Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

propozycja modlitwy wiernych podczas ślubu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KiSe
guru
guru


Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 2269
Skąd: Poznań/Oświęcim

PostWysłany: Sro 29 Lip 2009, 17:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znacie moze tytuły pieśni, które mogą byc spiewane w kościele np. przez dziewczynkę podczas ślubu ?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Sro 29 Lip 2009, 17:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmmm 'ave maria' pytajnik
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ladyinred
gaduła
gaduła


Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 421
Skąd: Mazurki

PostWysłany: Pon 3 Sie 2009, 16:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Prawo miłości" uśmiech często to śpiewamy z zespołem na ślubach i zawsze wszyscy się rozklejają...
_________________


Szczęśliwa żona Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Oranżadka24
początkujący
początkujący


Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 8
Skąd: Podkarpackie

PostWysłany: Pią 5 Lis 2010, 10:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomysł na własną modlitwę wiernych jest fantastyczny Very Happy Szkoda że tak niewielu księży uświadamia nowożeńcom, że jest taka opcja. Ja np. nigdy nie słyszałam o tym, a szkoda, bo z chęcią byśmy coś sklecili z mężulem swojego język Ale już za późno uśmiech Modlitwa wiernych była jaka była... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Sob 20 Lis 2010, 9:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też ułożyłam własną modlitwę wiernych. dałam księdzu tuż przed mszą- wcześniej jej nie widział, ale nie było z tym problemu. Dumna byłam, że ułożyłam ją sama, no i przede wszystkim była ona bardzo osobista, nasza....
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaja
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 887

PostWysłany: Sob 20 Lis 2010, 9:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sobie nie wyobrażam mszy bez NASZEJ modlitwy wiernych. Wezwania podzielimy między naszych Bliskich, przeczytają Rodzice, Rodzeństwo. Ostatnie 2 wezwania będą nasze uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yenna
maniak
maniak


Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 1339
Skąd: Gliwice/Zabrze

PostWysłany: Sob 20 Lis 2010, 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście tez chciałabym "naszą" modlitwę wiernych. Oczywiście z zachowaniem pewnego umiaru.
I koniecznie odczytaną przez kogoś nam bliskiego. Podobnie z czytaniami i psalmem.
Ja sama czytałam modlitwę wiernych (mogłam wybrać które części odczytać, a z których zrezygnować) na ślubie brata. I to było dla mnie bardzo osobiste przeżycie. I wiem że dla brata i bratowej, a także moich rodziców był to miły akcent
_________________
04.06.2011
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie 21 Lis 2010, 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas(jak już gdzieś pisałam) było tak, że modlitwę wiernych czytali rodzice, psalm śpiewała świadkowa i moja siostra, a czytanie świadek. Ksiądz Marcin nie robił problemów, a jak mój tata poszedł przed mszą poświęcić obraz, który nam kupili ksiądz powiedział, że takiego ślubu to jeszcze nie miał uśmiech Wiecie jak miło nam było jak tata to przekazał uśmiech Także dziewczyny warto żeby ten ślub był bardziej osobisty, a nie tylko "to należy do księdza itd"
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sopocianka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 1453

PostWysłany: Czw 23 Sie 2012, 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odświeżam temat.

LuterAnka napisał:
Ja myślę, że jeśli tak szczegółowo nieraz planujemy wesele, to tym bardziej powinniśmy się skupić na liturgii ślubu, bo to właśnie ślub jest najważniejszy. Ja na pewno będę wybierać teksty biblijne, które mają być czytane i modlitwa i pieśni.


Warto się nad tym zastanowić Rolling Eyes Zapytam księdza, jakie są opcje.
_________________


Razem od 19 kwietnia 2008.
Mąż i żona od 20 lipca 2013.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
autocash
bywalec
bywalec


Dołączył: 15 Cze 2012
Posty: 103

PostWysłany: Wto 28 Sie 2012, 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opcja jest taka, że albo wybierasz modlitwę wiernych z formularza (czyli takiej książki.kartki, która jest gdzieś w zakrystii) - czyli standard
ALBO
Układasz ją sama (ktoś ją układa). Czytać też może dowolna osoba.
Jeśli chodzi o wezwania, to są pewne reguły. Zacytuję jedną z informacji, którą znalazłem: "Przewodniczący celebracji z miejsca przewodniczenia rozpoczyna i kończy modlitwę powszechną. Odczytywanie wezwań tej modlitwy nie należy do kapłana. Wezwania wygłasza diakon, w jego zastępstwie lektor lub inny wierny świecki. Czyni się to z kazalnicy. Wezwań nie powinno być więcej niż sześć. Wezwania te winny być ułożone w duchu mądrej wolności, zwięzłe i wyrażające błagania całej wspólnoty. W modlitwie powszechnej należy uwzględnić następujące intencje:
* za Kościół
* za rządzących i o zbawienie całego świata
* za doświadczonych trudnościami
* za miejscową wspólnotę
W modlitwę powszechną wplata się również intencje okolicznościowe – odnoszące się do intencji mszy, ceremonii itp. Podczas ślubu zgromadzenie modli się za nowożeńców, w mszy za zmarłych znajdujemy intencję modlitewną za zmarłych itp." (za http://www.aguria.pun.pl/viewtopic.php?id=284).
Czyli pewne ogólne normy są, ale poza nimi możesz użyć swojej kreatywności
Very Happy
_________________
Autocash - Twoja wypożyczalnia samochodów
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group