Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ślub Cywilny..
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 29, 30, 31, 32, 33  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cornelamela
początkujący
początkujący


Dołączył: 22 Cze 2015
Posty: 4

PostWysłany: Wto 30 Cze 2015, 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie tak planujemy! Super, że w końcu ustanowili taką ustawę że można w plenerze brać cywila uśmiech
_________________
Catering dietetyczny http://www.dietering.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adelaida
kandydat
kandydat


Dołączył: 28 Gru 2015
Posty: 73

PostWysłany: Pon 28 Gru 2015, 9:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też się cieszę ale słyszałam, że urzędnicy nie są tacy chętni na takie śluby bo czas i koszty dojazdu również się dla nich liczą. Jeśli ktoś już ma doświadczenie ze ślubem w plenerze to chętnie posłucham. Sama planuję ślub w sierpniu więc może to być świetna alternatywa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MadziaK
kandydat
kandydat


Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 26

PostWysłany: Sob 16 Sty 2016, 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko cywilny. Mi też się marzy ślub w plenerze. Wesele będzie takie na pewno, ale ślub pod chmurką to zupełnie inne doświadczenie niż zimne mury USC oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Monic
początkujący
początkujący


Dołączył: 27 Sty 2016
Posty: 4
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro 27 Sty 2016, 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My po wielu rozmowach też postanowiliśmy wziąć AŻ cywilny Wink Specjalnie piszę aż, bo nienawidzę mówienia "tylko" cywilny. Nigdy nie powiem, że biorę TYLKO ślub cywilny, tak można było mówić w czasach, kiedy trzeba było wziąć cywilny i kościelny osobno. Nie mamy nic wspólnego z kościołem od wielu lat i nie chcemy odstawiać szopki. Ale ślub jak ślub, biała sukienka (prosta i zwiewna, ale do kościoła założyłabym taką samą - nie lubię księżniczek), wesele na 70 osób w pięknej sali, DJ, zabawy...To będzie nasz jedyny i najważniejszy ślub i chcemy go uczcić z najbliższymi jak każdy:-)
Co do urzędu czy urzędników...już nie ma rejonalizacji więc po prostu trzeba szukać! Miejsca które nam odpowiada, urzędnika który nas zrozumie. My bierzemy ślub w pałacu Schoena w Sosnowu i mamy to szczęście, że USC sam organizuje tam śluby. Ale gdyby tak nie było to jest wiele pałaców, które wynajmują sale na organizację ślubu, teraz z plenerem też nie ma problemu. Wynajmujemy skrzypce żeby nam grały, nawet już urzędnika pomęczyłam o przemowę, żeby nie mówił jak za czasów PRLu;-) Trzeba po prostu się postarać, poszukać. Może być pięknie, dostojnie i uroczyście, wszystko zależy od nas! Ja już się nie mogę doczekać i wcale nie żałuję, że nie będę w kościele, bo chyba bym sama sobie nie mogła spojrzeć w oczy jakbym wzięła udział w tym udawaniu (z naszej strony niechodzących do kościoła).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Magdaluna
początkujący
początkujący


Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 7
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią 12 Lut 2016, 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monic, śluby cywilne są coraz piękniejsze. O ile jeszcze kilka lat temu Młodzi byli skazani na urząd i nieco groteskową uroczystość, o tyle teraz stają się niejednokrotnie ładniejsze niż kościelne.
Młoda Para ma możliwość przygotować własną przysięgę, oprawa muzyczna ślubu nie jest ograniczona kościelnymi przepisami, goście i Młodzi mogą bez żenady pozwolić sobie na spontaniczne zachowania (pocałunek czy oklaski).
Wiem co piszę, bo gram na ślubach i mogę porównywać.
A Pałac w Sosnowcu... no to przecież marzenie - miejsce jak dla prawdziwej Księżniczki uśmiech
_________________
www.obbligato.pl
www.spiewajaceskrzypce.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
annabridezilla
początkujący
początkujący


