Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Jak traktować zespół? Co z jedzeniem i alkoholem?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 57, 58, 59  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zabawa do białego rana
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
betty22
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 667
Skąd: woj.opolskie

PostWysłany: Sob 9 Sie 2008, 16:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie!Poza tym zespół nie będzie śpiewał tylko 8 godzin tylko co najmniej 12-14 godzin (przynajmniej u mnie). O 10 zaczynają się "wywodziny" a wesele kończy się o 1 w nocy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
becia
gaduła
gaduła


Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 352
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie 10 Sie 2008, 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale to chyba głupio trochę by było jak by zespół z kanapkami miał przyjeżdżać lol lol lol
Jak jadę na delegację to pracodawca zapewnia mi jedzenie, tzn płaci za obiadki w restauracji itp
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
margaretka
kandydat
kandydat


Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 96

PostWysłany: Nie 10 Sie 2008, 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale pracodawca zapewne podpisał z Tobą umowę o pracę i pewne świadczenia na Twoją rzecz stają się jego obowiązkiem język W przypadku umowy o dzieło ten problem odpada język a tak serio, to uważam, że zespół nie jest gościem! jasne, że nalezy się stolik z poczęstunkiem...tylko że to raczej kwestia dobrego obyczaju, dobrej woli młodych, a nie obowiązek :/ Płaci się sporo za 12 h pracy + dodatkowo za każdą kolejna godzinę..a zatem zespół niekoniecznie idzie młodym na rękę, a po prostu zarabia oczko skoro tak to nie nalezy chyba wliczać zespołu w poczet gości, to po prostu czysta przesada...żeby nie powiedziewć, że nadużycie ;/
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
japcio_80
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 987

PostWysłany: Pon 11 Sie 2008, 7:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że to sami weselnicy wymyślili ten "zwyczaj". Tak jak idąc do lekarza, wręczamy flaszkę. Wychodząc ze szpitala pół oddziału dostaje kwiaty, kawę i czekoladki. Przecież to ich praca, za którą mają płacone. Czy pani Zosia w kasie Tesco dostaję prezencik od każdego klienta? Albo nauczyciel po przeprowadzonej lekcji? Zespół zbija niezłą kasę na weselu - ma grać, zabawiać gości, a nie siedzieć przy stole i pić gorzałę na mój koszt (picie w pracy przemilczę....). W końcu sami wybrali sobie zajęcie.
ps/ Tak przynajmniej wygląda teoria - jak będzie w praktyce na naszym weselu, się zobaczy uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
becia
gaduła
gaduła


Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 352
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon 11 Sie 2008, 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się nie upieram, że to obowiązek zapewnić im jedzenie, itd. Mi to też nie na rękę, żeby jeszcze za zespół i fotografa płacić, bo to dodatkowe koszty. Ale z drugiej strony wolę już żeby mieli ten swój stoliczek z jedzeniem, niż jak by mieli po kryjomu podjadać, albo zasiąść na miejscach jakichś gości.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marzena
gaduła
gaduła


Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 284
Skąd: znienacka :))

PostWysłany: Pon 11 Sie 2008, 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, a spojrzałyście do Waszych umów z zespołem? Ja mam normalnie punkt umowy, w którym zobowiązuję się zapewnić zespołowi wyżywienie (z tym, że oni na szczęście nie piją alkoholu). Nie wiem jeszcze, czy płacę za nich jak za normalnych gości, czy trochę mniej, ale na pewno jest dla nich osobny stolik (będzie też z nimi siedział fotograf) i myślę, że to jest jak najbardziej w porządku. Mnie by chyba było głupio i wstyd, gdyby oni sami sobie jakieś kanapki przywieźli albo kawę w termosie... Confused
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
margaretka
kandydat
kandydat


Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 96

PostWysłany: Pon 11 Sie 2008, 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie ma takiego punktu w umowie:) Zastanowiło mnie to właściwie dopiero teraz...czyli jakiś czas po jej podpisaniu oczko Wcześniej bardziej skupiłam się na repertuarze i brzmieniu uśmiech Ale im dłużej o tym myślę, tym bardziej nie mogę pojąć...napoje, jak najbardziej, zimna płyta, no ok...bądźmy kulturalni i gościnni...ale pełne wyżywienie?? To nie obowiązek becia....to trochę tak, jakbyś wliczała w poczet gości kelnerów, barmana...czy kogokolwiek innego kto pracuje przy obsłudze wesela...oni też są przecież w pracy. To naprawdę istotna sprawa, zwłaszcza jeśli liczba gości musi być ściśle ograniczona ze względu na kasę...no pomyślcie, jeśli mam 5 osobowy zespól...zapłacę mu sporo ponieważ bardzo chcę, żeby to właśnie oni oprawili mi muzycznie wesele...to naprawdę jeszcze muszę rezygnować z zaproszenia pięciu przyjaciół dla których już braknie właśnie tych kilku miejsc? To nie tak uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marzena
gaduła
gaduła


Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 284
Skąd: znienacka :))

PostWysłany: Pon 11 Sie 2008, 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kelnerów i barmana nie zatrudniasz Ty, tylko restauracja język Ja mam zespół trzyosobowy i przyznam, że ilość członków zespołu brałam pod uwagę, i wszystkie pięcioosobowe zespoły odpadały właśnie ze względu na to, że musiałabym zapłacić za ich wyżywienie. Nie wiem, czy rzeczywiście zespół ma pełne wyżywienie, jak pozostali goście, ale wydaje mi się, że to jakoś można obgadać z właścicielem sali, żeby zapłacić za nich tylko część...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
margaretka
kandydat
kandydat


Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 96

PostWysłany: Pon 11 Sie 2008, 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że nie ja tylko restauracja...ale skoro już obracamy się w oparach absurdu,...to przecież uwijają się na moim weselu więc...sama rozumiesz :p To tylko taki przykład uśmiech Ale im dłużej o tym myślę tym bardziej jestem przekonana, że lekki poczęstunek i napoje to już wystarczające zadbanie o komfort hmm..."pracowników" oczko Muszą się posilić, ale nie gościć...dlatego nie wyobrażam sobie alkoholu na stole zespołu oraz pełnej obsługi...bo kto wtedy będzie umilał czas gościom...sami sobie będą śpiewać i przygrywać? oczko Wiem, że jestem w mniejszości z tą opinią...ale zobaczymy, mam jeszcze czas na przemyślenie sprawy uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
japcio_80
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 987

PostWysłany: Wto 12 Sie 2008, 6:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

margaretka napisał:
Wiem, że jestem w mniejszości z tą opinią...


Ja się zgadzam z Toba!wykrzyknik uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zabawa do białego rana Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 57, 58, 59  Następny
Strona 2 z 59

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group