Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Co z opłatą dla Zaiks-u???
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zabawa do białego rana
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
april06
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 23 Wrz 2012
Posty: 959
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 12 Lut 2014, 8:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas było tak: na sali powiedziano nam żeby w kwestii opłaty ZAIKSu rozmawiac z DJ'em. DJ powiedział że to on puszcza muzykę a nie my a on ma wszystko uregulowane więc my się mamy tym nie przejmować, zresztą nie spotkał się z jakimiś kontrolami na weselach. no więc nie przejmowaliśmy się i nic nie kombinowaliśmy z płaceniem Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
domcia192
guru
guru


Dołączył: 02 Sie 2013
Posty: 2116
Skąd: Stalowa Wola

PostWysłany: Sro 12 Lut 2014, 9:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co ja wiem to u mnie w lokalu Zaiks płacony jest z zaliczki uśmiech
_________________
Jesteśmy parą od 22.04.2007r. ;** <3
Zaręczeni od 14 grudnia 2012r. ;*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
malenka00
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 615
Skąd: OH

PostWysłany: Czw 13 Lut 2014, 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mamy kwotę do ZAIKS'u w umowie z salą.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serena
maniak
maniak


Dołączył: 27 Sie 2013
Posty: 1583

PostWysłany: Wto 6 Maj 2014, 9:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam opłacony zaiks w umowie, więc nie muszę się tym martwić - dlatego też polecam ten sposób rozwiązania problemu, niż na własną rękę.
_________________
Taka zwykła wariatka,czyli zło konieczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lamika88
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Maj 2012
Posty: 920

PostWysłany: Wto 6 Maj 2014, 10:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie ZAIKS kosztuje 270 zł... Podobno mniej się nie dało ale jak dla mnie to i tak wydaje się dość sporą kwotą...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 6 Maj 2014, 10:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze, tak czytam, to się cieszę z jednej strony, że robiłam wesele w MOKu oczko .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mel_Si
gaduła
gaduła


Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 431
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sro 4 Lut 2015, 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszy raz o ZAIKS-ie usłyszałam jakoś na początku stycznia 2015... i to od kuzynki, która też wychodzi za mąż w przyszłym roku. Nam zespół nic o tym nie mówił. Ale w końcu zadzwoniłam do niego i zapytałam, o co chodzi... kto ma to płacić... no więc się dowiedziałam, że to sala powinna tę kwotę uregulować, a oni opłacają sobie ZAIKS tylko jak grają na imprezach masowych, festynach itp. No to tydzień później spotkałam się z właścicielką restauracji i zapytałam jej, czy ona to opłaca. Odpowiedziała, że nie! O matko... Rolling Eyes Stwierdziła, że to leży po stronie zespołu, bo przecież ona nie wie, jakie zespół gra piosenki.
Eh... No i każdy mówi co innego.
Szczerze mówiąc mam to głęboko w d.... język Nie będę nic opłacać. Narzeczony twierdzi, że niepotrzebnie panikuję, że nikt nigdy czegoś takiego nie płacił (nawet jego brat o tym nie słyszał, a brał ślub 2 lata temu). Poza tym nikt nie ma prawa skontrolować mojego wesela, bo to jest impreza zamknięta i przyjęcie weselne jest moją sprawą.
Paranoją jest, żeby płaciła za to para młoda.
_________________
Dum spiro, spero...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
picasso
bywalec
bywalec


Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 186
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro 4 Lut 2015, 11:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nieświadomość przepisów nie jest usprawiedliwieniem smutny

Koszty praw autorskich ponosi organizator imprezy, w przypadku wesela jest to zwykle Młoda Para.

Pani z sali nie ma pojęcia o czym mówi. Opłata ZAiKS od imprezy zamkniętej i niebiletowanej odbywa się ryczałtowo i nie składa się nigdzie listy wykonywanych utworów więc pani nic nie musi wiedzieć. Stawka jest zależna od ilości par, wynagrodzenia zespołu/DJ'a oraz regionu kraju w jakim się odbywa impreza.

Rzeczywiście często hotele płacą ryczałt za wszystko co się u nich odbywa i wtedy sprawa jest załatwiona "hurtowo" ale w tym przypadku tak nie jest.

A co do kontroli Twojego wesela ... hmmm nikt go nie musi kontrolować, wystarczy że będą dowody że się odbyło i ZAiKS może swobodnie składać pozew. To oczywiście ekstremum i nie słyszałem o takim przypadku dotyczącym wesela ale w innych sytuacjach owszem, tak.

Żeby było jasne, ja osobiście uważam że z tym ZAiKS'em to jest jedna wielka granda ale fakty są jakie są.
_________________
Wesele to jedyny dzień w życiu ... JEDYNY uśmiech

http://www.mgimusic.pl zespół weselny Wrocław
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
efkalinka
maniak
maniak


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 1194

PostWysłany: Pią 31 Lip 2015, 9:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak rozmawiałam z naszym DJ-em, a prywatnie moim kuzynem to widziałam jakie szargają nim nerwy jak słyszy o ZAIKSIE.
Płacimy za prawa autorskie osób, których muzyka jest puszczana, ale ja się pytam, na jakiej zasadzie są im te pieniądze przekazywane? Nie ma listy utworów, nikt tego nie kontroluje.
To jest złodziejstwo!
A poza tym, u nas ZAIKS pobiera sobie opłatę czasami od wysokości opłaty jaką płacimy zespołowi. Mówił, że każdy robi jak chce. Każde wesele kosztuje inaczej, w zależności od ilości osób i zarobków DJ-a.
Mówi, że często młodzi zgłaszają, że impreza będzie na ok 20 osób, a później, że przyjdzie więcej to już trudno, albo mówią, że płacą DJ-wou znacznie mniej, nie muszą pokazywać żadnej umowy - ZAIKS opłacony.

Złodzieje jakich mało. Gdybym miała pewność, że te pieniądze idą do autorów piosenek- to jasne. Uważam, że im się należy jak psu buda, ale my utrzymujemy całą tą chora organizację.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bmors82
początkujący
początkujący


Dołączył: 15 Gru 2015
Posty: 8
Skąd: Łódź (łódzkie)

PostWysłany: Wto 15 Gru 2015, 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

serena napisał:
Ja mam opłacony zaiks w umowie, więc nie muszę się tym martwić - dlatego też polecam ten sposób rozwiązania problemu, niż na własną rękę.


Wszystko zależy od tego jak jest umowa skonstruowana. U mnie w Muzeum robiliśmy spotkania i specjalnie podkładaliśmy muzykę, za którą trzeba było dodatkowo płacić, bo umowa obejmowała tylko "radiowe" odtwarzanie w tle.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zabawa do białego rana Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group