 35-40.
Modlitwę wiernych, chyba wybierzemy z formularza, one są dobre, uwzględniają wezwanie za zmarłych z rodzin i modlitwy o pomyślność i potomstwo dla nowożeńców.
Nie mamy tylko pomysłu, kogo poprosić o jej odczytanie. Pierwsze czytanie przeczytam ja, drugie Pan Młody, o modlitwę poproszę może mojego tatę, który kiedyś był lektorem...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
filifionka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 607

PostWysłany: Wto 5 Lut 2013, 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lenka1312 napisał:

Nie mamy tylko pomysłu, kogo poprosić o jej odczytanie. Pierwsze czytanie przeczytam ja, drugie Pan Młody


Nie spotkałam się z taką praktyką, ale w sumie ciekawa opcja. oczko My jednak angażujemy w Liturgię Słowa naszych bliskich. oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Wto 5 Lut 2013, 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filifionka napisał:
Lenka1312 napisał:

Nie mamy tylko pomysłu, kogo poprosić o jej odczytanie. Pierwsze czytanie przeczytam ja, drugie Pan Młody


Nie spotkałam się z taką praktyką, ale w sumie ciekawa opcja. oczko My jednak angażujemy w Liturgię Słowa naszych bliskich. oczko


Ja też czytałam z mężowatym.
Ja miałam pierwsze czytanie, mąż drugie uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Czw 7 Sie 2014, 9:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamy ślub o 16, więc z tego, co mi wiadomo, w grę wchodzi tylko jedno czytanie. I teraz mam pewien problem - w kilku miejscach wyczytałam, że psalm jest dopisany do konkretnego czytania ze Starego Testamentu. Natomiast co w przypadku jeśli byśmy chcieli wybrać czytanie z Nowego Testamentu? Jak dobrać psalm? Jak ta sprawa wygląda od podszewki?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw 7 Sie 2014, 9:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mani, jeżeli macie czytania "ślubne" a nie z lekcjonarza na dany dzień, to możecie mieć z tego co wiem dwa czytania. My mieliśmy ślub na 13 i mieliśmy dwa czytania oczko

Jeśli chodzi o czytanie tylko z NT to ja bym po prostu pogadała z księdzem i się zapytała jak się taką sytuację rozwiązuje.
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Czw 7 Sie 2014, 9:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Esche dziękuję za odpowiedź! Mnie mówiono, że jedynie, gdy ślub odbywa się o późniejszej godzinie można mieć dwa czytania+ewangelia. Natomiast jeśli sprawa wygląda inaczej, to nie ma co kombinować, to jest idealna sytuacja! uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
korcia1802
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 14 Sty 2014
Posty: 695
Skąd: podlaskie

PostWysłany: Czw 7 Sie 2014, 9:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Śpiewałam na kilkunastu ślubach i z mojego doświadczenia - zazwyczaj było jedno czytanie wybrane z ślubnych i psalm. Para Młoda wybiera wszystko uśmiech nie muszą być przypisane, ja np miałam NT - "Hymn o miłości" z listu do Koryntian a psalm "Błogosławiony kto się boi Pana", który byłby przypisany ST. Tylko trzeba wcześniej ustalić z księdzem/ lektorem/organistą.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Czw 7 Sie 2014, 23:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Korciu za Twoją odpowiedź - ona rozjaśniła już pozostałe niejasne kwestie:) W razie czego mamy wybrane oba czytania+Ewangelię, a jak postanowimy ostatecznie, to się jeszcze okaże uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group