Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ślub Cywilny..
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 31, 32, 33  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
panna
gaduła
gaduła


Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 360

PostWysłany: Sob 14 Mar 2009, 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bym sprobowala z innym ksiedzem, albo idz gdzies gdzie jest kurs przedmalzenski-tam powinni byc bardziej jarzacy w tej kwestii ksieza...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ola89
gaduła
gaduła


Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 493
Skąd: Chatka z piernika ;]

PostWysłany: Sob 14 Mar 2009, 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pójdę, pójdę, ale za rok;]
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Korek
maniak
maniak


Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 1312
Skąd: śląskie

PostWysłany: Pon 16 Mar 2009, 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agutkaZG napisał:
dotti1984 napisał:
My płaciliśmy 84 zł za wszystko zaraz po podpisaniu papierków. Tylko jak juz gdzieś pisałam my wogle nie wyciągaliśmy aktów urodzenia.Gdybyśmy wyciągali to za nie też musieli byśmy coś zapłacić.


Hm... A jeśli to będzie ślub w USC w miejscu,w którym byliśmy zarejestrowani po urodzeniu,to,chyba,też nie będziemy musieli tych aktów wyciagać,bo to mają na miejscu?


agutka, my płaciliśmy 84 zł za ślub, ja nie musiałam za akt urodzenia, bo w tym samym mieście, ale mój K. musiał jechać do swego USC i wziąć skrócony odpis za 22zł (pełny kosztuje 33zł, ale nie jest potrzebny) lol lol pozdrawiam
_________________
ślub cywilny uśmiech

ślub kościelny uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agutkaZG
kandydat
kandydat


Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 72
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Wto 17 Mar 2009, 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Ci bardzo,Koreczku! Very Happy
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Wto 17 Mar 2009, 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ola89 napisał:
My z moim P. też bierzemy tylko cywilny, gdyż z kościelnym mieliśmy problem, a w zasadzie z księżmi. Ja mam wadę, która mogłaby przejść na moje dziecko lub jest możliwośc ( i to duża), że tego porodu bym nie przeżyła, dlatego nie chcemy mieć dzieci, bo się boimy. I dowiedzieliśmy się, że skoro małżeństwo nie chce mieć dzieci to kościelnego nie dostanie. No cóż...
Chociaż ostatnio coś mówiłam, że chciałąbym mieć dziecko, ale najpierw muszę pójść do specjalistów ( ortopeda, ginekolog) i zobaczyć co Oni powiedzą.
Jednak na razie i tak cywilny a za rok, 2 lata może kościelny?uśmiech



Jak mnie takie cos wner...awykrzyknik! Niebo musi byc w takim razie puste a pieklo pelne normalnych ludzi.Nikt ci nie moze odmowic sakramentu o ile dysponujesz pelnia wladzy umyslowej i podejmujesz decyzje o przyjeciu sakramentu malzenstwa.To nieludzkie odmawiac ludziom podstawowego daru tylko dlatego ze sie martwisz o wlasne zycie.Ola89 miej to w d... i sie nie przejmuj.Bog widzi co w sercu i jesli jest ono dobre to zwiazek bedzie pomyslny.Na co ci koscielny?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Wto 17 Mar 2009, 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sadie napisał:
ola89 napisał:
My z moim P. też bierzemy tylko cywilny, gdyż z kościelnym mieliśmy problem, a w zasadzie z księżmi. Ja mam wadę, która mogłaby przejść na moje dziecko lub jest możliwośc ( i to duża), że tego porodu bym nie przeżyła, dlatego nie chcemy mieć dzieci, bo się boimy. I dowiedzieliśmy się, że skoro małżeństwo nie chce mieć dzieci to kościelnego nie dostanie. No cóż...
Chociaż ostatnio coś mówiłam, że chciałąbym mieć dziecko, ale najpierw muszę pójść do specjalistów ( ortopeda, ginekolog) i zobaczyć co Oni powiedzą.
Jednak na razie i tak cywilny a za rok, 2 lata może kościelny?uśmiech



Jak mnie takie cos wner...awykrzyknik! Niebo musi byc w takim razie puste a pieklo pelne normalnych ludzi.Nikt ci nie moze odmowic sakramentu o ile dysponujesz pelnia wladzy umyslowej i podejmujesz decyzje o przyjeciu
sakramentu malzenstwa.To nieludzkie odmawiac ludziom podstawowego daru tylko dlatego ze sie martwisz o wlasne zycie.Ola89 miej to w d... i sie nie przejmuj.Bog widzi co w sercu i jesli jest ono dobre to zwiazek bedzie pomyslny.Na co ci koscielny?


Dokładnie, jestem tego samego zdania, co Sadie, olej księdza, idźcie sobie do innej parafii i już. Jak dalej nie, to kościelny sobie darój, do szczęścia nikomu nie jest on potrzebny. Widać właśnie, jak kościół traktuje niewinnych ludzi. Bez komentarza!
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Wto 17 Mar 2009, 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokladnie Angelwykrzyknik Nie twoja wina ze tak ci sie w zyciu ulozylo.A kosciol juz krzyzyk na tobie postawil.Kopa im.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Wto 17 Mar 2009, 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haha, oni nie mają skrupułów by odmówić udzielenia sakramentu, a Ty się przejmujesz... ja w ogóle. samo to, ze nie chce sie mieć dzieci nie powinno dyskwalifikować osób jako małżeństwa. tym bardziej, ze macie dobry powód, by z dzieci zrezygnować. nikt nie ma prawa was za to ganić. na pewno znajdzie się ksiądz, który to zrozumie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ola89
gaduła
gaduła


Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 493
Skąd: Chatka z piernika ;]

PostWysłany: Wto 17 Mar 2009, 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sadie mój ksiądz powiedział, że w żadnej parafii nie dostanę ślubu, bo w każdej jest pytanie o dziecko. ( To mówił ksiądz od religii, który jest z drugiej parafii).
Natomiast jak poszłam do proboszcza, powiedziałam co i jak to popatrzył się jakbym miała milion grzechów i powiedział, że mam pisać pismo do biskupa i to biskup zadecyduje. I mam w nim opisać problem. Tylko nawet gdybym chciała to co mam napisać, że moje życie jest problemem? No chore:/
Dałam sobie spokój. Może kiedyś jak będę chciała wziąść kościelny to wezmę. Na razie tyle nerwów straciłam, że szok:/
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ola89
gaduła
gaduła


Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 493
Skąd: Chatka z piernika ;]

PostWysłany: Wto 17 Mar 2009, 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ahaa i jeszcze jedno. Mój od religii powiedział, że osoby bezpłodne również nie mogą dostać ślubu, a jak już dostaną to ślub jest nieważny. No masakra. Z tego co mi mówił to są 3 przepisy/prawa/obowiązki ( nie wiem jak to nazwać) w kościele, które trzeba spełnić by dostać ślub:
1. Spłodzić dziecko.
2. Wychować je.
3. Kochać współmażonka i dbać o Niego.
Czy coś w tym sensie. I ksiądz mi powiedział, ze na "dzień dobry" świadomie rezygnuję z dwóch pierwszych.
MASAKRA.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 31, 32, 33  Następny
Strona 4 z 33

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group