Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Sukienka nowa z salonu, szyta, czy z komisu?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Panny Młodej
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pani
początkujący
początkujący


Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 1

PostWysłany: Pon 25 Sty 2010, 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Suknie Marzeń.... ja swoją znalazłam w "Atelier Wilcza" w Warszawie - miała być gotowa, a została zaprojektowana przez Joannę Sawkę i uszyta na miejscu i nie tylko dla mnie ale i dla moich druhen x 3, Mamy i Teściowej. Tam też można znaleźć bardzo profesjonalny Make-up i stylizację Fryzur. Jak mówią marzenia się spełniają i wszystko w bardzo przystępnej cenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
19kas89
kandydat
kandydat


Dołączył: 04 Lut 2010
Posty: 13

PostWysłany: Czw 4 Lut 2010, 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a może poda mi któraś z Was dobrą krawcową lub salony torunia?
byłabym wdzięczna uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sylwia22
początkujący
początkujący


Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 4

PostWysłany: Sob 20 Lut 2010, 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.przepraszam ale nie wiem czy juz o to ktos pytal niestety nie mam czasu czytac wszystkich postow.mam pytanie co myslicie o kupnie uzywanej sukni i pozniej ewentualnie o jej powekszeniu czy wlasciwie mozna tak przerobic niestety nie znam sie na tym za dobrze,znalazlam kilka slicznych sukienek ale obawieam sie ze moga byc o rozmiar za male.prosze o pomoc.... dziekuje
_________________
Sylwiaaa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Nie 21 Lut 2010, 7:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiekszosc sukni mozna zmniejszyc/zwiekszyc przynajmniej o 1 rozmiar. czasem nawet 2-3 rozmiary wchodza w gre w obie strony. Jesli namierzysz konkretna suknie, zapytaj o to wlascicielke. Powinna wiedziec takie rzeczy, jesli suknia jest markowa i z pierwszej reki.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kami
początkujący
początkujący


Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 2

PostWysłany: Wto 23 Mar 2010, 9:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przytoczę to co napisałam w innym temacie tutaj, bo zdecydowanie uważam, że szycie,a nie salon czy 70% za wypożyczenie. Można mieć NIEPOWTARZALNĄ SULNIĘ bardzo tanio. Ja wcześniej wspomniałam:

Ja też szyję suknię, u Pani Renatki w pracowni Talia. Kobieta pracowała w salonie sukien ślubnych i zna się na rzeczy. Zastanawiałam się, czy szyć czy zamówić np. u Pani Wajrak czy w salonie w Lublinie , gdzie wypatrzyłam mój model.

Zdecydowałam się na szycie. Trochę nabiegałam się i po salonach z sukniami i po sklepach z materiałam w Chełmie i w Lublinie i skończyło się na Warszawie, chociaż słyszałam od ekspedientek plotki, że w Chełmie ma być od maja sklep z takimi rzeczami (chyba filia jednej z firm). Szkoda, że dopiero w maju, ale super, że zdecydowali się wejść do Chełma.
Nadia, wybacz, ale do Zamościa bałam się jechać i szyć, bo szukając informacji necie znalazłam Twoją reklamę Twojej firmy na wesele.chełm; wesele zamosc ; chyba roztocze net; tutaj i nie pamiętam, ale jeszcze gdzieś, więc zrozumiałe, że chwalisz. Wolałam nie ryzykować nie sprawdzonej krawcowej.
Ale prawdą jest, że salony sukien i modystki ZDZIERAJĄ z Panien. Jak można za robociznę liczyć 1500-2000 zł?!
U mnie materiał podstawowy 290 zł, koronka 610 za 2 metry (śliczna) i szycie 500 zł. Czyli suknia warto 3000 czy to w Lublinie czy w Chełmie na szkolnej czy u P. Wajrak będzie mnie kosztowała niespełna 1400 zł. U Józefiny nie do końca podobały mi się sposób robienia wykończeń.
Powiem szczerze, wszystkie salony i pracownie w Chełmie oraz sklepy z materiałamu przeszłam czasem po 2-3 razy i ZDECYDOWANIE SZYCIE, w moim przypadku u Pani Renaty w Talii!!