Dołączył: 04 Mar 2016
Posty: 5

PostWysłany: Czw 17 Mar 2016, 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smutne to, co czytam. Wątek o ślubie cywilnym i 28 stron ględzenia, że to "tylko" cywilny, że jest gorszy, że tylko w przypadku, kiedy kościelnego nie można.
Ślub kościelny to jedno wielkie g***o. Teoretycznie para powinna być czysta, nie mieszkać ze sobą przed ślubem, spełniać wszystkie przykazania, nie używać antykoncepcji, a tymczasem do ślubu kościelnego idą dziewczyny, które już są w ciąży albo z dziećmi (nie mówię tu o wdowach), które gdzieś mają przykazania i przekonania kościoła. Często słyszę, że ktoś jest niewierzący, ale do ślubu kościelnego pójdzie.
Oprócz tego księża, którzy biorą "co łaska" ale nie mniej niż... Gdy moja siostra brała ślub to musiała zapłacić 3 tysiące za ślub. 3 TYSIĄCE ! bo kościół zabytkowy. Do tego osobno daj organiście, osobno za wystrój kościoła, daj na zapowiedzi, daj na ofiarę, zapłać za to, za tamto.
A do tego ślub kościelny w świetle prawa jest bez sensu, dlatego jednocześnie bierzesz cywilny - jak weźmiesz sam kościelny, to wg prawa nadal jesteś panną/kawalerem.
Gdy moja mama chciała wziąć rozwód kościelny, bo ojciec pił, stosował przemoc, kradł pieniądze, to usłyszała od księdza, że "każdy ma swój krzyż, a ona przed bogiem ślubowała".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tynka2506
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sie 2014
Posty: 1316
Skąd: Śląskie

PostWysłany: Pią 18 Mar 2016, 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo nie ma czegoś takiego jak rozwód kościelny jest ewentualnie unieważnienie małżeństwa.

Owszem ślub biorą osoby które mieszkały razem , uprawiały seks a nawet są w ciąży ale przed ślub przystępują do spowiedzi świętej gdzie wyrażają chęć poprawy i sam sakrament przyjmują już z czystym sercem.
Nie powiem tutaj że każdy sądzi według siebie bo możesz się poczuć obrażona, ale nie uważam że przysięganie sobie miłości do grobowej deski przed Bogiem to gówno.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Magdaluna
początkujący
początkujący


Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 7
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro 30 Mar 2016, 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

annabridezilla to co najważniejsze w ślubie nie ma związku z jego "kościelnością" czy "cywilnością". To, jak będzie wyglądał, jaka będzie jego "moc" zależy od tych dwojga ludzi, którzy sobie ślubują. Jedni zrobią to przed Bogiem, inni przed Urzędnikiem, ale jakie to ma znaczenie - przysięgasz tej drugiej osobie i to się liczy przede wszystkim.
Mnie się podoba to, że teraz ślub cywilny może być dokładnie taki, jaki sobie wymarzą Państwo Młodzi - prawo na to pozwala, więc to też może być na prawdę wyjątkowa i piękna uroczystość.
_________________
www.obbligato.pl
www.spiewajaceskrzypce.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sierpniowaPM
kandydat
kandydat


Dołączył: 05 Cze 2016
Posty: 12

PostWysłany: Nie 5 Cze 2016, 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My również bierzemy ślub cywilny. Mam prostą białą suknię, bez trenu, halek i kół. Wierzę, ale nie chodzę do kościoła, modlę się sama, szczerze o najbliższych. Modlę się do swojego Anioła Stróża. I nie uważam że jestem gorsza od tych dziewczyn co na swój ślub w welonie w kościele stoją, a obok w wózeczku mają swoją pociechę. Magdaluna słusznie pisze - wszystko zależy od dwojga ludzi którzy się kochają. Znam kościelne śluby (pary) które nawet rok po ślubie się rozwodzą, więc po co taka szopka? Ale nie mogłabym tak brzydko określić przysięgi przed Bogiem. Po prostu nie mogłabym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
noether
początkujący
początkujący


Dołączył: 02 Paź 2016
Posty: 1
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie 2 Paź 2016, 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, dziewczyny.

Też męczy mnie temat sukni na ślubie cywilnym, szczególnie, że będzie to mój drugi ślub, mam dziecko, troszkę lat na karku i ogólnie czasem mam wrażenie, że najbardziej "wypadałoby" mi iść w garsonce.

Ale z drugiej strony... Pierwszy ślub był organizowany na szybko, bo ciąża, bo presja rodziny, młoda byłam i ogólnie stałam z boku tych wszystkich wydarzeń. Te wszystkie emocje, które teraz przeżywacie, były mi wtedy zupełnie obce. Chciałabym je przeżyć, i ta biała suknia (nie żadna princeska, tylko skromna, ale jednak ślubna, może tea length?) sprawiłaby mi mnóstwo przyjemności. No i dla mojej połówki to jednak pierwszy ślub...

Jak myślicie, wypada? Tak szczerze?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 29, 30, 31, 32, 33  Następny
Strona 30 z 33

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group