Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Dziecko niejadek
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze dzieciaczki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Arlettena
bywalec
bywalec


Dołączył: 21 Cze 2019
Posty: 230

PostWysłany: Pon 10 Maj 2021, 10:08    Temat postu: Dziecko niejadek Odpowiedz z cytatem

Mam problem z posiłkami u mojego 18 miesięcznego szkraba. Mianowicie je bardzo niewiele rzeczy. Śniadania i kolacje to codziennie koszmar. Je tylko suche naleśniki lub same parówki. Wciśnięcie jej warzyw lub owoców graniczy z cudem. Niektórych rzeczy nawet nie spróbuje a od razu kiwa głowa że nie chce. Próbowałam wszystkiego jajka w każdej postaci, kanapki no wszystko chyba. Obiady to tylko zupa pomidorowa lub warzywa ale koniecznie w sosie pomidorowym ( choć surowego pomidora nawet nie dotknie ). Co robić? Jak ja zachęcić? Córka jeszcze karmiona piersia. Mleka oczywiście nigdy nie odmówi ale chciałabym by jadła normalne posilko. Dodam że już mi sił brakuje. Dodam że nawet jak jest baaaardzo głodna nie zje nic czego nie lubi. Jakieś badania należałoby zrobić? Do kogo się zgłosić? Pediatra? Dietetyk?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jagnam
gaduła
gaduła


Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 461

PostWysłany: Pon 10 Maj 2021, 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej. Mogę się wypowiedzieć tylko na przykładzie swojego dziecka. Córcia również jadła wybiórczo ale zawsze na talerzu gościły warzywa nawet jak nie zjadala zawsze miała wybór. Nie chciała jeść żadnych warzyw aż przyszedł na nią czas i sama zdecydowała że może warto spróbować. Teraz warzywa znikają pierwsze z talerza. Przede wszystkim radzę się nie poddawać i nie stresować tym za bardzo bo dziecko czuje presję i blokuje się bardziej.
Może warto jest przekonać dziecko za pomocą soków?
https://www.eujuicers.pl/blog/soki-z-wyciskarki-warzywa-i-owoce-dla-twojego-dziecka-w-przyjaznej-formie

Na stronie znajdziesz sporo porad oraz przepisów dla dzieciaczków
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
anitkakolesniuk
kandydat
kandydat


Dołączył: 18 Maj 2017
Posty: 69

PostWysłany: Wto 11 Maj 2021, 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja córcia też jest niejadkiem, po prostu akceptuję, że nie wszystko jej smakuje i kupuję obiadki, deserki i przekąski na https://zakupymam.pl/. Mała książkowo przybiera na wadze, wszystkie badania też wychodzą w normie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wang
maniak
maniak


Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 1412

PostWysłany: Czw 17 Cze 2021, 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznam, że w moim przypadku były duże problemy z laktacją. Nie mogłam karmić piersią dlatego musiałam przejść na mleko początkowe. Synek dostawał mleko HiPP Combiotik już w szpitalu więc zdecydowałam się właśnie na tego producenta i jestem bardzo zadowolona.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bambi
kandydat
kandydat


Dołączył: 29 Cze 2021
Posty: 16

PostWysłany: Wto 29 Cze 2021, 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja także nie chce tknąc owoców i warzyw - no dobra warzywa w zupie jakoś daję radę przemycić - owoce to już nie przejdzie. Ostatnio w rossmann kupiłam takie deserki i obiadki hipp - wiecie co zaskoczyła - wcina jak szalona. Jakoś nie mam wyrzutów, że słoikowa bo to seria bio więc póki co to jest dobry kierunek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wafelka
bywalec
bywalec


Dołączył: 03 Sie 2018
Posty: 191

PostWysłany: Czw 15 Lip 2021, 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto sobie też poczytać o tym jak rozszerzać dietę dziecka - https://rozszerzaniediety.pl/ To też pomoże w tym żeby jadło odpowiednią ilośc i wartościowe posiłki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mcglynn.favian
początkujący
początkujący


Dołączył: 02 Sie 2021
Posty: 4
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 2 Sie 2021, 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W aptece na pewno znajdziesz odpowiednie suplementy diety dla dzieci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rachela
gaduła
gaduła


Dołączył: 13 Lip 2021
Posty: 300

PostWysłany: Czw 19 Sie 2021, 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o żywienie malucha to możesz też przetestować na przykład jednoskładnikowe słoiczki HiPP dla dzieci powyżej czwartego miesiąca życia. Są stuprocentowo owocowe/warzywne, ekologiczne, bez dodatku cukru. Uważam, że warto od początku rozszerzać dietę malucha.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MichalinaO
bywalec
bywalec


Dołączył: 04 Sty 2020
Posty: 142

PostWysłany: Pią 20 Sie 2021, 6:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno warto zasięgnąć opinii specjalisty ale też spróbować zachęcić dziecko do jedzenie, poprze ładnie podane potrawy, miłą atmosferę, kolorowe talerzyki (zobacz sobie talerzyki i miseczki dla dzieci na stronie https://mymini.pl/ - są silikonowe więc dziecko może bez żadnych obaw po swojemu uczyć się z nich jeść). Dobrze jest też jeść razem z nim, te same potrawy, bo to także zachęca dzieci do kosztowania nowych produktów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dstark
początkujący
początkujący


Dołączył: 20 Sie 2021
Posty: 4
Skąd: Legnica

PostWysłany: Pią 20 Sie 2021, 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z moją córcią było podobnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze dzieciaczki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group