Przymiarek mam 3. Panie są naprawdę super i konkretne. Zresztą czy w Talii czy gdzie indziej, ale nie warto salonom dawać za robociznę 2000 zł. Czasem nie ma w sukni koronki z kamieniami, czasem wystarczy metr i materiały wyniosą 500 zł.

Szkoda, że ten sklep z materiałami i koronkami w Chełmie nie powstał z miesiąc, dwa wcześniej, byłoby mi o wiele prościej, bo jak policzyłam koszty to wiedziałam, że szycie, tylko za materiałem, a przede wszystkim za koronką musiałam się najeździć (w Cegiełce totalne badziewie za 315 zł metr w porównaniu z tym co mi udało się kupić za 305).
Ciekawe, czy te modystki zgodziłyby się, by im przynieść materiał i koronkę i ile by wtedy doliczyły za szycie?? Za co one liczą! Totalnie się rozpaskudziły w tych cenach, a przecież są dobre krawcowe, które zrobią to nawet jeszcze lepiej.
Naprawdę szok i wkurzenie jak zarabiają salony i modystki na sukniach!! Nasz ślub to około 32-34 tysiące, ale to nie znaczy, że mam 2000 wywalać w błoto. Suknię odbieram w drugiej połowie kwietnia, ale już teraz wiem, że szycie to właściwa decyzja.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasia87
początkujący
początkujący


Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 1

PostWysłany: Czw 1 Kwi 2010, 13:48    Temat postu: nowa suknia Odpowiedz z cytatem

Ja kupiłam nową suknie i muszę powiedzieć że jeśli nowa to tylko w salonie colette. jest świetny i kupiłam tak śliczną suknie... jak tylko dostanę zdjęcia to się z wami podzielę. zobaczcie jakie cudeńka mają: salon mody ślubnej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Czw 1 Kwi 2010, 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, czy któraś z Was była kiedyś w komisie z sukniami ślubnymi pytajnik

Ja zajrzałam ostatnio (jakieś 2 tygodnie temu). I jakież było moje zdumienie, kiedy okazało się, że ja nie moge oglądać (ani tym bardziej dotykać!) sukienek, tylko właścicielka je podaje. Nawieszane ich było od groma. Miałam mieć chyba widzenie, żeby wiedzieć co chcę zobaczyć.

W salonie oglądałam, "macałam", zdejmowałam z wieszaka suknie po 5000zł i nikt mi uwagi nie zwrócił.

Postawa tej kobiety mnie zaskoczyła Shocked

Czy Wy też miałyście podobne sytuacje?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KaśkaK
początkujący
początkujący


Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 1

PostWysłany: Pią 9 Kwi 2010, 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Dziewczyny jakbyście szukały fajnego salonu ślubnego polecam w Myślenicach Isabelle. Panie miłe, szyją na wymiar i to w bardzo korzystnej cenie. Zamówiła sukienkę i jestem już po przymiarce, bardzo zadowolona. Polecam!wykrzyknik
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Pią 9 Kwi 2010, 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też już pisałam gdzie indziej... ale powtórzę..
ja suknie kupuję w salonie FLOSSMANN we Wrocławiu . jestem zadowolona bardzo i polecam!wykrzyknik!

kupuję suknie ,która była w salonie..ale pratycznie nie mierzona jeszcze.była czyściutka i wogóle.ale i tak dostałam rabat uśmiech a suknie a będzie przerabina rozmiarowo dopasowywana na mnie.. skracana zwężana itd... na koniec mi wyczyszczą i odbiorę cacko w pt przed ślubem uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Pią 9 Kwi 2010, 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorotam napisał:
skracana zwężana


Zazdroszczę Twisted Evil Ja na swój big cyc będę szyć od podstaw Cool
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Panny Młodej Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następny
Strona 14 z 17

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group