Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ślub Cywilny..
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 31, 32, 33  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Pon 23 Lut 2009, 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Korek napisał:
Angel życzę Ci powodzenia w walce z bezdusznym urzędem smutny ślub na plaży... very romantic lol lol


Ja na razie napisaliśmy odwołanie do Urzędu Miasta zobaczymy co odpowiedzą maja na to 6 tygodni jak znów nie to idziemy wy żyżej:)
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agutkaZG
kandydat
kandydat


Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 72
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Pon 9 Mar 2009, 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny,mam takie pytanie.

Prawdopodobnie z Narzeczonym będziemy musieli zrezygnować narazie ze ślubu konkordatowego na rzecz cywilnego,ale chcemy zostać przy wcześniejszej dacie. Kiedy się płaci te 80zł? Przy rezerwacji daty? Czy za odpisy aktów urodzenia też trzeba dodatkowo coś płacić,czy w tych 80zł jest już wszystko zawarte?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dotti1984
maniak
maniak


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1636

PostWysłany: Pon 9 Mar 2009, 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My płaciliśmy 84 zł za wszystko zaraz po podpisaniu papierków. Tylko jak juz gdzieś pisałam my wogle nie wyciągaliśmy aktów urodzenia.Gdybyśmy wyciągali to za nie też musieli byśmy coś zapłacić.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agutkaZG
kandydat
kandydat


Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 72
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Pon 9 Mar 2009, 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dotti1984 napisał:
My płaciliśmy 84 zł za wszystko zaraz po podpisaniu papierków. Tylko jak juz gdzieś pisałam my wogle nie wyciągaliśmy aktów urodzenia.Gdybyśmy wyciągali to za nie też musieli byśmy coś zapłacić.


Hm... A jeśli to będzie ślub w USC w miejscu,w którym byliśmy zarejestrowani po urodzeniu,to,chyba,też nie będziemy musieli tych aktów wyciagać,bo to mają na miejscu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dotti1984
maniak
maniak


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1636

PostWysłany: Pon 9 Mar 2009, 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę że nie powinniście za to płacić skoro to ten sam urząd.Ale pewności nie mam-wiesz ze gdzie tylko mogą to zdzierają z ludzi nie wazne czy to urząd czy to kościół.No ale teoretycznie faktycznie nie powinni.W sumie to tak jak z biezmowaniem/tzn ta sama zasada/K.płacił za odpis a ze ja miałam w parafii gdzie bedzie ślub no to tylko podałam który rok i mieli sobieposzukac juz bez płacenia.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agutkaZG
kandydat
kandydat


Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 72
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Pon 9 Mar 2009, 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Ci dobra Kobietko za pomoc! Very Happy
Mam nadzieję,że przy tym ślubie już Nam nic na przeszkodzie nie stanie,kurde... smutny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dotti1984
maniak
maniak


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1636

PostWysłany: Pon 9 Mar 2009, 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Głowa do góry. Przecież ślub będzie i data zostaje i to najważniejsze Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ola89
gaduła
gaduła


Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 493
Skąd: Chatka z piernika ;]

PostWysłany: Sob 14 Mar 2009, 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My z moim P. też bierzemy tylko cywilny, gdyż z kościelnym mieliśmy problem, a w zasadzie z księżmi. Ja mam wadę, która mogłaby przejść na moje dziecko lub jest możliwośc ( i to duża), że tego porodu bym nie przeżyła, dlatego nie chcemy mieć dzieci, bo się boimy. I dowiedzieliśmy się, że skoro małżeństwo nie chce mieć dzieci to kościelnego nie dostanie. No cóż...
Chociaż ostatnio coś mówiłam, że chciałąbym mieć dziecko, ale najpierw muszę pójść do specjalistów ( ortopeda, ginekolog) i zobaczyć co Oni powiedzą.
Jednak na razie i tak cywilny a za rok, 2 lata może kościelny?uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
panna
gaduła
gaduła


Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 360

PostWysłany: Sob 14 Mar 2009, 15:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak Kosciol zaklada ze malzenstwo to milosc i przekazanie zycia, ale mysle ze mozesz pogadac z ksiezmi i wydaje mie sie ze w konkretnych przypadkach sa "osobiste decyzje"
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ola89
gaduła
gaduła


Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 493
Skąd: Chatka z piernika ;]

PostWysłany: Sob 14 Mar 2009, 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juz rozmawiałam i nie ma czegoś takiego jak przypadki osobiste:/Niestey. Zależy od księdza. W mojej parafii jest na NIE i kazał pismo do Biskupa pisać z opisaniem problemu, a ja już mam dosyć nerwów i nie będe nic pisać. Być może za rok w parafi P. znajdzie się jakiś normalny ksiądz, który nas zrozumie.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 31, 32, 33  Następny
Strona 3 z 33

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group