Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Przyjazd Pana Młodego
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
filifionka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 607

PostWysłany: Wto 18 Gru 2012, 1:11    Temat postu: Przyjazd Pana Młodego Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję, że wśród Forumowiczek znajdzie się osoba w podobnej do mojej sytuacji...oczko
Kończymy z moim Narzeczonym studia w jednym mieście, jednak pochodzimy z dwóch kompletnie odległych zakątków Polski (nasze domy "dzieli" około 450km). Ślub odbędzie się w moich okolicach:) W tym momencie rodzi się pytanie natury organizacyjnej... Nie wiemy jak rozwiązać kwestię przyjazdu Pana Młodego, tego samego dnia raczej nie wchodzi w grę, gdyż musiałby On wyjechać chyba nad ranem;) Z kolei w innym przypadku jego przygotowania do ślubu miałyby mieć miejsce nie w jego domu a np. u kogoś z mojej rodziny. Czy to nie jest troszkę dziwne? Czy ktoś z Was spotkał się z podobną parą narzeczonych? Jeśli tak, jak zostało lub ma to zostać rozwiązane? oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annna
guru
guru


Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 4922
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto 18 Gru 2012, 8:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój kuzyn żenił się z pół-Ukrainką i ślub był na Ukrainie. Dlatego ubierał się w jej domu. Samo ubieranie na filmie było nagrywane w innym pokoju. Sytuacja była wyjątkowa i raczej nikogo to nie dziwiło uśmiech Twój Narzeczony może być u kogoś z Twojej rodziny bądź w hotelu uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaczka
guru
guru


Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 2365

PostWysłany: Wto 18 Gru 2012, 10:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas jest taka sytuacja, że bierzemy ślub w miejscowości mojego M. a ja mieszkam 100km od tamtego miejsca, rozwiązaliśmy to tak:
ja dzień wcześniej przyjeżdzam do domu rodziców M. i tam się szykuję, M. w tym czasie bedzie w naszym "poślubnym" mieszkaniu (też w tej miejscowości) i tam się będzie szykował, przyjedzie po mnie w dniu ślubu do domu jego rodziców i z tamtąd będziemy wychodzić
trochę to wszystko zamotane język
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lioness
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 528

PostWysłany: Wto 18 Gru 2012, 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój Misiek przyjedzie dzień lub dwa wcześniej z rodziną i ulokujemy ich w naszym domku letniskowym ok. 12 km od mojej miejscowości. Więc będzie się ubierał i wychodził stamtąd albo ewentualnie z hotelu (w dniu wesela i tak wszyscy przyjezdni, czyli cała rodzina Miśka będą spać w hotelu).
Prawdopodobnie będziemy jechać samochodem mojego taty (albo kogoś innego z rodziny, ale na pewno nie będziemy wynajmować), więc muszę przemyśleć, czy Misiek miałby jechać z tego domku letniskowego już wystrojonym autem mojego taty czy po prostu swoim i dopiero u mnie pod domem przesiądziemy się już w ten właściwy samochód uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 18 Gru 2012, 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mało kiedy zdarzają się klarowne, zgodnie z tradycją sytuację. Myśmy się ubierali oboje w tym samym- naszym pokoju, ubierała sie tu również połowa mojej rodziny, która przyjechała na ślub. Twisted Evil
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kamilka
maniak
maniak


Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 1690

PostWysłany: Wto 18 Gru 2012, 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja byłam na weselu kuzyna mojego kolegi, którego obecna żona jest z innej miejscowości i ten kuzyn wychodził z domu tego mojego kolegi właśnie a po narzeczoną przyjechał do swojego domu uśmiech to mi się wydaje najsensowniejsze rozwiązanie, bo błogosławieństwo jest wtedy w domu rodzinnym jednego z małżonków
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Martylda
maniak
maniak


Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1778

PostWysłany: Wto 18 Gru 2012, 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My robimy wesele w mojej rodzinnej miejscowości. Przed ślubem pojedziemy tak w czwartek albo piątek, pewnie rodzice narzeczonego też. Będziemy nocować w pensjonacie, w którym będzie wesele. Ja będę ubierać się i szykować u mamy, a narzeczony i jego rodzice w pensjonacie. Rano "chłopaki" ogarną dekorację samochodu i kwiaty a ja będę się stroić uśmiech Później wszyscy razem przyjadą po mnie do domu mojej mamy.

filifionka może też pomyślcie o jakimś noclegu przed ślubem. Po ślubie chyba też gdzieś narzeczony i jego rodzice będą musieli przenocować
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Noir
maniak
maniak


Dołączył: 03 Lis 2012
Posty: 1669

PostWysłany: Wto 18 Gru 2012, 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To chyba zalezy, jak tradycyjnie chcesz cala uroczystosc zorganizowac.

W naszym przypadku jest podobnie - nasz rodziny dzieli okolo 500km, slub i wesele jest w miejscu zamieszkania mojego mezczyzny. Prawdopodobnie bedziemy sie oboje szykowac albo u niego w domu, albo w hotelu, jeszcze mamy czas zdecydowac. Z tym, ze my z tradycja na bakier jestesmy i nie zalezy nam na tym oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
filifionka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 607

PostWysłany: Wto 18 Gru 2012, 15:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Martylda napisał:

filifionka może też pomyślcie o jakimś noclegu przed ślubem. Po ślubie chyba też gdzieś narzeczony i jego rodzice będą musieli przenocować


Co do noclegu po ślubie, mamy już pewne ustalenia, tzn. rodzina Pana Młodego jak i On sam Very Happy będą nocować u mnie w domu, ewentualnie u mojej siostry. Zastanawiałam się tylko nad tym, co ma być przed ślubem. Ale rzeczywiście, jest dużo opcji, a tradycją nie ma się co przesadnie sugerowaćoczko

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lenka1312
gaduła
gaduła


Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 278
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro 19 Gru 2012, 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest jeszcze opcja hotelu. Moja kuzynka miała wynajęty apartament dla nowożeńców. Pan młody ubierał się w tym apartamencie a ona ubierała się w swoim domu.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group