Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Fotografia ślubna w stylu RETRO
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
format
kandydat
kandydat


Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 11
Skąd: Krosno

PostWysłany: Sro 28 Mar 2012, 21:04    Temat postu: Fotografia ślubna w stylu RETRO Odpowiedz z cytatem

Jako miłośnik starych zdjęć chce poruszyć temat zdjęć ślubnych cyfrowo stylizowanych na fotografię z dawnych lat - nazwijmy ogólnie retro. Nie chodzi mi tutaj o konwersję zdjęcia do wersji czarno-białej, sepii czy dodania ziarna ale o nadanie zdjęciom cech charakterystycznych dla starych odbitek - rysy, zadrapania, plamy, zagięcia i wszystko to co można nazwać patyną czasu.
Czy według Państwa jest zapotrzebowanie na tego typu obróbkę i jakie mają Państwo doświadczenia związane z tym tematem? Zależy mi na opinii zarówno fotografów jaki i byłych oraz przyszłych Młodych Par.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Sro 28 Mar 2012, 23:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie to zwykłe psucie efektu zdjęcia. Fotka musi być wyrazista,takie np postarzanie wiele ujmuje zdjęciu. Poza tym fotoszopy dają teraz takie możliwości,że bez przeszkód każda para może sobie sama przerobić zdjęcie na sepię,ziarno czy starą fotografię...
_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 29 Mar 2012, 7:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

serduszkox napisał:
Dla mnie to zwykłe psucie efektu zdjęcia. Fotka musi być wyrazista,takie np postarzanie wiele ujmuje zdjęciu. Poza tym fotoszopy dają teraz takie możliwości,że bez przeszkód każda para może sobie sama przerobić zdjęcie na sepię,ziarno czy starą fotografię...

Żeby uzyskać zamierzony efekt, trzeba odpowiednią scenografię , stroje i fryzury.
Wszystkim podobają się takie fotografie, ale mało kto decyduje się na "poświęcenie"
Podobnie ze zdjęciami "szalonymi" wymagają ogromnego zaangażowania od PM, które deklarują taki zapał przy negocjacjach. W trakcie zdjęć jednak "zapał jest nieco mniejszy od deklarowanego" a większość (facetów zwłaszcza) wolałaby posiedzieć przytulona na ławeczce i być obfotografowanym. Zdarzają się jednak pary, które sesją bawią się doskonale, dają z siebie wszystko, wtedy zdjęcia są naprawdę urocze.
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
KathyLaPoz
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 1480
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw 29 Mar 2012, 7:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie się taki "sztuczny efekt" nie podoba. Rozumiem fotki czarno-białe i w sepii, ale vintage. Jak będę chciała uzyskać, to będę trzymała zdjęcia w kartonie zamiast w albumie i dam do ręki każdemu, kto będzie chciał je obejrzeć... oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
format
kandydat
kandydat


Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 11
Skąd: Krosno

PostWysłany: Czw 29 Mar 2012, 8:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

serduszkox napisał:
Dla mnie to zwykłe psucie efektu zdjęcia. Fotka musi być wyrazista,takie np postarzanie wiele ujmuje zdjęciu. Poza tym fotoszopy dają teraz takie możliwości,że bez przeszkód każda para może sobie sama przerobić zdjęcie na sepię,ziarno czy starą fotografię...


Wydaje mi śię, że nie zostałem dobrze zrozumiany. Więc powtórzę: nie chodzi mi tutaj o zwykłą konwersję zdjęcia do wersji czarno-białej, sepii czy dodania ziarna za pomocą jednego suwaka czy filtru np. w Photoshopie, ale bardziej zaawansowaną obróbkę, wymagającą inwencji, pomysłowości fotografa, taką obróbkę, której na pewno Młoda Para nie będzie w stanie wykonać.
Poniżej przykład takiej stylizacji. Dodam, że żadne z tych zdjęć nie wymagało od Młodej Pary dodatkowego zaangażowania. Zgadzam się oczywiście, że nie każde zdjęcie można wykorzystać w ten sposób.





Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maja_82
maniak
maniak


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 1613
Skąd: z Asusa...:)

PostWysłany: Czw 29 Mar 2012, 8:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się takie stare zdjęcia bardzo podobają, jestem wprost nimi zachwycona.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Czw 29 Mar 2012, 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Urok starych zdjęć polega właśnie na tym, że są stare, a drobne rysy, zabrudzenia, to ząb czasu, którego nie da się nadać sztuczne. Postarzanie zdjęć w programach graficznych niebezpiecznie balansuje na granicy kiczu.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Czw 29 Mar 2012, 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:
Urok starych zdjęć polega właśnie na tym, że są stare, a drobne rysy, zabrudzenia, to ząb czasu, którego nie da się nadać sztuczne. Postarzanie zdjęć w programach graficznych niebezpiecznie balansuje na granicy kiczu.

Mogę się tylko podpisać pod powyższym.
Dodałabym jeszcze papier - odbitka żyje, plik cyfrowy, nawet z najlepszą obróbką jest jednak bezdusznym zbiorem cyferek. Papier możesz dotknąć, poczuć jego strukturę (błysk, mat, jedwab, producent,...), czasem poczuć zapach starości...
Choć niektóre zdjęcia obrobione w starym stylu mogą mieć swój urok, to w obecnych czasach traktowałabym je jako dodatek, atrakcję, ale nie jako motyw przewodni - jak wspomniano wcześniej, stare zdjęcie musi spełniać wymogi, jak odpowiedni ubiór, miejsce, kadr, itd... nie wystarczy tylko obrobić plik.
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 29 Mar 2012, 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:
Urok starych zdjęć polega właśnie na tym, że są stare, a drobne rysy, zabrudzenia, to ząb czasu, którego nie da się nadać sztuczne. Postarzanie zdjęć w programach graficznych niebezpiecznie balansuje na granicy kiczu.


Cytat:
Choć niektóre zdjęcia obrobione w starym stylu mogą mieć swój urok, to w obecnych czasach traktowałabym je jako dodatek, atrakcję, ale nie jako motyw przewodni - jak wspomniano wcześniej, stare zdjęcie musi spełniać wymogi, jak odpowiedni ubiór, miejsce, kadr, itd... nie wystarczy tylko obrobić plik.



Zgadzam się z Wami. Jak już to może jedno większe zdjęcie do ramki, a nie cała/część sesji. Do tego wg mnie lepiej byłoby, gdyby to pasowało do całej konwencji wesela, a więc stylizacja, miejsce wesela/sesji. Prezentowane przykłady w ogóle mi się nie podobają.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
format
kandydat
kandydat


Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 11
Skąd: Krosno

PostWysłany: Czw 29 Mar 2012, 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że chodzi o jedno, maksymalnie dwa zdjęcia w tym stylu jako urozmaicenie albumu. Nie przyszło mi do głowy, że ktoś pomyśli, że można w ten sposób zrobić całą sesję albo motyw przewodni (jak napisano powyżej) całego albumu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group