Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

SPIEPRZONY FILM WESELNY...proszę o pomoc....:(((((
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JustynaRus
kandydat
kandydat


Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 18
Skąd: Andrychów

PostWysłany: Pią 7 Sty 2011, 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ariene napisał:
Justyno, a co powiesz na taką sytuację - w niewielkim miasteczku jest zaledwie 4 fotografów ślubnych, a wśród nich firma, a raczej fotolab oferujący zdjęcia ślubne. No więc przychodzi do nich klient, pyta o szczegóły, dostaje informacje typu cena, a w tym ilości otrzymanych rzeczy. Pan pracownik zza lady pokazuje im album ze zdjęciami lub zdjęcia na komputerze. Umowa zostaje podpisana... Wszystko ładnie pięknie do czasu ślubu... Na wykonanie usługi przyjeżdża pracownik labu, człowiek niewiele mający wspólnego z fotografią, po prostu dostał aparat do ręki i miał zrobić zdjęcia. Wyobrażasz sobie jaki był efekt?
Za nie małe pieniądze, bo ok. 1800-3000 (zależnie od wybranych opcji) usługa zostaje wykonana, młodzi otrzymują zdjęcia, ale niestety kompletnie w innym stylu niż te, które widzieli w przykładowym albumie w zakładzie fotograficznym. W labie pracuje kilku takich "fotografów".
Kilkoro moich bliskich miało tę nieprzyjemność z ich usług skorzystań, widziałam odbitki i płytę ze zdjęciami... Pewnych rzeczy nie otrzymali wcale chociaż w umowie mieli gwarancję, że to dostaną.
Pozostawię bez dalszego komentarza...


W moich wypowiedziach cały czas chodziło mi o bezpośredni kontakt z wykonawcą. Przy labach lub zakładach fotograficznych trudno jest ocenić zdjęcia, jeśli są wykonywane przez kilku fotografów. Dlatego powinno się podpisywać umowę (lub zawrzeć klauzulę) o współpracy z konkretnym fotografem po obejrzeniu zdjęć zrobionych stricte przez niego. A zakłady fotograficzne, które nie udostępniają takich opcji omijałabym z daleka.

Z mężem również mieszkamy w niewielkim mieście gdzie nie ma w okolicach wielu profesjonalistów. Na nasz ślub porównywaliśmy oferty fotografów prawie z całego kraju a został wybrany taki z sąsiedniego województwa (odległość ponad 200km), więc argument, że trzeba wybierać fotografów z okolic do mnie nie przemawia.
Poza tym za dobrym fotografem idzie odpowiednia opinia zadowolonych klientów i pozyskuje on zlecenia "z polecenia". Dotarcie do tych klientów za pośrednictwem fotografa i rozmowa z nimi może również być pomocna.

Wiadomo, że nie każdy ma czas na takie poszukiwania, ale im mniej wysiłku ktoś włoży w staranny dobór profesjonalistów w każdej dziedzinie (fotograf, kamerzysta, zespół muzyczny, sala weselna, kucharz/kelner/ katering, itp.) tym większe szanse, że na danym polu coś "zgrzytnie" w dniu ślubu.
_________________

