Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

kto za co płaci???
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 39, 40, 41, 42  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pon 1 Sie 2011, 23:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaczunia186 napisał:
Ja myślę, że zaznaczenie w zaproszeniach, że chciałoby się dostać pieniądze jest też wygodne dla gości - nie muszą się głowić, zastanawiać nad tym, co dać Młodej Parze. Nie wspominając już o tym, że trzy takie same miksery i osiem podobnych zestawów talerzy - nie są z reguły szczytem marzeń nowożeńców Smile

Ja się przychylam do opinii, że to małe eleganckie, owszem - ludzie już się do tego przyzwyczaili, ale mojego zdania to wciąż nie zmienia Wink Jak zapraszam kogoś na urodziny, to też nie występuję z listą wymagań język Jak się gość zapyta, to jak najbardziej można powiedzieć wprost, w innym przypadku jest to trochę niezręczne, szczególnie dla osób, które mają mało pieniędzy i głupio im drobną sumę włożyć do koperty, a lepiej kupić jakiś drobiazg. Poza tym, raczej taka uwaga jest niepotrzebna. To już nie te czasy kiedy nowożeńcy dostawali 7 żelazek. Prawie wszyscy goście dają kopertę, czy są o to proszeni czy nie. Wiedzą, że młodzi wolą sami sobie coś kupić, a i dla gości to wygoda, bo nie muszą się głowić. Z kolei zatwardziali zwolennicy dawania prezentów rzeczonych i tak z nich nie zrezygnują, mimo wyraźnego zapisu na zaproszeniach Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 2 Sie 2011, 1:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

edycja

Ostatnio zmieniony przez Karolina1984 dnia Wto 4 Gru 2012, 1:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bridelle
początkujący
początkujący


Dołączył: 05 Sie 2011
Posty: 8

PostWysłany: Czw 11 Sie 2011, 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niektóre z nich mogą się przydać,wiem to sama po sobie. Ale robot za 4 tyś zł to duża przesada,już zdecydowanie lepsza byłaby wycieczka za granice.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 11 Sie 2011, 17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nimfa napisał:
tylko, ze po pieniądzach już dawno śladu nie ma Confused

fajnym pomysłem jest, żeby zamiast kwiatów dawali jakieś drobne prezenty, teraz kuzynka ak zrobiła i pewnie pościeli, ręczników, kieliszków czy filiżanek im nie zabrakie lol


Że nie ma to wiesz... Były w każdym razie. My liczyliśmy, że jak poprosimy o pieniądze to z 1/3 się zwróci bo pewnie część i tak przyniesie jakieś niepotrzebne pierdoły. Wszyscy się spisali i przynieśli pieniądze, ale i tak nie zwróciło się - dostaliśmy bodajże 8500 a wydaliśmy 15000.. My byliśmy zadowoleni, ale jakbyśmy dostali tyle co wydaliśmy byłoby w ogóle super;p No i chyba 19 butelek wina;p;p

Co do stosowności.. Jeżeli ktoś ma przed sobą urządzanie mieszkania, to może te kilka prezentów wykorzysta. My mamy wszystko - a chcieliśmy jedną rzecz i ją dostaliśmy od męża z pracy. Więc każdy prezent byłby zbędny (bez ślubu mieliśmy dwa komplety ręczników i pościele za dużo, bo takie rzeczy na inne okazje, czy też bez nich dostawaliśmy..). Wszystko sobie kupiliśmy, potem wydaliśmy pieniądze na wesele, więc kupowanie nam żelazek, robotów kuchennych byłoby tylko marnotrawieniem kasy gości - no i zmarnowanymi dla nas, bo moglibyśmy je lepiej wykorzystać. Co do biedniejszych gości - w kopertach były przeróżne sumy - zazwyczaj od 200 do 500 zł na parę. My idąc do znajomych dajemy 300, do rodziny 500 ale do nikogo żalu nie mamy, że miał akurat tyle pieniędzy. I jakoś nikt się nie wstydził włożyć tych 200 zł (a było kilka takich par) mimo, że to tylko zwracało częściowo wydatki za jedną osobę. Każdy dał tyle ile miał.. Lepsze te 200 zł w kopercie, niż mikser, który stałby w piwnicy i czekał, aż nasz kupiony rok temu się popsuje..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pralinka
guru
guru


Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 4442
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 13 Sie 2011, 9:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytałam i zrobilam wielkie oczy Shocked . Myślałam, ze w kopercie daje się 100 - 200 zł. 500 zł to czesto 1/3 pensji. Aż to z Bazylem przedyskutowałam. Strwierdził, że 100 - 200 zł w kopercie od rodziny jest ok, a od znajomych np. wino. Dobrze, że w naszych rodzinach nasze wesele bedzie pierwsze od 20 lat, bo byśmy niezłe faux pas popełniali Wink
_________________
Ślub cywilny, to aż cywilny, a nie tylko cywilny.



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 16 Sie 2011, 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz, 4 lata temu poszłam z obecnym narzeczonym na wesele mojej koleżanki - daliśmy 200zł za nas oboje. nie mieliśmy wtedy kasy, pbyliśmy przed wyjazdem na zagraniczny kontrakt- więc spłukani byliśmy totalnie.


Po naszym powrocie- spotkałam się z nią- w mało zawoalowany sposób dała mi do zrozumienia, że przyniesienie 200zł to chamstwo, bo tak malutko :/


Po tej przygodzie dobrze się zastanawiam przyjmując zaproszenie na wesele
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaczunia186
gaduła
gaduła


Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 255

PostWysłany: Wto 16 Sie 2011, 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie porównujmy wesela do urodzin, bo to duża przesada uśmiech . Każdy ma inne zdanie w kwestii tego, co jest eleganckie i stosowne w zaproszeniach na wesele, a co nie. My z Lubym tak zadecydowaliśmy i zdania raczej nie zmienimy. I zgadzam się z ewelinką - każdy daje tyle ile może i nikt nie będzie miał do niego o to pretensji. Chcąc dostać koperty liczymy się z tym, że możliwości są różne.
Karolinka 1984 współczuję Ci takiej znajomej ... kwaśny
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Wto 16 Sie 2011, 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie....każdy daje ile może.....nie można się na kogoś obrazić bo w kopercie dal 200zł, jemu też pewnie było głupio tyle dać....ale co miał zrobić....nie jeść nic?pytajnik?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 16 Sie 2011, 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja słyszałam o sytuacji, że młodzi dostawali puste koperty. Tak trochę dziwnie.

Ja wychodzę z założenia, że powinno się dawać tyle, ile młodzi płacą za talerzyk, ale też trzeba brać pod uwagę własne możliwości. W zeszłym roku dawałam chyba 200zł od osoby.

Osobiście na własnym weselu chciałabym, aby goście nie wyciągali ostatnich zaskórniaków, jak chcą dać kopertę, niech dają tyle ile mogą albo nawet nie muszą dawać - nie zapraszam ich po to, żeby dostać kasę, ale dlatego że w tym dniu chcę żeby byli ze mną uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelina85
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 617
Skąd: Pomorze

PostWysłany: Wto 16 Sie 2011, 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja siostra od swojej świadkowej i zarazem siostry pana młodego dostała pustą kopertę. Teraz sama wychodzi za mąż i oczywiście liczy na wypchane koperty.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 39, 40, 41, 42  Następny
Strona 40 z 42

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group