Zaproszenia ślubne Jumika
Zaproszenia ślubne: www.jumika.com.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Pią 7 Sty 2011, 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie, rozmowa mnie tak wciągnęła, że pogubiłam temat oczko Może wydzielić?
Co do tego: "O właśnie, z takimi sytuacjami powinniśmy walczyć."
Nie jestem pewna, czy dobrze rozumiem - chodzi Ci o walkę z nieświadomością klientów takich zakładów foto, czy o sam sposób pracy zakładu foto jak ten wspomniany? Bo z tym drugim nie ma co podnosić szabli - oni istnieją od x lat (mogą śmiało chwalić się kilkunastoletnim doświadczeniem oczko ).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Pią 7 Sty 2011, 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No zadałaś w treści dobre i zarazem trudne pytanie:
Moim zdaniem ta walka powinna być na 2 kierunki: i klient nieświadomy i zakłady tego typu. Jeżeli klient zostanie dobrze uświadomiony co może go czekać w takim zakładzie,że rozmawia z bosem a na ślub przychodzi tam jakiś ,,misio'' to wiadomo,że to już źle wróży.I jestem pewny,że z takich usług raczej nie skorzysta. Będzie szukał alternatywy a więc będzie szukał fotografa , który ma swoje portofolio, dojdzie do spotkania oko w oko itd. I wtedy taki zakładzik, który chce łapać 5 srok za ogon długo nie pociągnie. Nawet zaniżając ceny. A co klientów: widzisz, nie każda młoda par studiuje fora weselne takie jak nasze. Gdzie wobec tego mają się czegoś nauczyć i dowiedzieć?
A powiem Ci teraz,że przed chwilką miałem telefon od klientów na prezentację wideo, klient zadał kilka istotnych pytań a jedno z nich było takie: ,,czy jeżeli podpiszemy z panem umowę na nagranie to czy pan osobiście będzie na naszym weselu?'' Więc widzę po takich telefonach,że chyba ta wiadomość wśród klientów rośnie. Widocznie gdzieś się sparzyli.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Pią 7 Sty 2011, 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie bardzo często się zdarza tak świadoma para, pytając już na wstępie czy wykonuję zdjęcia osobiście uśmiech Bardzo mnie to cieszy, bo lubię rozmawiać z konkretnymi ludźmi, którzy wiedzą do kogo i po co przychodzą oczko Szczególnie po dzisiejszych "awariach" jakie miałam... ale to już inny wątek zupełnie oczko
Natomiast wrócę jeszcze do filmów, otóż przypomniałam sobie film, na jaki zaprosiła mnie kuzynka (również z tego miasteczka), która skorzystała z usług okolicznego kamerzysty - fotografa (2 in 1, czyli kamerą film, a z tego zdjęcia). Były to na prawdę męczące godziny spędzone przy zmuszaniu się do obejrzenia jeszcze trochę... jeszcze kawałek i może koniec... W końcu podziękowałam uprzejmie za dalsze oglądanie yyyy Do tej pory nie potrafię zrozumieć skąd w młodych tyle cierpliwości i siły do pokazywania tego samego "filmu bez końca" wszystkim ciociom, wujkom, siostrom... Jeszcze żeby się coś działo, ale film był zwyczajnie połączony, bez efektów, przejść, odpowiedniego podkładu muzycznego w momentach, które tego potrzebują. Po prostu pokazano w nim bardzo hm... naturalnie co się działo.
Właściwie to jak robi się obecnie filmy - bardziej w charakterze reportażu, dokumentu, akcji z atrakcjami?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Krzysztofmatysiak
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 60
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią 7 Sty 2011, 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To proste, jak już wydali kasę na film/zdjęcia to głupio im przyznać, że to tandeta. Byłem świadkiem kiedy podczas jazdy samochodem na plener Pani Młoda polecała kamerzystę nie widząc jeszcze filmu. Widziałem ten film i był długi, (3h) nudny, bez ciekawego montażu i estetyki (fatalne operowanie światłem zastanym, dużo kadrów pod światło itp), Podpytałem delikatnie czy są zadowoleni z filmu i o dziwo byli albo tylko tak mówili. Kamerzysta był drogi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Pią 7 Sty 2011, 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ariene Ale wesele pewnie zrobili na przysłowiowe 4 fajerki.
Widocznie im to odpowiadało, poprostu im na tym nie zależało.Dla nich ważniejsza była impreza, jedzenie, muzyka a nie porządne utrwalenie tych wydarzeń. A wzieli poprostu taniego fachowca tylko z racji takiej,że to miejscowy , a więc lokalny patriotyzm został tu zachowany, i dlatego go wzięli,żeby rodzina nie obgadała,że robili wesele a nie było kamery.
Czyżbym nie zgadł?
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Pią 7 Sty 2011, 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie tak było, nie wiem. Nie mieszkam tam od wielu lat, na ich weselu nie mogłam być, bo byłam na innym, wcześniej ustalonym oczko Dlatego też z bardzo wielką chęcią zasiadłam do obejrzenia ich pamiątki... i było mi tak strasznie głupio kiedy prosiłam o przewinięcie (moje 4 litery zaczęły już drętwieć od siedzenia język).
Młoda była bardzo zadowolona, chociaż miała tez pewne uwagi, ale jakby zupełnie jej to nie robiło różnicy - jest jak jest, ważne, że jest jakiś tam materiał do wspomnień.
Szczerze mówiąc, nie można do nikogo mieć pretensji, bo jak wiemy wszystko kwestią gustu. Jeśli im to wystarcza, tego tylko oczekują, to niech i tak będzie. Moje nieco inne wyczucie kadrów zachowam dla siebie uśmiech Chociaż bardzo żałuję, że nie mogę się rozdwoić, bo kręcenie filmów, a potem ich montowanie to świetna sprawa i niesamowite pole do popisu!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jedynytakidzien
początkujący
początkujący


Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 7
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 21 Sty 2011, 23:52    Temat postu: film z wesela Odpowiedz z cytatem

Odnoszę wrażenie, że młodzi ludzie coraz częściej chcą materiału video krótkiego, pięknego i na temat. A materiał taki wymaga nie lada umiejętności zarówno operatorskich jak i montażowych. Sam doskonale wiem jaką nudą wieje od oglądania 3 płyt DVD, każda po 2 godziny ciągłego materiału. Jeżeli jeszcze do tego dojdzie operator stojący statycznie w miejscu otrzymujemy materiał niczym z monitoringu osiedlowego a nie z wesela, a czasami wystarczy 2 minutowy reportaż aby pokazać piękno tej uroczystości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
arturkos
kandydat
kandydat


Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 52
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 25 Sty 2011, 11:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="JustynaRus"]
Ariene napisał:

Wiadomo, że nie każdy ma czas na takie poszukiwania, ale im mniej wysiłku ktoś włoży w staranny dobór profesjonalistów w każdej dziedzinie (fotograf, kamerzysta, zespół muzyczny, sala weselna, kucharz/kelner/ katering, itp.) tym większe szanse, że na danym polu coś "zgrzytnie" w dniu ślubu.


Czy ten przykład nie przemawia za tym, żeby jednak poświęcić czas i dobrze poszukać?
_________________
________________________________
Wedding photography & Lifestyle portrait
www.arturkos.com | poczta@arturkos.com | tel.:+48 607 60 30 21
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lidka1986
gaduła
gaduła


Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 325
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Sro 2 Lut 2011, 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam ale temat o zdjęciach już jest a początek tego tematu był o kamerzyście......ja też tutaj napisałam post o zdjęciach ale generalnie temat o zdjęciach już gdzieś jest... zwracam uwagę moderatorom
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 6 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group